Jump to content
  • 0

Focus Mk3 Akü Bitmesi Sonrası Menzil Eksikliği

Başar Ural
Çözüme git Yakup Çağatay tarafından çözüldü,

Soru

Merhaba, 2017 model 1.6 dizel aracımı kaporta tamiri için ustaya bıraktım ve geri almaya gittim. Kontağı çevirdiğimde göstergeler titremeye başladı ve hemen kapadım araç marş almadı. Akü boşalmış. Takviye yapıp çalıştırdım tek seferde ancak bu sefer de tüm yol bilgisayarının reset attığını gördüm. Benzin göstergesi bile sıfıra dayanmıştı. Aracı biraz kullanınca düzeldi her şey ancak çeyrek depodaki aracım 70km menzil gösteriyor. Normalde 250 civarıydı bıraktığımda. Yaklaşık 20km kullandım aracı ama değişen bir şey olmadı. Hala ışık yanıyor ve 60km civarı menzil gösteriyor. Ortalama yakıtım da 5 lt civarına geldi. Nasıl düzelteceğim hakkında bilgisi olan var mıdır acaba? Ya da kendi kendine düzelir mi? 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm
Yakup Çağatay

Biraz daha kullanın aracınızı düzelir.  Ayrıca mutlaka, akü değişikliğini de ihmal etmeyin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

SORUN ÇÖZÜLDÜ: Aracı bir bir süre daha kullandım ama düzelmedi. Sonrasında gidip 100TL lik yakıt aldım ve ilk çalıştırmamda menzil normale döndü. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.