Jump to content

Ford Courier Motor Kaputu Açık Uyarısı

Ali Bacnak
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar;

Aracım 2016 model olup Forscan uygulaması ile alarm ve geribildirim özelliğini aktif ettim. Fakat kaput sensörü olmadığı için motor kaputu açık ışığı yanıyor. Araştırmalarıma göre Bcm' de 2.soket 15. pini bulmam gerek. Şemayı araştırdım fakat bulamadım. Bcm motor kaputu için hangi soket hangi pin olduğunu paylaşabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
On 5/19/2021 at 9:35 PM, Murat Kav. said:

Kaput sensörünün olması gerektiği yer kısa devre edilerek, bu uyarının verilmesi engellenebiliyor. 

Yazılımsal olarak alarm kapatılabilse işime gelirdi aslında, belki öyle de kapanır diye düşünmüştüm. 😄 İlgili yeri nasıl kısa devre edeceğimiz ile ilgili bir bilgi var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaput alarmı ayrı olarak kapatılmaz. Ya hep, ya hiç. Kaput kilidinin orada yeri var, oraya gelen boşta bir kablo olması gerek, ya da yalancı sensöre girer (sensör boyutlarında plastik bir parça). Ben yapmadığım için tarif edemem, bende de usta yaptı. Gerçi ben sonradan da sensör bulup taktım, Gürkan reis sağolsun 🙂 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.