Jump to content
  • 0

Akü Değişimi Sonucunda Arabam Stop Etmiyor

Hasan Doğan
Çözüme git Hasan Doğan tarafından çözüldü,

Soru

Herkese merhaba. Arkadaşlar gecen hafta arabamin aküsünü degistirdim bir kac gun kullanmadim  ve akusu bitmis bende elektirikciye goturdum sabaha kadar sarj etti ve arabayi aldigimda arabam bir turlu stop etmiyor. Stop etme dugmesine basiyorum gostergeleri felan kapatiyor ama motoru kapatmiyor. Gazı veriyorum devir yükseliyor tabi gosterge kapali oldugu icin ben sesinden anliyorum.Bu neden olabilir acaba yardimlariniz bekliyorum.

20210323_190753_001.mp4
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm

Arkadaşlar ilgilendiginiz, fikir verdiginiz icin hepinize tesekkur ederim. Aracimin arizasini bulduk ve çözdük. Belki bu arizayi yaşayanlar olur da faydalanir diye çözümünü anlatayım.

Bugun donanimli bir oto elektirikciye goturdum durumu anlattim. Aracimi bilgisayara bagladi ve sistemi kontrol etti hata kodlarini felan sildi ama yine de duzelmedi. Sağ trafta torpidonun altinda Gem modulunu çıkardi ve gem modulunde oksitlenme gördük. Focuslarda gem modulu klima sistemin altina konumlandirildigi icin klima terleme yapip su damlatabiliyor ve bu durum kronik bir hata dedi. Oksitlenmeyi temizledi ve aracim normale döndü. Fotografini cektim ama buraya yükleyemedim. Tekrar hepinize tesekkur ederim. 

20210326_103421.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Araca sonradan takılan bir aksesuar/elektrik sistemine müdahale var mı?

Gürkan Bey aracama tek taktığım şey farın dışına kayar led taktırmıştım. Ama onu taktıralı 1 yıl oluyor  hic sorun yaşamamıştım. Yeni aküyle acaba bir etkileşim felan olmuş olabilir mi ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Servet Ö.
30 dakika önce, Hasan Doğan yazdı:

Herkese merhaba. Arkadaşlar gecen hafta arabamin aküsünü degistirdim bir kac gun kullanmadim  ve akusu bitmis bende elektirikciye goturdum sabaha kadar sarj etti ve arabayi aldigimda arabam bir turlu stop etmiyor. Stop etme dugmesine basiyorum gostergeleri felan kapatiyor ama motoru kapatmiyor. Gazı veriyorum devir yükseliyor tabi gosterge kapali oldugu icin ben sesinden anliyorum.Bu neden olabilir acaba yardimlariniz bekliyorum.

Gem modülü saçmalıyor. OBD den takılan saçma cihazlarda buna neden olabiliyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
7 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Gem modülü saçmalıyor. OBD den takılan saçma cihazlarda buna neden olabiliyor.

İnsallah sorun dediğiniz gibi bu cihazdadır yoksa başıma büyük işler açacak gibi duruyor 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Servet Ö.
1 dakika önce, Hasan Doğan yazdı:

İnsallah sorun dediğiniz gibi bu cihazdadır yoksa başıma büyük işler açacak gibi duruyor 

Tecrübreyle sabit diyeyim, bol şans dileyeyim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Gürkan Çakıroğlu
33 dakika önce, Hasan Doğan yazdı:

farın dışına kayar led

İşte, sorun bulundu.

Kayar ledi iptal edin ve sistem düzelsin, bu kadar basit (başka sorun yaratmadıysa)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
10 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Tecrübreyle sabit diyeyim, bol şans dileyeyim.

7 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

İşte, sorun bulundu.

Kayar ledi iptal edin ve sistem düzelsin, bu kadar basit (başka sorun yaratmadıysa)

Setvet Bey, Gürkan Bey ikinizede teşekkür ederim. Yüreğime su serptiniz. Yarin oto elekticiye gidip söktüreceğim. Sonucu buradan paylaşırım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Servet Ö.
34 dakika önce, Hasan Doğan yazdı:

Setvet Bey, Gürkan Bey ikinizede teşekkür ederim. Yüreğime su serptiniz. Yarin oto elekticiye gidip söktüreceğim. Sonucu buradan paylaşırım.

Ben anlamadım kayar led odb den yada canbusdan mı bağlı? Ben kayar ledli fardan olacağına pek ihtmal vermiyorum. Tabi orjinal olmayan yada düzgün montajlanmayan donanımların olası beklenmeyen sonuçlarıda oluyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Murat Kav.

Video da gaz verince devir yükselmesi durumu yok. Dolayısıyla video da garip bir durum görünmüyor. Bence ters bir şey yapmışsa, akücüden ötürüdür. Stop düğmesine basınca motorun durmaması durumu ile kayar led alakalı gelmedi bana da.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
9 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Ben anlamadım kayar led odb den yada canbusdan mı bağlı? Ben kayar ledli fardan olacağına pek ihtmal vermiyorum. Tabi orjinal olmayan yada düzgün montajlanmayan donanımların olası beklenmeyen sonuçlarıda oluyor.

Açikçası nereden bağlı bilmiyorum. Lakin sabah arabaya bindigimde start butonuna bastigim zaman arabadaki ışıklar gostergeler felan ışıkları gitti geldi ama çalısmadi anlasilan aküyü yine bitirmiş. Bende aküyü takan ustayi cagirdim takviye yapti ve tek marsta calisti ustanin dukkanina gittigimiz zaman ise gayet guzel stop etti. Usta araban iyi sarj ediyor dedi ama bence o da tam bilemedi sorunu simdi sarja taktilar aküyü

2 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Video da gaz verince devir yükselmesi durumu yok. Dolayısıyla video da garip bir durum görünmüyor. Bence ters bir şey yapmışsa, akücüden ötürüdür. Stop düğmesine basınca motorun durmaması durumu ile kayar led alakalı gelmedi bana da.

Murat Bey gostergelerde gostermiyor ama  arabanin sesinde anlayabiliyorum. stop dugmesine bastigim halde hatta vitese atıp gayette hareket ettirebiliyorum arabayi. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.