Jump to content
  • 0

2015 Cmax Titanium Asr Sorunu

İbrahim Kocabaş
 Paylaş

Soru

Merhaba hayırlı ramazanlar öncelikle.

Benim bir sorunum var  2015 cmax titanium tekno paket aracımda asr problemi yaşamaktayım 

araç menüsünden çekiş kontrol açık konumda olmasına rağmen araç patinaja düştüğünde

devreye girmiyor patinaja düşen teker sabit dönmeye devam ediyor

çok kez denememe rağmen malesef çalışmıyor

önceki cmax aracımda teker daha bir tur dönmeden devreye girerdi bunda tık yok malesef

forscan ile baktığımda herhagi bir dtc hata kodu bulunmuyor malesef

Acaba forscan ile aktif edilmesi mümkünmüdür  böyle bir menü varmı forscanda

şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Neyi aktif edeceksiniz? Zaten aracınızda çekiş kontrol sistemi var. 

Bu şekilde devreye girmemesi sistemin çalışmadığı anlamına gelmeyebilir. ABS modülü doğru koşulların sağlanmadığını düşünüyor olabilir. Yine de bir endişeniz varsa servise göstermek daha sağlıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Semih O. yazdı:

Neyi aktif edeceksiniz? Zaten aracınızda çekiş kontrol sistemi var. 

Bu şekilde devreye girmemesi sistemin çalışmadığı anlamına gelmeyebilir. ABS modülü doğru koşulların sağlanmadığını düşünüyor olabilir. Yine de bir endişeniz varsa servise göstermek daha sağlıklı olacaktır.

Merhaba öncelikle

Evet aracımda çekiş kontrol sistemi var ama araç patinaj yaptığında sistem devreye girmiyor devamlı patinaja düşen teker dönmeye devam ediyor herhangi bir tepki veya ekranda asr ışığı yanmıyor malsef

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çok emin olmamakla beraber.. aynı koşullarda oluyorsa sıkıntı vardır (hiç mi çalışmıyor??) ama spesifik yerlerde oluyorsa aracın sürüşünü etkileyecek bir durum yoksa tepki vermiyor olabilir. bende de geç devreye girdiği zamanlar oldu.. hemen girse belki araba sağa sola gidecek vb..

lastiklerin durumu ne.. lastik eskidi ise sistemi yanıltabilir belki, dişi az veya çok bayat..

ben de çok dik rampada, arabada 4-5 kişi ile kalkmaya çalıştığım sıralar devreye girmişliği var, düz yolda devreye girmesine sebep olacak gazlama yapmıyorum zaten..

sistem sağlığı menüsü sorun yok diyorsa olmama ihtimali yüksek.. far ampülü patlayınca uyaran asr yi uyarır herhalde..

bir arkadaşın YETİ sinde sensör çamurlandığı için asr arızası vermişti.. temizlenip orası izole edildi bir daha sıkıntı olmadı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

19 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

çok emin olmamakla beraber.. aynı koşullarda oluyorsa sıkıntı vardır (hiç mi çalışmıyor??) ama spesifik yerlerde oluyorsa aracın sürüşünü etkileyecek bir durum yoksa tepki vermiyor olabilir. bende de geç devreye girdiği zamanlar oldu.. hemen girse belki araba sağa sola gidecek vb..

lastiklerin durumu ne.. lastik eskidi ise sistemi yanıltabilir belki, dişi az veya çok bayat..

ben de çok dik rampada, arabada 4-5 kişi ile kalkmaya çalıştığım sıralar devreye girmişliği var, düz yolda devreye girmesine sebep olacak gazlama yapmıyorum zaten..

sistem sağlığı menüsü sorun yok diyorsa olmama ihtimali yüksek.. far ampülü patlayınca uyaran asr yi uyarır herhalde..

bir arkadaşın YETİ sinde sensör çamurlandığı için asr arızası vermişti.. temizlenip orası izole edildi bir daha sıkıntı olmadı

selam aleyküm

verdiğiniz cevap için teşekür ederim evet hiç devreye girmiyor malesef devreye girmesi için bütün olasılıkları denedim

lastiklerimin durumu gayet iyi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

12.05.2021 - 19:01 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Servise danıştınız/gösterdiniz mi ?

hayırlı bayramlar öncelikle bulunduğum il içerisinde servis olmadığı için malesef gösterme şansım olmadı malum pandemi yüzünden de il dışına çıkamıyoruz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.