Jump to content

Fluence Mi ? Focus Mu ?

Güven G.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

kullanım aralığınız değişmiyorsa ve o kadar da yakıt farkı varsa fluence alın derim. bu kadar sakin kullanımda yol tutuş vb özellikler çok da etkilemeyecektir sizi. zaten alacağınızda dizel olduğu için güçlü de olacak. görünüm çok önemli değilse alın derim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam focus 2.5 u bilmiyorum ama bende 3.5 var, arkadaşta 2014 fluence. focus daha az yakıyo. bizim burda lpg uygun ama yine de hesap için 7 litre ortalaması var şehirlerarasında. fluencein son dişli oranı sıkıntılı yüksek devirde seyrettiğinden yakıt ekonomisi pek yok sanıyorum. 6 ileri ya da farklı şanzımanı var mı bilmiyorum ama benim dikkatimi çekmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15.05.2021 - 07:33 tarihinde, Mehmet Zincirkıran yazdı:

hocam focus 2.5 u bilmiyorum ama bende 3.5 var, arkadaşta 2014 fluence. focus daha az yakıyo. bizim burda lpg uygun ama yine de hesap için 7 litre ortalaması var şehirlerarasında. fluencein son dişli oranı sıkıntılı yüksek devirde seyrettiğinden yakıt ekonomisi pek yok sanıyorum. 6 ileri ya da farklı şanzımanı var mı bilmiyorum ama benim dikkatimi çekmişti.

Üstadım benim ev arkadaşımda var 2013 1,5 dci110 beygirlik modeli Mardin'den Muş'a 87liraya geldi ve sabit aldığı yerde şaşmaz hep shellden alır yakıtı.Mardin ile Muş arası da 400 km

Güven G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Güven G. yazdı:

Üstadım benim ev arkadaşımda var 2013 1,5 dci110 beygirlik modeli Mardin'den Muş'a 87liraya geldi ve sabit aldığı yerde şaşmaz hep shellden alır yakıtı.Mardin ile Muş arası da 400 km

Güven bey, yanlış anlamayın ama biraz boşa kürek çekiyorsunuz gibi geliyor yakıt kıyası konusunda. Bu ülkede yakıt fiyatı boyna değişiyor, naçizane tavsiyem litre olarak yapın karşılaştırmaları. Bir de ev arkadaşınızın kullanım tarzı nasıldır, fluence ile 100 tl yaktırır aynı aracı ben kullanırım 140 yaktırırım, değişir yani. Ben tecrübemi paylaşayım; focus 3.5 olarak, lpg li aracım oldu şimdi dizelini kullanıyorum aynı kasanın; uzun yol yakıt maliyeti olarak bibirlerine çok yakın diyebilirim. Lpg su koyverince fazla kullanamadım tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikisinide uzun süre kullanmıs olarak nacizane deneyimlerimi anlatayım.

focus 3 titanyum

=kullanım zevki ve yol tutuşu

=daha iyi performans ve stabilite

=daha konforlu

=daha sessiz

=arka yaşam alanı ve bagaj daha dar

=daha kaliteli hissettiriyor

2013 fluance icon 110hp 6 ileri

=daha az yakıt

=daha ucuz yürütme maliyeti

=çok daha genş iç hacim ve bagaj

=direksiyon hissiz

=yol tutuş focusa göre daha zayıf(spor yay ve 18 janta rağmen)

=daha uzun bakım aralığı 20k

=6 ileri için kısa vites aralıkları sürekli vites değiştirme gereksinimi

=daha düşük performans(focusa göre düşük yoksa gayet yeterli)

=motor sesi ve yol rüzgar sesi daha fazla

=müzik sistemi focusa göre baya kötü.

ben focusdan yanayım ancak hanım hala fluence diye sayıklamakda 🙂 genişlikden dolayı.bence almanın tek mantıgı düşük yürütme maliyeti ve yakıt.

IMG_20210517_084835.jpg

Kağan Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Güven G. yazdı:

Değerli arkadaşlar aracımda esp var mı 🙂 Focus 2'ler de olmuyormuş galiba ilana koyarken var diye ekleyim diye düşündüm varsa 

IMG_20201225_135106.jpg

18 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Fotoya göre var.

Fotoya göre yok abi, çünkü test ekranı. Yol bilgisayarında aç kapa menüsü varsa vardır ya da normal kontak açarken yanıyorsa. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Ç. A. yazdı:

Fotoya göre yok abi, çünkü test ekranı. Yol bilgisayarında aç kapa menüsü varsa vardır ya da normal kontak açarken yanıyorsa. 

Şimdi bakınca test menü olduğunu gördüm, haklısın.

Sol tarafa hiç bakmamışım, benzinli arabada ön ısıtma ne arıyor derdim 😀

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.