Jump to content
  • 0

Lpgli Aracım Çok Yakıyorr

Emre ÇaLık
 Paylaş

Soru

1 ay önce 2004 model 226binde arac aldım. Aracım lpgde 60 70krş yakıyor. Treger v kayışı baskı balata oksijen sensörleri egsoz sistemi katalizör hariç bogazdan itibaren sıfır takıldı. Buji yeni. Yağ hava filtresi lpg filiteresi yeni değiştirdim. Gaz ayarı güzel dediler. Başına gelen varmı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 

IMG-20210520-WA0021.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

bende 2011 focus 2,5 var. Çok değişken bi yakıt tüketimi var.Kullanan kişi fark etmeksizin,

Örnek 1: 200 kmde 35 kuruş yaktı,şehir içi ve dışı karışık,klima açık halde.kısmen de olsa 150 km/h ile kullanım da var içerisinde.geceye doğru 9-10 civarı alınan yakıt,

Örnek 2:100 km de 50 kuruş yaktı,şehir içi,klima açık.geceye doğru saat 10-11 civarı alınan yakıt,

Örnek 3: 100km de 25 kuruş yaktı,şehir içi,klima açık.akşam üstü saat 5-6 civarı alınan yakıt,

Örnek 4:250 km de 72 kuruş yaktı,şehir dışı,klima açık,akşam üstü saat 6-7 gibi alınan yakıt(80 km'si benzin de 100 lira) tabi ki bu hesap doğru değildir benzin-lpg karışık tüketim olduğundan ama yazmak istedim.

Aracın gaz kelebeği, oksijen sensörü ve maf sensörü temizlendi.Bu işlemlerden sonra anlık yakıt tüketimi çoğu zaman 25-40 litre olarak görünüyor,bu işlemler yapılmadan önce ise maksimum 13-15 litre görünüyordu.Eğer anlık yakıt tüketimi doğru ise ocağıma incir ağacı diker bu araç 😞

gel gelelim uzun lafın kıssasına ford'un en büyük dezavantajı yakıt tüketimi. bu araçlar ağırlık olarak fazla olduğundan ve motorlarının atmosferik olmasından ötürü yakıt tüketimi ciddi mana da çok,motor kasaya düşük geliyor gibi gibi 🙂 ama şöyle de bi durum var sakin kullanımda mı yoksa agresif kullanımda mı bu kadar yakıyor onlara bi bakın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
05.07.2021 - 08:50 tarihinde, Güven G. yazdı:

bende 2011 focus 2,5 var. Çok değişken bi yakıt tüketimi var.Kullanan kişi fark etmeksizin,

Örnek 1: 200 kmde 35 kuruş yaktı,şehir içi ve dışı karışık,klima açık halde.kısmen de olsa 150 km/h ile kullanım da var içerisinde.geceye doğru 9-10 civarı alınan yakıt,

Örnek 2:100 km de 50 kuruş yaktı,şehir içi,klima açık.geceye doğru saat 10-11 civarı alınan yakıt,

Örnek 3: 100km de 25 kuruş yaktı,şehir içi,klima açık.akşam üstü saat 5-6 civarı alınan yakıt,

Örnek 4:250 km de 72 kuruş yaktı,şehir dışı,klima açık,akşam üstü saat 6-7 gibi alınan yakıt(80 km'si benzin de 100 lira) tabi ki bu hesap doğru değildir benzin-lpg karışık tüketim olduğundan ama yazmak istedim.

Aracın gaz kelebeği, oksijen sensörü ve maf sensörü temizlendi.Bu işlemlerden sonra anlık yakıt tüketimi çoğu zaman 25-40 litre olarak görünüyor,bu işlemler yapılmadan önce ise maksimum 13-15 litre görünüyordu.Eğer anlık yakıt tüketimi doğru ise ocağıma incir ağacı diker bu araç 😞

gel gelelim uzun lafın kıssasına ford'un en büyük dezavantajı yakıt tüketimi. bu araçlar ağırlık olarak fazla olduğundan ve motorlarının atmosferik olmasından ötürü yakıt tüketimi ciddi mana da çok,motor kasaya düşük geliyor gibi gibi 🙂 ama şöyle de bi durum var sakin kullanımda mı yoksa agresif kullanımda mı bu kadar yakıyor onlara bi bakın derim.

3.focusum şimdiye kadar atmosferik kullanmış biri olarak yazayım. Bu araca bassan da basmasan da uzun yol 30krş yakar. Şehir içi 35 krş yakar hocam. Sizinde biyerlerde sıkıntı var gibi 🖐️

05.07.2021 - 09:25 tarihinde, A.Coşar yazdı:

Aracınızı yarım depo benzin bitirerek sabit hızlarda  (şehir içi değil) benzinde kullanın. Araç beyni adapte olsun. Anlık tüketim değerleri düzelecektir. 

Not:Usta tavsiyesi. 

Teşekkürler deneyelim ustam 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Emre ÇaLık yazdı:

3.focusum şimdiye kadar atmosferik kullanmış biri olarak yazayım. Bu araca bassan da basmasan da uzun yol 30krş yakar. Şehir içi 35 krş yakar hocam. Sizinde biyerlerde sıkıntı var gibi 🖐️

Teşekkürler deneyelim ustam 

Aynen öyle yeni 1000 km yol yaptım klima açık yüklü ve 3 kişi 30 krş yaktı. 

Taha D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
03.07.2021 - 21:39 tarihinde, Emre ÇaLık yazdı:

2004 model 226binde arac aldım.

Ben bu model aracı 216.000 km lpg'de kullandım, max. kışın 9,5 litre - yazın şehir içi 8,5 üstüne çıkmadı ve hiç  lpg ayarı ile oynatmadım, ama bakımı da hiç aksatmadım. Benzinde kullan bir süre harita düzelsin, sonra lpg ile devam edersin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.