Jump to content
  • 0

2015 Focus 3.5 Sedan Lokurtu Sesi

Muhammed Daşkın
 Paylaş

Soru

Arkadaşlar selamlar. Aracım 2015 3.5 Kasa focus. Aracın tekerleği 30 lu hızlarda çukura düştüğünde sağ ön taraftan lokurtu sesi geliyor. Yüksek hızlarda sıkıntı yok ama düşük hızlarda ses geliyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözümü bulan var mı ? 

Muhammed Daşkın tarafından düzenlendi
Yazım hatası
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
6 dakika önce, Muhammed Daşkın yazdı:

Arkadaşlar selamlar. Aracım 2015 3.5 Kasa focus. Aracın tekerleği 30 lu hızlarda çukura düştüğünde sağ ön taraftan lokurtu sesi geliyor. Yüksek hızlarda sıkıntı yok ama düşük hızlarda ses geliyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözümü bulan var mı ? 

Garip soru, müneccim hattımızda bekleyenler arasında 423423442. sıradasınız. 

Böyle soru olur mu hakikaten, bir sürü burç bir sürü mekanizma var bu sesi çıkartacak, işkembei kübradan söyleyim ben sana viraj demiri yapar, z rot da yapar, düşündümde amortisör takozu da yapar, bi daha düşündüm akü düzgün sıkılmadıysa eğer yerinden oynuyodur gibi bir sürü garip cevap alırsın bu şekilde bir soruya. Lütfen en azından ön düzeni kontrol ettirebileceğin bir servise git, çözümünü bul, içinde onlarca sebebi olan sorunu sabit bir şey gibi sorma insanlara hocam.

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Garip soru, müneccim hattımızda bekleyenler arasında 423423442. sıradasınız. 

Böyle soru olur mu hakikaten, bir sürü burç bir sürü mekanizma var bu sesi çıkartacak, işkembei kübradan söyleyim ben sana viraj demiri yapar, z rot da yapar, düşündümde amortisör takozu da yapar, bi daha düşündüm akü düzgün sıkılmadıysa eğer yerinden oynuyodur gibi bir sürü garip cevap alırsın bu şekilde bir soruya. Lütfen en azından ön düzeni kontrol ettirebileceğin bir servise git, çözümünü bul, içinde onlarca sebebi olan sorunu sabit bir şey gibi sorma insanlara hocam.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Muhammed Daşkın yazdı:

Senin tamda dediğin benim araçtada var seni en iyi anlayan ben oldum galiba. 
hatta öyle çok çukurlardada değil 

tatlı hafif narin çukurlarda oluyor bu. 
sonra inadına başka çukurlara girip deniyorum sağ tarafı getirerek olmuyor bu sefer diyorum 

tahminlerimi yazayım 

1 elektronik direksiyon kutusu

2 viraj denge kolu

3 amartisör başındaki bilyalar

4 sağ taraftaki sağı solu tutan demir başlarındaki lastikler körükler 

vs 

ama ben direk bu körük lastik vs şüphem çok 

kış kar tuz yapmur derken o lastiklerden biri gacır gucur eder diyorum 

tamamen sürekli ötmeye başlayınca baktırırm artık 

sürekli yapmıyor çünkü bende

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzer sorun benim aracimda da var. Ön duzenden gelen sesler bir cok farkli seyden ve durumdan kaynakli olabiliyor. Ama benim lokurtu sesine dair genelde focus kullanicilarinda gordugum iki sebep var; birisi direksiyon kutusunun ses yapmasi, digeri de amortisor takozlari ve bilyalar. Aracimi servise goturdum amortisor takozlarinin ve bilyalarin belli oranda yiprandigini soylediler. Muhtemelen bendeki lokurtu sesi bundan geliyor. Ses cok yuksek olmadigi, suruse engel teskil etmedigi ve 2500 lira gibi sacma bir fiyat cektikleri icin yaptiracak duzgun bir yer bulma vaktini bulana kadar bekliyorum. Siz de mutlaka bir servise gidip on duzeni kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Hüseyin Yldrm yazdı:

Senin tamda dediğin benim araçtada var seni en iyi anlayan ben oldum galiba. 
hatta öyle çok çukurlardada değil 

tatlı hafif narin çukurlarda oluyor bu. 
sonra inadına başka çukurlara girip deniyorum sağ tarafı getirerek olmuyor bu sefer diyorum 

tahminlerimi yazayım 

1 elektronik direksiyon kutusu

2 viraj denge kolu

3 amartisör başındaki bilyalar

4 sağ taraftaki sağı solu tutan demir başlarındaki lastikler körükler 

vs 

ama ben direk bu körük lastik vs şüphem çok 

kış kar tuz yapmur derken o lastiklerden biri gacır gucur eder diyorum 

tamamen sürekli ötmeye başlayınca baktırırm artık 

sürekli yapmıyor çünkü bende

Cevabınız içinTeşekkür ederim. Kesinlikle sorunlarımız aynı. En kısa zamanda servise gideceğim.

