Jump to content
  • 0

Fiesta V 1.4 Benzinli İçin Pompa-direksiyon Arası Hortum

Ferit Gür

Soru

Merhabalar, yaklaşık 35-40 gün önce pompadan direksyona giden hortumda sızıntı oldu. Yenisini bulamadığım için hortum uçları başka bir hortuma preslendi ve yerine takıldı. O günden sonra direksiyonda uğuldama başladı ve direksiyon eskiye göre bi tık daha sertti ben de başka bir ford ustasına gittim durumu anlattım yağ haznesine baktı aşırı dolu ve hava yapmış dedi birazını boşalttı aracı kaldırıp sağ sol yaparak havasını aldı uğultu az da olsa devam ediyor yani bildiğiniz pompa sesi (gaza basınca kesiliyor). Yağ haznesinin içinde küçük bi filtre oluyormuş o tıkanmış olabilir dedi daha önce pompa değiştirdiğimiz bir fordda sorun tıkanıklıkmış boşuna pompa değiştirmişiz dedi ve tornavida ucuyla filtreye ufak bi delik açınca direksiyon yumuşadı. Bir kaç gün kullan duruma göre yağ hazneni değişelim yine uğuldarsa pompaya yöneliriz dedi. Hortumun uydurma yöntemle takıldığını ve sorunun ondan sonra başladığını söylediğimde uzunluğu kalınlığı aynı olsun hortum hortumdur ondan bişey olmaz filan dedi. Ama ben hala fellik fellik hortum arıyorum bugün kartal ve pendik sanayilerini dolaştım ancak bulamadım onlar orjinal hortumun içinde basıncı düzenleyen parça var o o olmazsa uğultu yapar dediler. Benimkini tamir ederlerken müşürünü de koymuşlar ama sanırım farklı bir şey daha var. Ne yapacağımı bilmiyorum ikitelli taraflarına gidicem. Sizce sebebi hortum mudur? Araç 2006 fiesta 1.4 benzinli bahsettiğim hortum da bu:

08EC1A80-3CF4-4C39-BB8D-EE3F207BCB17.jpeg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Gürkan Çakıroğlu
18 dakika önce, Ferit Gür yazdı:

Yenisini bulamadığım i

Ferit orj parça olmayınca böyle sıkıntılar yaşanıyor maalesef, Ford yedek parça/servis destek sağlamıyor mu?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
35 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ferit orj parça olmayınca böyle sıkıntılar yaşanıyor maalesef, Ford yedek parça/servis destek sağlamıyor mu?

Abi aradım da 3500tl ve sana özel indirimle 2400e geliyor dedi. Ben de belki çıkmasını bulurum umuduyla aramaya başladım. Bir kaç tane buldum da Ankara'da 600 lira istediler ama sağlam mı değil mi denedi mi bilmiyorum İstanbul'da bakmadığım bi ikitelli tarafı kaldı. Almanya'da ayni hortum orijinal yenisi 85 euroya buldum ama kargo gümrük ya da dışarıdan parça getirtmek serbest mi yasak mi vs ne olur bilmiyorum. Yakın zamanda gelecek akrabam da yok. Durum bundan ibaret ve pompa arızalanacak diye de korkuyorum

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Gürkan Çakıroğlu
34 dakika önce, Ferit Gür yazdı:

aradım da

Pahalıymış.

Çıkmacılardan temin etmek mantıklı, arızalı olma ihtimali var ama düşüktür bence, kontrol ile anlaşılır sanırım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
1 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Pahalıymış.

Çıkmacılardan temin etmek mantıklı, arızalı olma ihtimali var ama düşüktür bence, kontrol ile anlaşılır sanırım.

Bakalim artik acikcasi gidip gözümle görmeden almak istemiyorum. Kontrol nasil yapilirki aklima gelen ilk yöntem icine su doldurmak 😄

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Gürkan Çakıroğlu
28 dakika önce, Ferit Gür yazdı:

Bakalim artik acikcasi gidip gözümle görmeden almak istemiyorum. Kontrol nasil yapilirki aklima gelen ilk yöntem icine su doldurmak 😄

Görselinde belli olur.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Bugün Maslaktaki Osman ustaya gittim hortum değiştikten sonra başladı dedim takılan hortumun çapı küçük yeterli miktarda yağ gitmiyordur dedi ikitelliyi alt üst ettim ama bulamadım. Osman usta uğultu çok fazla değil kullanmanda kısa vadede bir sorun olmaz sadece ses yapar diyerek içimi rahatlattı. Yurtdışından getirtme niyetim var otokoça yine sordum elimizde yok 10 güne kadar getirtiriz işçilik dahil 3 bine takarız dedi şaka gibi millet o paraya arabalarına neler yapıyor 😁😁

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.