Jump to content

Focus MK4 1.5 Ecoblue 120 Ps 8a/T Anlık Tüketim

Halil Özer
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce st line focus mk4 aldım. Rölanti değerlerleri fotoğraftaki gibi. Daha önceki aracım 1.6 tdci fiesta idi anlık tüketim 0.8 civarı oluyordu enjektör bakımı değişimi yapıldıktan sonra 0.4-0.6 civarına düşmüştü. Araç 47 binde daha böyle bir şey düşünmem için erken sanırım ama eski sahibi nasıl kullandı bilmiyorum. Çevremde de aynı araçtan kimsede olmadığı için karşılaştıramadım. Klima kapalı iken bu anlık tüketim normal mi? Çalıştırdıktan sonra 15 dk yol almış hâli bir de 

20210714_084050.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Normal ısıya gelmiş motor bu rölantide kalmamalı. 0.5 0.6 diye hatırlıyorum. Dpf rejenerasyon yapıyor olabilir sürekli mi bu şekilde? 

Evet daha bin kilometre oldu alalı hiç 1 lt'nin altına düşmedi. Sadece vitesi N ya da P konumuna getirince biraz düşüyor. Ama diğer türlü hep bu civarda. Hani yarım fren de yapmıyorum iyice basıyorum araba duruyor AutoHold devreye giriyor ama  yine de bir şey değişmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Çağatay Kılınç yazdı:

@Gürkan Çakıroğlu hocam daha hakimdir konuya aynı araç aynı motor onda da vardı. Garantisi yok mu aracın servise de baktırın derim.

3 saat önce, Halil Özer yazdı:

Evet

Benim hem sedanda hemde ST line da rölanti 0.5 0.6 civarı, farklı bir durum olmadı hiç...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Benim hem sedanda hemde ST line da rölanti 0.5 0.6 civarı, farklı bir durum olmadı hiç...

Anladım hocam teşekkürler ben servise bi baktırayım o zaman 

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ben N ye alırsam 0.5 e düşüyor 

20210714_162801.jpg

20210714_162817.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Halil Özer yazdı:

Anladım hocam teşekkürler ben servise bi baktırayım o zaman 

20210714_162801.jpg

20210714_162817.jpg

benim araç benzinli kırmızı ışıkta durduğumda d konumda iken vites anlık yakıt 1.0-0,9 oluyor autohold devrede vitesi n ye alınca 0,7-0,8 oluyor 2015 focusum vardı(benzinli) ışıkta dururken 0,6 bile gördüğümü hatırlarım fakat yeni kasa da düşmüyor o değerlere nedense

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Halil Özer yazdı:

Halil, belki de @mustafa iltekenin dediği gibi olabilir, ben de tekrar deneyip bakayım, durumu bildiririm. Sonra servise gidersin; sanki N de 0,6lt D de 0,9- 1 lt olabilir…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, mustafa ilteke yazdı:

benim araç benzinli kırmızı ışıkta durduğumda d konumda iken vites anlık yakıt 1.0-0,9 oluyor autohold devrede vitesi n ye alınca 0,7-0,8 oluyor 2015 focusum vardı(benzinli) ışıkta dururken 0,6 bile gördüğümü hatırlarım fakat yeni kasa da düşmüyor o değerlere nedense

Ben de youtube da videolara bakıyordum belki yakalarım diye mk3-mk4 yakıt karşılaştırma videosunda bi yerde böyle gözüküyor gibi D konumunda rölanti 0.8-0.9 gibi gördüm. Bir de yeni motorun ısınması biraz uzun sürüyor gibi yorumlar da gördüm. Sabah 10 km gittikten sonra gördüğüm 1.1-1.2 gibi değerler de o yüzden oluyor sanırım. 

Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Halil, belki de @mustafa iltekenin dediği gibi olabilir, ben de tekrar deneyip bakayım, durumu bildiririm. Sonra servise gidersin; sanki N de 0,6lt D de 0,9- 1 lt olabilir…

Tamamdır abi ben de bakayım biraz teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayni arac bendede var n ve p de iken 0.4-0.5 yakiyor d konumunda ise 0.6-0.7 yakiyor klima acik d konumunda 0.9-1.0 yakiyor bence siz arabayi spor mod manuele alip 80 km hiz devirde 3 bin civari olucak bicimde em az bi 15 dk kullanin sanirim dpf rejemerasyonu yapmaya calisiyor arac

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakın zamanda bu konuya ben de takılmıştım. Benim klima ilk marştan beri hiç kapanmadığı için sürekli 1.0-1.1 lt/h civarında görüp sinir oluyordum.🙂

Motor ısınmış, klima kapalı durumda 0.4-0.5 civarina geliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Kadir.Cetinkaya yazdı:

Ayni arac bendede var n ve p de iken 0.4-0.5 yakiyor d konumunda ise 0.6-0.7 yakiyor klima acik d konumunda 0.9-1.0 yakiyor bence siz arabayi spor mod manuele alip 80 km hiz devirde 3 bin civari olucak bicimde em az bi 15 dk kullanin sanirim dpf rejemerasyonu yapmaya calisiyor arac

Bunu deneyeyim. Bir de aracı 46 binde aldım. Şu an 47 oldu. İşte önceki sahibi ne yaptı ne etti bilmediğim için daha bir şüpheye düşüyorum. Acaba kötü yakıt mı koydu başka bir şey mi oldu diye aklıma gelip duruyor 😅 

6 dakika önce, Semih O. yazdı:

Yakın zamanda bu konuya ben de takılmıştım. Benim klima ilk marştan beri hiç kapanmadığı için sürekli 1.0-1.1 lt/h civarında görüp sinir oluyordum.🙂

Motor ısınmış, klima kapalı durumda 0.4-0.5 civarina geliyor. 

Ben de çok takıldım 😂 bi de benim eski aracım fiesta idi o da rölantide 0.8 gösterirdi. Bir gün ustam motor biraz titriyor enjektörlere bakalım dedi baktık 1 i gitmiş 3 yarım çalışıyor. Aklıma o takılıp duruyor. Diyorum önceki sahibi kötü yakıt koydu bişeyler mi oldu enjektör yakıt filtresi falan hep oralara takıldım kaldım 😅

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.07.2021 - 22:20 tarihinde, Halil Özer yazdı:

teşekkürler

Bugün gözlemleme şansım oldu; klima açık ışıklarda durduğumda D konumunda 0,9- 1,0 lt

N konumunda 0,6 lt gösteriyordu. Hava sıcaklığı 42 derece ve motor sıcaklığı orta çizgide.

Şehiriçi dur-kalk yoğun trafikte klima açık ve fan devreye girdiğinde 1,4 lt ye çıkıyor…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Bugün gözlemleme şansım oldu; klima açık ışıklarda durduğumda D konumunda 0,9- 1,0 lt

N konumunda 0,6 lt gösteriyordu. Hava sıcaklığı 42 derece ve motor sıcaklığı orta çizgide.

Şehiriçi dur-kalk yoğun trafikte klima açık ve fan devreye girdiğinde 1,4 lt ye çıkıyor…

Anladım abi ben de geçen gece 15 dk devirli kullandım dün sabah baktığımda senin dediğin değerlerde gösteriyordu bunun için servise gitmeye gerek kalmadı sanırım çok teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.