Jump to content
  • 0

Focus MK4 Sunroof Trim Sorunu

Bülent Y.
 Paylaş

Soru

Merhaba Arkadaşlar. 

2019 Focus Titanium sahibiyim. Sunrooftaki trim sorunum ile ilgili servise gittim. Servisteki arkadaş geri çağırma olarak adlandırmasa da şikayeti olan bazı seri müşterileri için Otosan mühendislerinin belirlediği yönergelere göre bir kaç işlem yapıyormuş. Benim araçta o seride üretilen bir araç olduğu için ekranda bu işlemin yapılması gerektiğini gördü. Vel hasılı sunroof camının ön alt tarafına trim süngeri, sunfoor açıldığında kalkan perdenin uç noktalarına şeffaf trim bantları vs çekilerek sorun giderildi. 2 gün serviste kaldı araç. Youtube da denk geldiğim bir videoda tümseklerden geçerken oluşan gacırtılarda bu işlem sonrası geçti. Ayrıca 140-150'lerde başlayan ıslık sesleri de bu işlem sonrası düzeldi. Benzer şikayetleri olan arkadaşlar için paylaşmak istedim. 

Bu 2 günlük süreçte 2020 titanıum verdiler ikame araç olarak. 2019 da olup 2020 de olmayan bazı donanımları da yazmış olayım. 

- F1 vites kulakçığı

- Torpido gözünde üst tarafta bulunan bölme

- Güneşlikte bulunan aydınlatma lambaları 

- 4 kapı yerine 2 kapıdan anahtarsız giriş

- Üstteki gözlük bölmesi

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bülent bey bu sorunu hangi serviste çözdünüz acaba. Aynı sorun bende de var fakat Ford Volkan tekirdağ servisi hayatında cam tavan diye bişey görmediği için ve otosanın yolladığı iletileri okumadığı için olaydan bihaberler. Hangi serviste çözdüyseniz bende oraya gideyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Yasin Tansu Dinler yazdı:

Söylenecek çok söz var da demeyim şimdi 🙂 maalesef servis kötü

Vallahi çok söz var gerçekten. Servis eve 12-13 km uzaklıkta. Git gel 25 km yol yapıyor, adamlar yağı değiştiriyor ama bakımı sıfırlamıyor ben bakım uyarısı alıyorum bunu sıfırlamak için servise gidiyorum pişkin pişkin unutmuşuz olabilir diyorlar. Daha neler neler var ama işte

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27.07.2021 - 18:32 tarihinde, Akın Keskin yazdı:

eve 12-13 km

Benim 3 km falan ev ile servis arası. Keşan Tuzcular'a gidiyordum 80 km yo lyapıp ama iki sene önce kapattılar, maalesef artık tekirdağ servise gitmek zorundayım 😞 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
41 dakika önce, Yasin Tansu Dinler yazdı:

Benim 3 km falan ev ile servis arası. Keşan Tuzcular'a gidiyordum 80 km yo lyapıp ama iki sene önce kapattılar, maalesef artık tekirdağ servise gitmek zorundayım 😞 

Allah sabır versin. Edirne tuzcular size uzak mı kalıyor nasıldır bilmiyorum ama tekirdağdan iyidir heralde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.07.2021 - 17:32 tarihinde, Akın Keskin yazdı:

uzak mı kalıyor

Uzaklığı çok önemli değil fakat eski ekibin dağıldığını duymuştum tuzcularda o yüzden de edirne servisine devam etmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.