Jump to content

Tam Elektrikli Yeni Ford Custom 2023'te Ford Otosan Tarafından Üretilecek

Yakup Çağatay

Önerilen Mesajlar

Yakup Çağatay

Ford bugün, yeni nesil Ford Transit Custom serisinin plug-in hibrit, hafif hibrit ve konvansiyonel motor varyantlarına ek olarak tamamen elektrikli bir model içereceğini doğruladı.

Tüm detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/tam-elektrikli-yeni-ford-custom-2023te-ford-otosan-tarafindan-uretilecek/

Yeni nesil Transit Custom’ın tüm versiyonları, Ford’un Türkiye’deki ortak girişimi olan Ford Otosan tarafından Kocaeli’de üretilecek. 

Ayrıca yeni nesil Volkswagen 1 ton ticari araç da Kocaeli’de üretilecek. 

Tam Elektrikli Yeni Ford Custom 2023'te Ford Otosan Tarafından Üretilecek.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mehmet Çallı
16.03.2021 - 18:25 tarihinde, Mehmet Demir yazdı:

hisse bugün tavan  🙂 

bugünde tavan  😄

Bende onu dicektim.Hisseler tavan yapmış 🙃

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Yakup Çağatay
      Yazan: Yakup Çağatay
      Ford bugün, Transit ve Tourneo serileri için yaz sonunda teslim edilmek üzere siparişe açılan, yeni Trail ve Active varyantlarını duyurdu.

Tüm Detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-ticarilerine-trail-ve-active-serisi-eklendi/

Yeni Transit Trail ve Transit Custom Trail modelleri, FWD Transit ve FWD Transit Custom ile standart; iAWD Transit ile opsiyon olarak mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyeliyle (mLSD) donatılmış.

Transit Custom ve Tourneo Custom‘ın yeni Active varyantları, opsiyon mLSD seçeneği ile sunuluyor.

2.0 litrelik EcoBlue dizel ve 2.0 EcoBlue Hibrit 48 volt hafif hibrit güç aktarma organı seçenekleriyle sunulacaklar.

Trail

Active

• Eren Tan
      Yazan: Eren Tan
      Merhaba Değerli Ford Severler, 

Ben aslında hiç Amerikan Vatandaşı olmadım. Ancak ABD Vatandaşı gerektiren bir sosyal hesaba üye oldum. O da Ford Social adında sosyal hesap sistemine üye oldum. Ne kadar cesur adımlar attım bilemem. Ancak umarım ciddi terslikler yaşamam (blokelenmek hariç)... Kısaca sebeplerini paylaşayım. Ford'a olan sevdalığımdan dolayı sürekli çizim yapmaktayım ve Haydar Müdürümüz ile Özgür Bey'e ulaştırabilmenin derdindeyim. Size çizim ile ilgili fotoğraflarımı paylaşacağım (Ki her ihtimale karşı imzaları kapattım). Umarım aralarınızda Ford Otosan görevlileri ile tanıdıklarınız olur da, bir an evvel hayallerime ulaşabilirim. Saygılarım ile... 

