Jump to content

Kuga 2 P0012 Değişken Egzantrik Selenoid Hatası

SenolB.

Önerilen Mesajlar

Birkaç gündür araçta özellikle yokuş yukarı çıkarken yaşadığım silkeleme sonrası yaptığım hata incelemesinde aşağıda fotoğraflara koyduğum hatayı aldım. Birkaç araştırma sonrası hatanın ilgili selenoid te (bank1 emme tarafı) bir problem yağ kirliliği vb.olabileceği kanısına vardık ve nokta atışı yaptık muhtemelen resimlerde gördüğünüz pislik kalitesiz filtre parçaları ve temizlik sonrası durumu.

IMG_20210607_093715.jpg

IMG_20210607_093653.jpg

IMG_20210607_093658.jpg

IMG_20210607_094041.jpg

Screenshot_2021-06-06-18-56-05-988_com.astech.forscanlite.jpg

Screenshot_2021-06-06-18-56-11-075_com.astech.forscanlite.jpg

SenolB. tarafından düzenlendi
Fotoğraf
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Alpaslan Göktaş

Silkeleme güç kesintisini bende yaşıyorum, araç aynı araç. Fakat hata kodu yok. Karma sistem lpg var, bi ara p0304 hatası verdi, 4 numaralı lpg enjektörü değiştirdikten sonra hata gitti fakat silkeleme ve anlık güç kesintisi (tut-bırak) devam ediyor. Bende baktırayım olmadı. Teşekkürler bilgilendirme için.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
28 dakika önce, Alpaslan Göktaş yazdı:

Silkeleme güç kesintisini bende yaşıyorum, araç aynı araç. Fakat hata kodu yok. Karma sistem lpg var, bi ara p0304 hatası verdi, 4 numaralı lpg enjektörü değiştirdikten sonra hata gitti fakat silkeleme ve anlık güç kesintisi (tut-bırak) devam ediyor. Bende baktırayım olmadı. Teşekkürler bilgilendirme için.

hem ön ve hemde arkadaki ne baktirmanizda fayda var. ben işlem sonrasinda PCM deki tüm adaptasyinlari da forscan vasıtasıyla sıfırladım. Çok büyük değişiklik var kolaylıklar dilerim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.