Jump to content
  • 0

Lastik Basınç Sensörü_yatırın Üzerinden Geçtim :)

Mert Yürüyen

Soru

Mert Yürüyen

Geçenlerde Ereğli'den dönerken enteresan bir olay yaşadım.

Ocak ayında yine Ereğli'den mevsime göre çok sıcak bir havada (22 derece falandı) geri dönerken Alaplı-Akçakoca arasında lastik basınç uyarısı yandı Tiguan'da.

Shell'den benzin alacaktım zaten, tempo düşürdüm ufak ufak benzinliğe girdim. Benzini aldım, michelin pompası ile lastikleri kontrol ettim. Tüm lastikler aynı yada çok benzer aralıklarda. 

Bir saçmalık olduğu belli, kış lastiği var arabada hava da çok sıcak olunca ona yordum. 

Geçtiğimiz hafta yine Ereğli'den dönüyoruz; hava bu sefer nispeten daha bir kış havası, 10-12 derece civarı.

Ulan aynı yerden geçerken yine lastik basınç sensörü sinyal vermez mi...! İndik baktık yine bir şey yok. Töbe töbe... Öyle yani anlatayım dedim, yolun altında yatır mı var, lastiğe kedi mi işedi artık bilemiyorum... 🙂

• Beğen 1
  • Haha 9
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Burçin Denizalp

Tam o geçtiğin yerde seneler önce bir trafik kazası olmuştu ve oraların çok meşhur bir lastik tamircisi bu kazada vefat etmişti.

O zamandan beri oradan geçen arabalar hep lastik arızası verir... 

(Nerdeyse kendim bile inanıcam ha 😄 )

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Ulan aynı yerden geçerken

Hanımın Punto, hep aynı market önün de ESP Hilholder vs arızası veriyor idi, Ama beyin de hata vs yok, başka yerde de yapmıyordu. Neyse Servis müdürü arkadaşım ile, aynı yere gittik gözü ile gördü hatayı, önce aküyü değiştirdi tekrar gittik yine verdi, Sonra CITY direksiyon değişti, hata gitti. O marketten alışverişi de bıraktık.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Mert Yürüyen
2 saat önce, Burçin Denizalp yazdı:

Tam o geçtiğin yerde seneler önce bir trafik kazası olmuştu ve oraların çok meşhur bir lastik tamircisi bu kazada vefat etmişti.

O zamandan beri oradan geçen arabalar hep lastik arızası verir... 

(Nerdeyse kendim bile inanıcam ha 😄 )

Bira soğuksa geleyim 🙂 

10 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

O marketten alışverişi de bıraktık.

bence en kritik hamle bu olmuş abi 🙂 

53 dakika önce, Tuğra Yanık yazdı:

Tiguanlarda TPMS yok en azından bizdeki 2011 modelde yok. EBD sensörü ile dönüş sayısı hesabı yaparak basınç düşüklüğü hakkında uyarı veriyor.

Ben bu nispeten demode sistemi seviyorum. Jant vs. alındığında sıkıntı yaratmıyor... Benim BMW F10'da bir sensör hikayem var; ya arabayı yakacaktım ya satacaktım... yakacak benzini bulamadan satıldı allahtan 🙂 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.