Ford Transit Eternals'e gelince... Ford Transit modelini kaputuna kendi hayal gücümle ABD çıkışlı 3.5 litrelik EcoBoost motorunu yerleştirmek istemiştim. O 3.5 litrelik turbo benzin motoru hem Amerikalı Transit modelinde, hem de F150’nin performanslı hali Raptor modelinde kullanılmaktadır. Fakat Amerikalı Transit 3.5 EcoBoost motorunun gücünü arttırmak yerine F150 Raptor’ın 3.5 litrelik turbo benzini direk Transit’e entegre etmeyi hayal etmiştim. Dahası kendi kullanımı 10 İleri Otomatik Vites ve Akıllı AWD sistemini ile kombineleyerek tamamlayabilmeyi çok istedim. Eğer böyle bir aracı bana özel bir konsept model olarak üretebilirseniz Ford Performance ile işbirliği yapabileceğinizi hayal ederek umuyorum. Görüntüye gelirsek, aslında 6 Kasım 2020 tarihinde çıkacak olan Marvel Stüdyoların “Eternals” filmine yakışacak şekilde gövde rengini Mor – Sarı şeklinde boyadım. Gerci renkleri daha koyu, daha ciddi tonlarda yapmalıydım. Ancak, elimdeki boya kalemlerimle idare etmek zorunda olduğum için kusura bakmayın. Aslında böyle bir konsept girişiminin sebebi ise Marvel’in Eternals filmi için farkındalık oluşturabilmeyi çok istemiştim. Eğer Özgür Bey ile Haydar Bey böyle bir konsept çizimimi kabul edebilirse, Disney’den İdil Hanıma da bahsederek izin koparmaya çalışacağım. Umarım böyle bir konsept çizimimi konsept model olarak üretmeyi kabul eder. Çünkü sadece asfalt değil, aynı zamanda çöl ve bajaların da fatihi olmasını umuyorum.
    • Yakup Çağatay
      Kârlılığı artırmak ve yapısal maliyetleri azaltmak için kısa vadeli eylemler devam ediyor, üç ana hat daha yeniden tasarlanıyor; Ticari Araçlar, Binek Araçlar ve İthal ürünleri (Mustang gibi). Tüm modeller için yeni elektrikli araçlar ve elektrikli opsiyonlar sunulacak. İlişkiler güçlendirilecek: Ticari araç büyümesini desteklemek için Volkswagen AG ile potansiyel bir ittifak söz konusu. Bu konunun detayları gelecek hafta açıklanabilir. Ford az karlı araç hatlarını ya geliştirecek ya da üretimden çekecek.  
      TÜM DETAYLAR: https://anasayfa.focusclubtr.com/fordun-avrupadaki-gelecek-planlari-2019-2020/

Tamamen Yeni Ford Focus‘tan itibaren her Ford ürününde elektrikli bir seçenek bulunacak.Buna yeni modeller ve mevcut araçların yeni sürümleri de dahil. Fiesta’dan Transit’e, Avrupa müşterileri için en kapsamlı seçeneklerden biri olan hafif hibrit, tam hibrit, plug-in hibrit veya tam elektrikli seçeneği sunulacak.

Kompakt MPV segmenti Avrupa’da küçülürken, Almanya’daki Saarlouis Gövde ve Montaj Tesisinde C-MAX ve Grand C-MAX üretimini sonlandırmak için Ford ve Çalışma Konseyi arasında resmi tartışmalar başladı. Zaten daha önce yeni kasasının çıkmayacağını biz duyurmuştuk.
    • Yakup Çağatay
      2017 Temmuzda tanıtılan Custom’ların Türkiye donanım ve fiyatları açıklandı.Şubat 2018’den itibaren yetkili bayilerde yerini alacak.

Fazlası: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-makyajli-tourneo-ve-transit-custom-fiyat-ve-donanim-listesi/

Bluetooth, ticari dahil tüm seride standart. Tourneo'da SYNC 3 standart.
      Arka bölümde 4 veya 6 USB şarj soketi.
      Tüm motorlar EU6  - 2.0L EcoBlue
      Tourneo ve Transit için, HID Xenon Dinamik Ön Farlar 1.765 TL. LED gündüz farı sadece bazlarda yok. Tourneo için, Güvenlik Paketi 2.120 TL. [Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Trafik Levha Tanıma Sistemi & Akıllı Hız Sınırlandırıcı, Çarpışma Önleme Yardımcısı ve Yaya Koruma Sistemi]    

• Yakup Çağatay
      Geçen hafta Tourneo versiyon tanıtılmıştı şimdi Transit sunuldu. 

Yeni Transit Custom’ın üretimine 2017 sonunda başlanacak ve 2018 yılının başından itibaren teslimatların başlaması planlanıyor. Türkiye’de ise farklı bir plan olmayacaktır.
      Sıfır emisyona uygun Plug-in Hybrid (PHEV) versiyonu ise 2019’da satışa sunulacak.

8 inç dokunmatik veya 4 inç renkli ekran olmayan modellerde Akıllı Cihaz İstasyonu mevcut.

Detaylar ve tüm görseller: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-makyajli-ford-transit-custom-tanitildi/

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.