8 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Benzer sorun benim aracimda da var. Ön duzenden gelen sesler bir cok farkli seyden ve durumdan kaynakli olabiliyor. Ama benim lokurtu sesine dair genelde focus kullanicilarinda gordugum iki sebep var; birisi direksiyon kutusunun ses yapmasi, digeri de amortisor takozlari ve bilyalar. Aracimi servise goturdum amortisor takozlarinin ve bilyalarin belli oranda yiprandigini soylediler. Muhtemelen bendeki lokurtu sesi bundan geliyor. Ses cok yuksek olmadigi, suruse engel teskil etmedigi ve 2500 lira gibi sacma bir fiyat cektikleri icin yaptiracak duzgun bir yer bulma vaktini bulana kadar bekliyorum. Siz de mutlaka bir servise gidip on duzeni kontrol ettirin.

Tamamdır, teşekkür ederim cevabınız için 👍

26 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Cenk bey bende servise gitmeden önce foruma yazıp ön bilgi almak istedim. Tabiki her araçta ve durumda arızalar farklılık gösterebiliyor. Benim aracımda ses her zaman gelmiyor ancak sürüş güvenliği açısından sıkıntı çıkarmadan kontrol ettirip en kısa zamanda değişimini yapacağım. 2500TL tek bir takoz fiyatı ise gerçekten çok yüksek bir maliyet . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, Muhammed Daşkın yazdı:

Cevabınız içinTeşekkür ederim. Kesinlikle sorunlarımız aynı. En kısa zamanda servise gideceğim.

Cenk bey bende servise gitmeden önce foruma yazıp ön bilgi almak istedim. Tabiki her araçta ve durumda arızalar farklılık gösterebiliyor. Benim aracımda ses her zaman gelmiyor ancak sürüş güvenliği açısından sıkıntı çıkarmadan kontrol ettirip en kısa zamanda değişimini yapacağım. 2500TL tek bir takoz fiyatı ise gerçekten çok yüksek bir maliyet . 

Sorunu çözümce burdan yazaesanız sevinirim malum iş hayatı ankaranın yoğunluğu derken benim servise gidip gelmem sorun olacak göze dişe değen bir sorun değilse şayet sizden cevap bekliyor olacağım 

tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
41 dakika önce, Muhammed Daşkın yazdı:

Rica ederim hocam. Benim aldigim fiyat ön iki amortisor takozu ve ön iki bilya icindi. Ama bana yinede fazla geldi. Daha dogrusu ufak bir ses haricinde surusu ya da aracin diger parcalarini riske atacak bir durum olmadigindan zamana yaydim diyebilirim. Siz de bir kontrol ettirip en azindan durumu ogrenin. Tamir isini ona gore dusunursunuz.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
31.05.2021 - 11:06 tarihinde, Hüseyin Yldrm yazdı:

Sorunu çözümce burdan yazaesanız sevinirim malum iş hayatı ankaranın yoğunluğu derken benim servise gidip gelmem sorun olacak göze dişe değen bir sorun değilse şayet sizden cevap bekliyor olacağım 

tesekkurler

Tamamdır. Bilgi sağlarım 👍

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
05.06.2021 - 18:44 tarihinde, Ömer F. Yılmaz yazdı:

Merhaba herhangi bir gelişme varmi? Anlattiginiz sorun benim aracimdada var olmadik yerlerde lokurtu yapiyor 🙂 ufacik cukurda bile tak diye vuruyor bazende yapmiyor..

Ömer bey. Henüz servise gidecek fırsatı bulamadım. Ancak gidince kesinlikle yazacağım. İyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hayırlı olsun olayı çözümledik (serviste usta yardımı ile) 😁😁 sıkıntı yapmayın elektronik direksiyon kutusu yapıyor bu sesi (sağdan gelen arada bir lokurtu sesi) 

can sıkıcı birşey değil ve değişimede gerek yok 

çünkü değişsede aynı ses gelecek dendi. 
güncelleme ile çözümü beklemek gerekiyor 

mekanik olmayıp elektronik işlem oldugu için 

o yüzden fazla takacak bişey değil 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Hüseyin Yldrm yazdı:

Hayırlı olsun olayı çözümledik (serviste usta yardımı ile) 😁😁 sıkıntı yapmayın elektronik direksiyon kutusu yapıyor bu sesi (sağdan gelen arada bir lokurtu sesi) 

o halde bu konuya bambaşka bir yorum katayım aynı ses benim aracımda da var ancak sağ değilde sol taraftan geliyor 30lu hızlarda ancaakk.Bende klimayı açınca veya yağmurlu havada oluyor kuru havada sorun yok 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
01.07.2021 - 02:21 tarihinde, Hüseyin Yldrm yazdı:

Hadi ya. Bende mekanik sanıyordum. Teşekkürler 😃

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun benim aracımda da vardı ve 1 buçuk senedir sürekli çekiyordum bu sesi en sonunda dayanamayıp tamircinin yolunu tutunca amartisörlerin iksininde patlak oldugunu öglendim zaten bu araçların bu ön takım sorunu kronik heralde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.