Jump to content

Volkswagen Golf Mk8 Türkiye'de - Bayii İnceleme

Önerilen Mesajlar

Mert Yürüyen
1 saat önce, Murat Kav. yazdı:

GTI tamponlarla hele bir başka güzeldi.

o zaman gençtik yapıyorduk bir şeyler 🙂 Şimdi olsa stock binerim yada rline vs. yaparım ama benim araba o zamana göre hatta malesef ki şuana göre bile donanım olarak çok iyiydi. Hiç satmasam şuan 100k km olacaktı aslan parçam benim 🙂

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Adem Kazıl
6 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu jantı tasarlayan mühendisin kulağını çınlatmak istiyorum yinede :ranting2:   Son yıllarda civic ve focus içinde aynı duygular içine girmiştim 🤬

1195571445_VwGolf8StyleTurkiye3.thumb.jpg.dfe0e124aef0ed71cd48fc591b90170c.jpg.ef2dbd8b0e5f7004095dbec48f263773.jpg

bugün süper b nin servis randevusu vardı servisdeydim, en önde bunun kırmızısı aynı jant bukadar kötü olamaz bi model daha vardı o bundanda beterdi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Cem Boneval

Golf'ü bitiriyoruz, Golf'ün halefi ID3 olacak.

Onun için çok takılmayalım Golf 8'e.

image.png

Cem Boneval tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Cenk Demirel

Jant tasarimi sanirim elektrifikasyona atifta bulunmak icin boyle secilmis. Elektrikli araclarin bazilarinda niyeyse daha kaba ve tasarim yoksunu jantlar goruyorum. Yoksa vw'nin ust uste boyle kotu jant tasarladigi nadirdir. Altinda gecerli bir neden ya da dusunulmusluk oldugu muhakkak bu tasarimin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Yakup Ç. A.

Impression'a ek hız sabitleme, yağmur sensörü ve AppConnect özelliği ile bir tane manuel Golf aldık kuzene. Doğuştan arkadaş bularak yapabildik, bayilere kalırsak araba yok, sıraya da almıyorlar. Zırt pırt peşlerinde dolanmanız lazım. Gelecek ay teslim edilebilir, 6k kapora istediler bugün. Fiyat 210-220 arası.

Şu oluyor kendisi

WhatsApp Image 2021-03-27 at 15.01.12.jpeg

WhatsApp Image 2021-03-27 at 15.00.04 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-03-27 at 15.00.04 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-03-27 at 15.00.04.jpeg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 3 hafta sonra...
Yakup Ç. A.
29.03.2021 - 14:53 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Impression'a ek hız sabitleme, yağmur sensörü ve AppConnect özelliği ile bir tane manuel Golf aldık kuzene. Doğuştan arkadaş bularak yapabildik, bayilere kalırsak araba yok, sıraya da almıyorlar. Zırt pırt peşlerinde dolanmanız lazım. Gelecek ay teslim edilebilir, 6k kapora istediler bugün. Fiyat 210-220 arası.

Şu oluyor kendisi

Geldi arkadaş, ilk izlenim; güzel güzel bazı şeyleri Focus’a benzemiş. 
Biraz daha kullanacağım belki video da çekerim. 

499FF8B5-FCCD-4DD7-B87F-CC6C5F0CD0A1.jpeg

BAA0D43A-DF43-4298-94F3-89EB060EFC90.jpeg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Yakup Ç. A.
      Yazan: Yakup Ç. A.
      Uzun yıllardır karşımıza gelemeyen bir kombinasyon, benzinli turbo besleme ve çift kavrama buna bir de ST-Line karakteri gelince sürüşten keyif almamak çok zor. İyi seyirler.

• Yakup Ç. A.
      Golf 8 tanıtıldı. Tüm detayları için yazıyı hazırlıyorum. Almanya ve Avusturya satışı Aralık başında başlıyor, diğer Avrupa ülkelerine 2020 ilk çeyreğinde satışa başlayacak. Amerika, Çin, Japon vs daha da sonra.

Tüm detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/volkswagen-golf-mk8-tanitildi/

Volkswagen, şu anda sadece beş kapılı bir araç olarak kullanılabilen Golf donanım paketi serisini tamamen yeniden yapılandırdı. Daha önce mevcut olan spesifikasyon paketleri Trendline, Comfortline ve Highline geçmişte kaldı. Gelecekte, bunlar Golf, Life ve Style donanım paketleri ve sportif bir R-Line versiyonuyla değiştirilecek. Tüm yeni donanımlar, eşdeğer öncüllerine göre çok daha kapsamlı bir donanıma sahip.

• Yakup Ç. A.
      Volkswagen ve Ford'dan ilk resmi açıkla geldi.

Tüm Detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-ve-volkswagenin-kuresel-ittifaki/

Sadece güncel sonuca bakanlar için:
      Ford, en erken 2022'de piyasaya çıkması beklenen ve her iki şirket için de geçerli olacak orta boy kamyonet mühendisliğini ve üretimini yapacak. 
      Yine her iki taraf için de, Ford Avrupalı müşteriler için daha büyük ticari van mühendisliği ve üretimi yaparken Volkswagen de şehirli ticari van mühendisliği yaparak üretimini gerçekleştirecek.

Hayırlı olsun.

• Yakup Ç. A.
      Bu videoda ST-Line versiyonuyla birlikte yeni Focus'a neler eklendiğini, nelerin değiştiğini anlattım. 

