Jump to content
  • 0

C257_00 ve C184_00 Dtc Kodları, Çözümü Nedi̇r?

A.Coşar

Soru

İyi akşamlar.

Bugün ışıkta kalkış sonrası 3.viteste anlık bir gaz yememe durumu gerçekleşti. Gauge menüden gördüğüm Dtc kodları c257_00 ve C184_00. Araştırdığım kadarıyla enjektör ve yakıt ısı sensörleri ile ilgili gibi görünüyor.

Anlamları nedir? Çözümünü bilen var mıdır?

A.Coşar tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Yıllar önce @Doğan Kurbansanırım karşılaşmış bununla. Bugün arızayı almadan önce multimedya takan yere gitmiştim. Biraz kurcaladı,sçtı sıvadı felan. Ondan mı oldu acaba? Telefon görüşmesinde sesim gitmiyordu. Harici mikrofon taktı vs. 

Mükerrer konu olmuş olabilir. Yönetici isterse silebilir ya da taşıyabilir. Sonradan fark ettim. Pardon!

A.Coşar tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Doğan Kurban
12 saat önce, A.Coşar yazdı:

Yıllar önce @Doğan Kurbansanırım karşılaşmış bununla. Bugün arızayı almadan önce multimedya takan yere gitmiştim. Biraz kurcaladı,sçtı sıvadı felan. Ondan mı oldu acaba? Telefon görüşmesinde sesim gitmiyordu. Harici mikrofon taktı vs. 

Mükerrer konu olmuş olabilir. Yönetici isterse silebilir ya da taşıyabilir. Sonradan fark ettim. Pardon!

Abi aynı kod mu emin olmamakla birlikte sonradan takılan multimedya nedeniyleydi diye hatırlıyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
9.06.2021 - 20:52 tarihinde, A.Coşar yazdı:

Hocam aynı kodlar bende de mevcut, aynı şekilde sonradan takılmış multimedya cihazı var araç üstünde. O kodlar bundan dolayı düşüyor diye biliyorum.

Doğru hatırlıyormuşum 🙂

22.09.2013 - 19:58 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Hasan Bey araç ekranında gördüğünüz arıza kodları ile Ford'un IDS sistemi üzerinde çıkanlar farklıdır.

Sizin verdiğiniz linkteki kodlar araç serviste bilgisayara bağlandığı zaman okunan kodlar, YB menüsünde göremezsiniz.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam YB ekranındaki C kodu IDS'de U0 serisine tekabül ediyordu. Bu durumda ses sistemi kontrolleri ve ekranla iletişim gibi bir şeyler olması lazım.

Yani pek önemsenecek şeyler değildir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.