Jump to content
  • 0

Boştayken Kendi Kendinde Gaz Verme

Mete Orhan
Çözüme git Mete Orhan tarafından çözüldü,

Soru

Merhabalar 2010 1.6 Ti-VCT Benzin&LPG'li aracım var. Bu gün çalıştırdığımda aşşağıdaki videodaki gibi araç durur vaziyette boştayken kendiliğinden devir yükseltip devir alçaltıyor. Videodaki kadar çok dalgalanma yok ama videodakine yakın. Hafta içi serviste götürmeyi düşünüyorum servise götürmeden önce sizin fikirlerinizi öğrenmek istedim. 2 ay önce akü değiştirmiştim Varta Akü bayiisinde akü değiştikten sonra cihaza bağlayıp arıza kayıtlarına baktılar silmek için orda gaz ayarı hatası vermiş sıralı sistem BRC lpg var araçta brc servisinde gaz ayarı yaptırın demişlerdi daha gidememiştim yaptırmaya onunla ilgili olabilir mi ? Ama gaz ayarında sıkıntı olsa benzinde yapmaz diye düşünüyorum. Çünkü aracı ilk çalıştırdığımda benzinle çalışıyor sonra kendisi lpg ye geçiyor. Hem benzinde hem lpg ye geçince aynı sıkıntı. Sizce sorun nerde olabilir ? 

NOT: Video bana ait değil internetten buldum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm

Merhabalar yeniden. Çok şükür sorunu çözdük 🙂 Belki başkalarınada yardımcı olur diye çözümü yazmak istedim. Öncelikle aracın sorununu bu sefer kendim video çektim. Aşşağıdan izleyebilirsiniz. Videodaki gibi rölantide dalgalanmalar oluyordu hem benzinde hem lpg de. Bu gün Fethiye Helvacıoğlu servise gittim. Sorunun fotoğrafta işaretlediğim LPG kablosunun yırtılıp hava kaçırdığından dolayı kaynaklandığını söylediler. Sorun LPG'den kaynaklı olunca müdahale etmediler. Fethiye BRC servisine gidip o kabloyu değiştirttim. Sorun çözüldü Hazır gitmişken LPG bakımıda yaptırdım. 120 TL LPG bakımı tuttu kablodan para almadılar. Şu an sorun çözüldü çok şükür 🙂 Bu arada hazır servise gitmişken aracın bakımına 500 km kalmıştı yaptırıvereyim dedim. 2010 1.6 Ti-VCT Focus Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, bujiler değişti indirimlerle beraber 1050 TL tuttu.

WhatsApp Video 2021-06-09 at 16.26.39.mp4

11.jpg

22.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.