Jump to content

Astra H Hb Tavan Kumaşı Yenileme

SenolB.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Eşimin kullandığı araca uzun bir aradan sonra bindiğimde; tavan kumaşının iyice sarkma yaptığını gördüm. Tavanı komple sökme (dikizler, tutacaklar ve 6 tane yan direk kaplaması) biraz vaktimi aldı ama değdi çünkü hiçbir parçayı kırmadan ve yalnız çıkarmak zorundaydım. Söküm işleminden sonra nekadar iyi yaptığımı anladım çünkü kumaşın altında bulunan sünger malzeme özelliğini kaybetmiş ve yapışkan bir hal almıştı. Süngeri (resimdeki kahverengi) sert tahta fırçasıyla temizledikten sonra eve çıkarıp ertesi gün sanayiden örnek götürdüğüm kumaşa en yakın kumaştan dosemeciden 2.5 metre aldım (2 metre genelde yeter ama ben yapıştırma yaparken elim yerine fazla kumaşla bastırdım o yüzden fazla aldım kumaşın eni zaten standart 1.60,1.70 cm dur) aynı yerden 1kg balco bally ve en genisinden boya fırçası aldım ve evin balkonunda yine yalnız başına yapıştırdım ilk defa yaptığım halde çok güzel oldu. Biraz cesaret biraz el yatkınlığı. Toplam malzemeleri 340 liraya mal ettim internetten alınca daha uygun olurdu ama kumaşı görüp almak istedim. Hep yalnız olduğumdan Çok fazla fotoğraf çekemedim. Selamlar 

IMG_20210627_145024.jpg

IMG_20210628_171654.jpg

SAVE_20210629_141908.jpg

SAVE_20210629_141922.jpg

SAVE_20210629_141933.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Hakan Terzioğlu yazdı:

Elinize, emeğinize sağlık çok güzel.

Bunu kendiniz yapmanız da harika. bir çok parçayı söktünüz sanırım

Tavan lambası, güneşlikler, tavan tutacakları, 2 şer adet ön,orta,arka direk kaplamaları ve arka okuma lambası sökülen parçalar. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şenol eline sağlık, iyi iş çıkarmışsın.

Bizde de 2005 bir H var, henüz 60 binde olmasına rağmen başladı tavan sarkmaları. 

İst da profesyonel bir işletme 400 TL ye hallediyor tavanı, vakit bulduğumda yaptıracağım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Şenol eline sağlık, iyi iş çıkarmışsın.

Bizde de 2005 bir H var, henüz 60 binde olmasına rağmen başladı tavan sarkmaları. 

İst da profesyonel bir işletme 400 TL ye hallediyor tavanı, vakit bulduğumda yaptıracağım...

Teşekkürler Gürkan bey. Samsun'da sökülmüş hali ile 500 lira ya yapılıyor. Kendileri söküp, tamir edip takarsa 750-1000 lira. Parası ücreti bir yana hiç değilse içim rahat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel işçilik olmuş elinize sağlık.Maddi boyut bir yana sökülüp takılan malzemeler de kırık olsa sıkıntı.Opelin bazı parçaları bulunmuyor,bulunsa da tuzlu oluyor.Bizim ailenin de ikinci aracı Opel,çoğu şeyini kendim yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

çok güzel olmuş..  elinize sağlık..

ben aslında tedirgin olurdum.. bally kumaşın diğer tarafına kusmuyor anlaşılan.. veya kumaş rengine etkisi olmamış.

Yeteri miktarda ve iyice dağıtıp hafif kurumasını bekleyince (2-3 dak) kusma yapmaz ama bocalama olursa yapabilir ve renk değişimine de sebep olabilir haklısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.