Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3-Bluetooth

Guest Özcan B.

Soru

mrb arkadaslar,focus 3 de bluetooth ile telefon bagladıgımızda arama yaptıgımızda yada arama geldıgınde neden arac hoparlör ve mikrofonları devreden cıkartılıp normal telefon görüşmesine geçilemıyor.mikrofon kapama secenegı belırıyor multımedya ekranında fakat işe yaramıyor.bunu bazı durumlarda kapatıp telefonla görüşme yapmak istıyorum.örnegın aracta yanında biri olabılıyor ve özel bı konusma yapma durumum olabılıyor.fakat benım konusmamı arac icindeki herkes duymak zorunda kalıyor.benım aracımda mı bir sorun var yoksa kapatma secenegı olup kapatmamasına ragmen böylle bir özellık mı yok..sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

İşyerinde daha önce kullandığımız fluence de bluetooth'da biri telefonla aradığında araç otomatik olarak çağrıyı alıyor karşı tarafa "aradığınız kişi şu anda araç kullanıyor bekleyiniz" diyor ve araç hoparlöründen telefon çalma sesi veriyordu. Böylece arayan kişi telefon açtığında konuşmalarının arabada bulunan başkaları tarafından da duyulabileceği bilerek konuşuyor veya araba kullanıyor acelesi yok sonra ararım diyerek kapatıyor.

Bizim arabalarda böyle bir özellik varmı veya eklenebilir mi? Özellikle araç hoparlöründen konuşulduğunun öncede bilinmesi olası nahoş durumlarla karşılaşılmaması adına her iki tarafın lehine bir durum. Eğer yanınızda birileri varsa her defasında araç hoparlöründen konuşuyoruz hatırlatmasını yapmak durumundasınız demektir.

Fluence bu konuda bayağı başarılı idi, telefonu belli süre açmadınız oto sekreter araç kullandığından şu an müsait değil tarzında birşeyler söyleyip telefonu kapatıyordu. Bu özellik olmasa da olur birşey(meşgule düşürmek daha kolay )

Araç için bir ekleme olamazsa cep tel. için böyle bir özellik var mı? telefonum s3

Böyle birşey yok sanırım; olsa kitapçıkta okurdum diye düşünüyorum.

Ben de ise şöyle birşey var; mesela Power FM i dinliyorum birini aramam gerekti, aradım konuştum telefon kapanınca radyoya geri dönüyor ve Imbat FM diye bir radyo çalmaya başlıyor, baktım bu radyo bende kayıtlı bile değil? telefonla birini aradım ama o açmadı; o zaman yine dinlediğim radyo çalmaya devam ediyor. Nasıl bir mantık var çözemedim?? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşyerinde daha önce kullandığımız fluence de bluetooth'da biri telefonla aradığında araç otomatik olarak çağrıyı alıyor karşı tarafa "aradığınız kişi şu anda araç kullanıyor bekleyiniz" diyor ve araç hoparlöründen telefon çalma sesi veriyordu. Böylece arayan kişi telefon açtığında konuşmalarının arabada bulunan başkaları tarafından da duyulabileceği bilerek konuşuyor veya araba kullanıyor acelesi yok sonra ararım diyerek kapatıyor.

Bizim arabalarda böyle bir özellik varmı veya eklenebilir mi? Özellikle araç hoparlöründen konuşulduğunun öncede bilinmesi olası nahoş durumlarla karşılaşılmaması adına her iki tarafın lehine bir durum. Eğer yanınızda birileri varsa her defasında araç hoparlöründen konuşuyoruz hatırlatmasını yapmak durumundasınız demektir.

Fluence bu konuda bayağı başarılı idi, telefonu belli süre açmadınız oto sekreter araç kullandığından şu an müsait değil tarzında birşeyler söyleyip telefonu kapatıyordu. Bu özellik olmasa da olur birşey(meşgule düşürmek daha kolay )

Araç için bir ekleme olamazsa cep tel. için böyle bir özellik var mı? telefonum s3

Benim bildigim kadarıyla bu sistem once operatörde sonra telefonda olmalı. Araba ile ilgisi yok.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hangi versiyon bilmiyorum ama fluence in en dolusu olabilir, 2011 model 6 ileri dizeldi. 

Benim bildigim kadarıyla bu sistem once operatörde sonra telefonda olmalı. Araba ile ilgisi yok.

Araba ile ilgili, formumlarında var hatta biri kaldırmak istemiş bu özelliği tarif etmişler hatta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba, Foruma yeni katıldım. 2 hafta kadar önce aldığım (sıfır) Focus 1.0 eb Style Sedan aracımda bluetooth yok diye biliyorum. Kitapçıkta aracımda olmayan bir çok özellikte yazıldığından, olup olmadığına emin olamadım. Aynı aracı kullanan ya da bilgi sahibi olan bir kişinin yardımını rica ediyorum.

Tolga Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba, Foruma yeni katıldım. 2 hafta kadar önce aldığım (sıfır) Focus 1.0 eb Style Sedan aracımda bluetooth yok diye biliyorum. Kitapçıkta aracımda olmayan bir çok özellikte yazıldığından, olup olmadığına emin olamadım. Aynı aracı kullanan ya da bilgi sahibi olan bir kişinin yardımını rica ediyorum.

Aracınız da yok. Klavuzun kapağında veya içeriğinde donanım paketlerinden bahsedilmez, geneldir.

Iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

önceki style modelerde vardı ama şimdi gelen style lerde yok bu özellik ..ford git gide ordan burdan kırpıyor .bakalım daha neyi çıkaracaklar araçtan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

önceki style modelerde vardı ama şimdi gelen style lerde yok bu özellik ..ford git gide ordan burdan kırpıyor .bakalım daha neyi çıkaracaklar araçtan

Evet daha önce olduğunu duymuştum. Aracımı şasiden sorguladığımda Ocak 2013 üretim olduğunu öğrendim. Belki benimkide "önceki style" modellerdendir diye umutlanmıştım :) Kırpma meselesine gelince; 2007 yılında Renault Symbol aldığımda arka koltuk el tutamaklarının olmamasına çok şaşırmıştım. Bu şaşkınlığın daha büyüğünü şimdi de yaşıyorum. Olmamasının (tutamakların) sebebi maliyetten kısmaysa kötü, ama farklı bir sebebi varsa bilemiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Son bir kaç gündür aracıma bluetooth bağlanıyor, çok kısa süre sonra araba ekranında yükleme hatası yazıyor ardından telefon bağlantısı kesildi ikazını sesli olarak veriyor. Sorun sizce arabada mı samsung s3 cep telefonunda mı?

Öncelikle telefondan bakmak akıllıca geliyor ama, bağlandıktan sonra yükleme hatası demesi araçta yazılımsal sıkıntı var gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Son bir kaç gündür aracıma bluetooth bağlanıyor, çok kısa süre sonra araba ekranında yükleme hatası yazıyor ardından telefon bağlantısı kesildi ikazını sesli olarak veriyor. Sorun sizce arabada mı samsung s3 cep telefonunda mı?

Öncelikle telefondan bakmak akıllıca geliyor ama, bağlandıktan sonra yükleme hatası demesi araçta yazılımsal sıkıntı var gibi geliyor.

Abi hem telefon hemde arabadaki eşleşmeyi silip tekrar dene. Ama tüm arabadaki rehberin gidecek büyük ihtimal. Sonra yeniden eşleştir. Sanırım sorun kalmayacaktır. Sanırım araları bozulmuş. Barıştırmak lazım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.