Güncelleme: İstanbul'da 170 km daha yol alındı işte yeni yorumlar: https://www.focusclubtr.com/topic/17413-yeni-ford-focus-15-ecoblue-8-ileri-otomatik-test-sürüşü-neler-değişti-2018-2019/?do=findComment&comment=489670

Video

Bu yazıda ise nispeten daha düşük donanımlı sedan Titanium'da yakından bakmıştık.
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-sedan-mk4-on-inceleme/

Şimdi Lansmandan Notlar
      2-3 alıştığımız donanım ve kişiye bağlı tasarım dışında arabada genel olarak eksi bir şey yok araba bir paket olarak gayet iyi.  Hem yeni otomatik vites tasarımı hem de yardımcılar dolayısıyla araç artık bırak ben gideyim der gibi, yani sürücüye düşen zevk detayları çok yok. D'den R'ye geçerken bile araba sizi sakinleştirmek zorunda kalıyor.  Yeni şanzıman ve motorun tüketim zaafiyeti kesinlikle yok eskiyi aratmaz ve yer yer daha az tüketebilir. Geçişlerde gaza basmasanız dahi düşüşlerde hissedebiliyorsunuz özellikle S modunda. Motor sesi eskisi gibi, dizelin hafif zırıltısı hala var. Vites değiştirme kulakçıkları ile vites düşürme, yükseltmeden daha hızlı yapıyor yani aracın vites düşürmesi aktif. Motor gürültüsü ve yol gürültüsü yeni lastiğe rağmen eskiye benzerdi, aynı yolda ve şartta kullanmadıkça bunu yorumlama zor ama bence MCA dahil zaten iyilerdi. SLA ile daha iyi olacaktır onun izolasyonu daha iyi. Rüzgar sesi 120 ile başlıyor 140 sonrası belirgin hale geliyor.  HUD umduğumdan daha güzelmiş o varken gözün kadranı aramıyor Şerit ortalama sistemi ile şerit takip çok daha hoş olmuş, daha fazla güven veriyor. Adaptif Hız sabitleme yukardaki sistemle birlikte gayet iyi işler çıkartıyor bunun bol bol videosunu çekeriz. Trafikte dur kalk yapıyor. Tabela okuyup hızını ayarlayabiliyor.  Oturma pozisyonunda, ekrana erişmede vs sorun yok her şey el altında. Arkası ciddi anlamda geniş, özellikle artan omuz açıklığı ferah hissetiriyor Bagaj yeni haliyle gayet geniş ancak B&O törpülüyor ayrıca ses sistemi bu opsiyon olunca uçup kaçmıyor, bence almaya değmez. Otomatik park "2" artık pedal kullanımını da ortada kaldırıyor. Yavaş yavaş araba elden kayıyor tehlikenin farkında mısınız? ?  İlk gördüğüm sedanın (linkteki) bagajındaki bazı çirkin detaylar devam ediyor (eğilince gözüken) ancak yan kaplama halısı bu sefer yerine oturtulmuş, elinle zorlamazsan çıkmaz yerinden bu haliyle mükemmel olmasa da OK. Gözlüklük ve güneşlik içindeki aydınlatma panoramik cam tavan ile geliyor Thor'un çekici LED far ülkeye gelmeyecek. O sabit LED'di malum. Sedan ST-line diye bir seçenek yok. Titanium'daki jantın değiştirilmesi yönünde oldukça fazla baskı yapıldı, mümkün olduklarında bence değişirler. Ford PassConnect, henüz çok kısıtlı ülke için gerekli şartları sağlıyor. BTK vs bir sürü detayı varmış izinlerle alakalı bunlar sağlanınca -Avrupa'ya bağlı- ülkeye gelebilir. Orta konsoldaki yumuşak dizlik, gelmiyor. Şu an ST-Line donanımında manuel vites düşünülmüyor. Göğüsteki Titanium ile gelen açık renk kaplama, aslında EU Titaniumuna ait değil onlarda daha koyu benekli bir tasarım var. Zaten fazla zıtlık oluşturduğu için kötü duruyor. Bunun değişme ihtimalini sordum, böyle gelecek dendi bu da bir paketmiş. Devam ediyorum.  
      Herhangi bir test aracından tüketim ekranı. Bunu bilerek çektim sürekli denenen bir araç olması sebebiyle.

Detayı gördünüz mü? Ne yapmış Fört ? 

Dinamik led alınca sedan

SW - SLA 

SW bagaj - askı ve koltuk yatırma

Wagon'a elektrikli bagaj kapağı eklendi 

Tekrar SW SLA

Sedan/HB torsiyon

Geri vitesler beyaz LED, ancak fren ve sinyaller ampül

Bu açıdan her şey çok iyi

Jantlar güzel ve standart. Bu kombin ile araba konforsuz değil. Tabi ki bir 16" konforu yok ancak rahatsız etmez.

Wagon ST-Line

Yok canım ne Volvosu ? 

SUV mu Wagon mu bu şimdi? ? 

Gözlere cila

Mutlu son  

• Yakup Ç. A.
      Bu ay içinde tanıtılan Mk4 Focus için de sözü geçen hafif hibrit motor, Golf ile de piyasada olacak. 

Fazlası: https://anasayfa.focusclubtr.com/volkswagen-modellerinin-elektrikli-versiyonlarini-sunuyor-vw-golf-mk8/

48-V hafif hibrit,100 kilometrede 0,3 litre yakıt tasarrufu sağlıyor. Dahası, bu hafif hibrit çözümü, kalkış sırasında elektrik takviyesi sağlamanın bir sonucu olarak çok daha iyi dinamizm sağlayacak. 

https://www.continental-automotive.com/en-gl/Passenger-Cars/Powertrain/Electrification/48-Volt-Mild-Hybrid/48-Volt-belt-driven-starter-generator

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.