Jump to content
  • 0

2015 Focus 3.5 Sedan Lokurtu Sesi

Muhammed Daşkın
 Paylaş

Soru

Arkadaşlar selamlar. Aracım 2015 3.5 Kasa focus. Aracın tekerleği 30 lu hızlarda çukura düştüğünde sağ ön taraftan lokurtu sesi geliyor. Yüksek hızlarda sıkıntı yok ama düşük hızlarda ses geliyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözümü bulan var mı ? 

Muhammed Daşkın tarafından düzenlendi
Yazım hatası
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynı sorun 2016 Focusta var. Sol taraftan çukurlara girdiğimde ses geliyor. Bende sizin gibi alt takımdan vs şüphelendim servise gittim arac ile sürüş yaptı ve bir şey yok dedi eskisi gibi amartisorlerin yağlı olmadığını çukura direk düşünce ses çıkardığını ya da kasistem geçerken direk boşluğa düşünce ses yaptığını söyledi. Pek de ikna edici oldu derseniz olmadı ama suanlik devam normal yollarda bir sıkıntı olmadigi icin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Yakup Kuru yazdı:

Aynı sorun 2016 Focusta var. Sol taraftan çukurlara girdiğimde ses geliyor. Bende sizin gibi alt takımdan vs şüphelendim servise gittim arac ile sürüş yaptı ve bir şey yok dedi eskisi gibi amartisorlerin yağlı olmadığını çukura direk düşünce ses çıkardığını ya da kasistem geçerken direk boşluğa düşünce ses yaptığını söyledi. Pek de ikna edici oldu derseniz olmadı ama suanlik devam normal yollarda bir sıkıntı olmadigi icin. 

Sana bunu söyleyen usta hemen meslek değiştirsin. İyi bir senarist olurmuş yahu 😁

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20.07.2021 - 01:33 tarihinde, Mutlu Göresim yazdı:

Aynı sorun benim aracımda da vardı ve 1 buçuk senedir sürekli çekiyordum bu sesi en sonunda dayanamayıp tamircinin yolunu tutunca amartisörlerin iksininde patlak oldugunu öglendim zaten bu araçların bu ön takım sorunu kronik heralde

Eyvallah hocam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30.05.2021 - 22:29 tarihinde, Muhammed Daşkın yazdı:

Arkadaşlar selamlar. Aracım 2015 3.5 Kasa focus. Aracın tekerleği 30 lu hızlarda çukura düştüğünde sağ ön taraftan lokurtu sesi geliyor. Yüksek hızlarda sıkıntı yok ama düşük hızlarda ses geliyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözümü bulan var mı ? 

Arkadaşlar tekrardan selamlar. Ses konusunda servise başvurdum. Amortisör takozundan geldiği yönünde bilgi aldım. Sesin şimdilik tehlike arzetmediğini, amortisörde herhangi bir yağ kaçağı vs olmadığını söylediler. Sesin sürekli hale gelmesi durumunda değişim yapılmasının daha mantıklı olduğunu açıkladılar. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Böyle 

5 saat önce, Muhammed Daşkın yazdı:

Arkadaşlar tekrardan selamlar. Ses konusunda servise başvurdum. Amortisör takozundan geldiği yönünde bilgi aldım. Sesin şimdilik tehlike arzetmediğini, amortisörde herhangi bir yağ kaçağı vs olmadığını söylediler. Sesin sürekli hale gelmesi durumunda değişim yapılmasının daha mantıklı olduğunu açıkladılar. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Böyle servise tespit yaptırınca sizden ücret talep ediyorlar mı? Erzurum’daki servis her seferinde 140 TL arıza tespit ücreti alıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24.07.2021 - 23:50 tarihinde, Kadir Taş yazdı:

Böyle 

Böyle servise tespit yaptırınca sizden ücret talep ediyorlar mı? Erzurum’daki servis her seferinde 140 TL arıza tespit ücreti alıyor

Ben iki kere iki farklı yetkili serviste bu tarz durumlarda ricada bulundum. Ücret talep etmediler. Tabi periyodik bakım yaptırırken ricada bulunuyorum. Belki bunun etkisi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.