Jump to content

En Sessiz Yazlık Lastik Hangileridir

Önerilen Mesajlar

Focus 2015 aracıma yazlık lastik almak istiyorum  Continental Ecocontact 71 dB ile Goodyear EfficientGrip Performans 68 dB arasında kaldım 3 dB lik fark ses açısından çok fark yaratır mı bilgisi olan var mı ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

3 dB fark ciddi bir değerdir. Bu kategoride benim açtığım bazı konular var orayı incelemenizi öneririm. 

Goodyear tavsiye eder misiniz 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazlığını bilmem ama 6 sezon Fiesta'da 1 sezon da Focus'ta kışlığını Eskişehir gibi sağlam kışı olan bir yerde kullandım, herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Fiesta'nın üzerinde yazlık olarak fabrikadan gelen Hankook'lar vardı, kışlık Goodyear'ları takınca araba daha sessiz oluyordu.  

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Hakan Terzioğlu
6 saat önce, Emre Tunçer yazdı:

Focus 2015 aracıma yazlık lastik almak istiyorum  Continental Ecocontact 71 dB ile Goodyear EfficientGrip Performans 68 dB arasında kaldım 3 dB lik fark ses açısından çok fark yaratır mı bilgisi olan var mı ?

Aynı şeyi bende düşünüyorum, sanırım goodyear ı seçicem ben de. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Cenk Demirel
19 saat önce, Emre Tunçer yazdı:

3 dB lik fark ses açısından çok fark yaratır mı

3 dB'lik fark, sizin duyduğunuz lastik gürültüsünü yaklaşık 2 katına çıkarır. Yani 68-71 dB arasındaki gürültü farkı yaklaşık 2 katı şeklindedir. O yüzden lastik gürültüsü önemliyse buna göre seçim yapmanız lazım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mehmet Demir
31.03.2021 - 15:49 tarihinde, Emre Tunçer yazdı:

Goodyear tavsiye eder misiniz 

ef grip perf, 68 db dir, çok iyi bir lasitk 4 yıl boyunca bayağı performansını korudu ama 4. yılda yanaklarda çatlamalar başladı.. ben zaten bir lastiği dişlerini eskitemeden 4 yılın sonunda değiştiririm.. sanırım bu çatlak oluşumu şikayet aldı ki, perf 2 diye çıkan yeni versiyonunda km ömrü uzadı ama 1 veya 2 db sesi arttı ebata göre..  testlerde ise unuttum daha geçenlerde paylaşıldı.. 5. idi sanırım..

gy a her zaman güvenirim.. hep gy kullandım.. alacağınız ebat 205-55 ise gy alın.. 215-55 ise daha hesaplı lastik alabilirsiniz.. ben bu sefer hankook aldım 215 olduğu için lastik başı 200 tl fark vardı.. ama hk 71 db ve daha taktırmadım bakalım sesi nasıl olacak..  hk ise aynı testte 6 veya 7. idi. sesi saymazsak fiyatına göre iyi lastik olacağını düşünüyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Hüseyin Yldrm

sağlamlık ve dayanıklık anlamında sıralamam değişir ama ses anlamında sıralamam aşşağıdaki gibi 

1-michelin 

2-continental

3-Bridgestone Potenza

4-Falken Ziex

5-Nokian Wetproof

6- Fulda SportControl

7- bunların haricinde hepsi ..... vb. vs.

7 biraz diğer markalara ayıp olacak ama öyle bence kusura kalmasınlar artık 

ne kadar para o kadar köfte misali :)))

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Cem Boneval
Hüseyin Yldrm
29 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Hocam benim sıralamam test edip sürüş yaptığım markalar. 

cidden diğerleri ile tanışmadım ! 
hatta adını yeni okuduğum markalarıda sayenizde görmüş oldum. 

eğer paylaşım yaptığınız grafiği ve benim paylaştığım listeyi baz alacak olursak 

( sadece benim paylaşım yaptıpım markaları) 

yaptığım sıralama yine bire bir uyuyor 

ben bakış açımızı birde böyle değiştirerek bakmanızı isteyeceğim

bu konudada kulağımın deneyimimin iyi oldugunu birkez daha anlamış oldum 

saygılarımla hocam ✌️

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Süleyman Ünal

GY EGP'yi tüm otomobil ve ticari araçlarıma taktım. İzmir koşullarında iyi bir lastik. Ayrıca bir çok rakibine göre daha uygun fiyatlı bulunabiliyor. Ses açısından da tavsiye edebilirim ama benim önceliğim her zaman ıslak zemin yol tutuş oldu. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Üç kanallı değil dört kanallı olan tercih edilmeli.  Zaten 68 db de 4 kanallı için geçerli olması lazım. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.