Jump to content
  • 0

Yazılım Güncelleme Riski. ?

Onur Cem
Çözüme git Tuncay A. tarafından çözüldü,

Soru

Arkadaşlar aracımda (focus 3) silkme problemi olduğundan ve forumdaki arkadaşların yazılım güncelledikten sonra sorunlarının çözüldüğünü okudum. Yetkili servisi aradığımda bunun çok riskli bir iş olduğunu ve sorumluluğun bana ait olduğunu söylüyorlar . Daha önce sorun yaşayan oldu mu güncelleme sonrası çökme veya beyin yanması vs yoksa korkutma amaçlı olabilir mi ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Mehmet Akpunar

Açıkçası baştan savmak istemişler.

Ben yaptırdım ve bir sıkıntı yaşamadım.

Kaçınmak istemelerinin sebebi de şu. Güncelleme yapmak biraz zaman alıyor bu zaman zarfında da cihaz araca bağlı oluyor ve cihazı diğer araçlarda kullanamıyorlar. O yüzden de yanaşmıyorlar. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
  • Çözüm

Daha önce de yazdım tekrar yazayım;

Ortalama bir güncelleme 20 dakika sürüyor. En uzun güncelleme IPC 40 dakika civarın da idi. Son geliştirmeler ile artık daha hızlı olmaya başladı güncellemeler. Ama servisler de bu işlem için Bir ustanın (Elektrik ya da STU) pc başın da ortalama 1 saat geçirmesi maalesef o an da başka bir arıza vs bakamaması anlamına geliyor. Tabi tüm güncellemeler sıkıntısız olacak diye bir durum yok, USB bağlantısı kopması (özellikle tam modüle yazar iken) ya da ani internet elektrik kesintisi gibi durumlar da modüller de sıkıntı olma ihtimali yüksek, bu durum da servis personelinin daha fazla o araç ile zaman geçirmesi anlamına geliyor. Geçenler de ben bu durumu anahtar tanıtma yapar iken yaşadım ve 2 gün sonra anca beyni ayağa kaldırabildik. O yüzden genellikle sadece, ''Acil Kampanya'' olanları yapıyorlar. Ya da bir tamir vs durumlar da hazır modülü tanıtım yapar iken, diğerlerini de yapıyorlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
1 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Açıkçası baştan savmak istemişler.

Ben yaptırdım ve bir sıkıntı yaşamadım.

Kaçınmak istemelerinin sebebi de şu. Güncelleme yapmak biraz zaman alıyor bu zaman zarfında da cihaz araca bağlı oluyor ve cihazı diğer araçlarda kullanamıyorlar. O yüzden de yanaşmıyorlar. 

Evet 1 gün sürebilir dedi işlem dediğiniz mantıklı geliyor ama baya korkuttular açıkçası 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Mustafa Nartkaya

Bende yorumlardan etkilenip güncelleme konusunda çekinik kalmıştım.
2 ay kadar önce bütün güncellemeleri yaptırdım.
Şu ana kadar herhangi bir problem olmadı.
İhtiyaç olmadan durduk yere güncelleme gelmez diye
düşünüyorum.
Daha önemlisi güncellemeler içinde ABS fren modül ve otomatik şanzıman
güncelleştirmeleri de vardı,
bence önemli güncelleştirmeler
yaptırmakta fayda var.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
20 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Bende yorumlardan etkilenip güncelleme konusunda çekinik kalmıştım.
2 ay kadar önce bütün güncellemeleri yaptırdım.
Şu ana kadar herhangi bir problem olmadı.
İhtiyaç olmadan durduk yere güncelleme gelmez diye
düşünüyorum.
Daha önemlisi güncellemeler içinde ABS fren modül ve otomatik şanzıman
güncelleştirmeleri de vardı,
bence önemli güncelleştirmeler
yaptırmakta fayda var.

Haklısınız zaten ben etisten gördüm ama aradığım yetkili servis biz göremedik diyor o da ayrı bi acemilikleri olsa gerek..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Bir saat önce, Tuncay A. yazdı:

Daha önce de yazdım tekrar yazayım;

Ortalama bir güncelleme 20 dakika sürüyor. En uzun güncelleme IPC 40 dakika civarın da idi. Son geliştirmeler ile artık daha hızlı olmaya başladı güncellemeler. Ama servisler de bu işlem için Bir ustanın (Elektrik ya da STU) pc başın da ortalama 1 saat geçirmesi maalesef o an da başka bir arıza vs bakamaması anlamına geliyor. Tabi tüm güncellemeler sıkıntısız olacak diye bir durum yok, USB bağlantısı kopması (özellikle tam modüle yazar iken) ya da ani internet elektrik kesintisi gibi durumlar da modüller de sıkıntı olma ihtimali yüksek, bu durum da servis personelinin daha fazla o araç ile zaman geçirmesi anlamına geliyor. Geçenler de ben bu durumu anahtar tanıtma yapar iken yaşadım ve 2 gün sonra anca beyni ayağa kaldırabildik. O yüzden genellikle sadece, ''Acil Kampanya'' olanları yapıyorlar. Ya da bir tamir vs durumlar da hazır modülü tanıtım yapar iken, diğerlerini de yapıyorlar.

Bunlarin olması buradaki riski sorumluluğu bize yüklemenin yanlış ve saçma olduğunu düşünüyorum . Sonuçta ben yetkili serviste güvenip parasını verip yaptırıyorum ama sıkıntı olmasi halinde zarar benden karşılanıyor . (Muş) Arabanın başka parçası değişim olurken diğer bir parçaya zarar verse bu da mi benim sorumluluğumda olacak anlamıyorum .

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
53 dakika önce, Onur Cem yazdı:

sıkıntı olmasi halinde zarar benden karşılanıyor . (Muş)

Garantisi olmayan araçta sorumluluk almamaları normal.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
44 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Garantisi olmayan araçta sorumluluk almamaları normal.

Neden normal ? Dışarıdan bir yer veya özel degil yetkili servis ve keyfi güncelleme vs degil bana mantıksız geliyor

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.