Jump to content

Egzoz Muayene Sonucu Değerler Yazmiyor

Muhammet Çelik
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Focus mk2 aracıma egzoz muayenesi yaptırdım. Olumlu. Ölçüm onaylandı. yazıyor ama ölçüm bilgileri hiç yazmıyor. Ölçen arkadaş ölçüm bilgilerini yazmayı unutmuş olabilir mi ?

IMG_20210712_191617.jpg

Muhammet Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

telefonunuza çevre şehircilik bakanlığından sms gelmedi mi?,

(muayene + egzos 463 tl yi bayıldık.. araba kusursuz çıktı..farlar bile kusursuz du)

geldi ise linke tıklayın değerlerin yazdığı evrağı görürsünüz. fiziki bir kağıt verilmedi bana tüvtürk te.. özel yerde yaptırdı iseniz bilmiyorum durumu

şöyle birşey

Screenshot_20210709-171926.png.4bd5b4e98344cab4d1097840091f9592.png

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Muhammet Çelik yazdı:

Ölçen arkadaş ölçüm bilgilerini yazmayı unutmuş olabilir mi ?

olamaz, sistem ölçüm değerlerine göre otomatik olarak onay veriyor. her şey bakanlık sisteminde kayıtlı.

Benim eski ölçümlere baktım şimdi birinde aynı şekilde 0.000 yazıyor, diğerinde 0.020. Devir hepsinde 0.

Ne ölçüyolar bilmiyorum.

Kağıttaki QR kod ile ya da edevletten pdfini de alabilirsiniz belgenin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
13.07.2021 - 08:32 tarihinde, Mehmet Demir yazdı:

telefonunuza çevre şehircilik bakanlığından sms gelmedi mi?,

(muayene + egzos 463 tl yi bayıldık.. araba kusursuz çıktı..farlar bile kusursuz du)

geldi ise linke tıklayın değerlerin yazdığı evrağı görürsünüz. fiziki bir kağıt verilmedi bana tüvtürk te.. özel yerde yaptırdı iseniz bilmiyorum durumu

şöyle birşey

Screenshot_20210709-171926.png.4bd5b4e98344cab4d1097840091f9592.png

Cev. Seh. Bakanlığından mesaj geldi ama değer yazmaması ilerde bir sorun olur mu diye aklıma takıldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

01.08.2021 - 14:22 tarihinde, Muhammet Çelik yazdı:

Cev. Seh. Bakanlığından mesaj geldi ama değer yazmaması ilerde bir sorun olur mu diye aklıma takıldı.

Ama yukarıda yazdım. Gelen sms de link var.. Tıklayın pdf dosyası açılır.. Ben tukarıda paylaştım benimkini.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13.07.2021 - 12:16 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Ne ölçüyolar bilmiyorum.

ödemeyi yaptıktan sonra ne ölçtüklerinin bir anlamı yok. daha önce bir markanın satış ve yetkili bayisinde, lpg li aracımda ölçüm raporunun üzerine emisyon raporu olumlu aracın plakasını yapıştırıp fotokopi çektiler verdiler. muayeneyi yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

onemli olan para para para... muayenede yaptıkları ne var ki ben cebimden bu kadar para veriyorum benim hakkımı devlet bile savunmuyor ki tüvtürk ü satti ve muayenenin amacı tamamen değişti yazık çok yazık...inşallahhh çektirdiğini yaşamadan hiç kimse ölmez....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ali Gök yazdı:

ödemeyi yaptıktan sonra ne ölçtüklerinin bir anlamı yok. daha önce bir markanın satış ve yetkili bayisinde, lpg li aracımda ölçüm raporunun üzerine emisyon raporu olumlu aracın plakasını yapıştırıp fotokopi çektiler verdiler. muayeneyi yaptırdım.

2 saat önce, Kadir.Cetinkaya yazdı:

onemli olan para para para... muayenede yaptıkları ne var ki ben cebimden bu kadar para veriyorum benim hakkımı devlet bile savunmuyor ki tüvtürk ü satti ve muayenenin amacı tamamen değişti yazık çok yazık...inşallahhh çektirdiğini yaşamadan hiç kimse ölmez....

para olayı saçma ve/veya çok olabilir o konuda haklısınız ancak ölçüm/kontrol konularını her geçen gün düzeltiyorlar.

egzoz muayenesi artık doğrudan bakanlığın sistemine bağlı ve ölçüm esnasında plakanın da göründüğü kamera görüntüsü alınıyor. yani son sistemle öyle ölçmeden ya da başka arabanın ölçümleri ile rapor almak pek mümkün değil. çakallar sistemde açık buldukça kapatılıyor.

fenni muayenede tüvtürk öncesinde çok daha kötü idi, yeterince paran (rüşvet) veya torpilin varsa sadece ruhsat gidiyordu muayeneye. şimdi olmaz mı, olur ama çok çok daha az. tüvtürkte açıldığı günden beri gelişiyor, sırf randevu sistemini oturtmaları bile devrim, öncesinde sabah 5 te sıraya girmek gerekiyordu. ağır/hafif kusurlar da gün geçtikçe oturtuldu. Mükemmel mi, tabi ki değil ancak eskiye göre çok daha iyi. Eskiden fren testi bile yoktu en basitinden. Ayrıca tüvtürkün aldığı paranın çoğunun devlete gittiği söyleniyordu. 

Dediğim gibi iki sistemde teknik anlamda eskiye göre çok çok daha iyi durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.