Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Connect Genel Bakış

ALPER

Önerilen Mesajlar

2009tourneoconnectbevconcept-01.jpg

ford-transit-connect-bev-concept.jpg

Connect2009-2.jpg

Türkiyede Hafif ticari araç segmentinde oldukça fazla tutulan ; Güçlü ve Dayanıklı olmasıyla öne çıkan bir araç.. Şuan 1.8 TDCİ lik motor ile 75 hp 90 hp ve 110 hp olarak 3 şekilde satılmakta,90 ve 110 Hp lik olan motor PSAdanda iyi bildiğimiz motor bloğu aynı olan fakat 1.8 ve daha eski bir sistem,110 Hp lik motor oldukça performanslı.. Arka süspansiyonlar Makas (Yaprak yay) olması nedeniyle pek konforlu bir araç diyemeyiz,ancak sınınfı için uygun sayılan fiyatı,sağlamlığı ve performansı bu aracı alınası yapıyor.

Connectin 2012-2013 gibi kasa yenilemesi bekleniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Bunu bizim gölcüklünün yerine getirilerse dobloya al 1. ol demiş olurlar... :) Bunun rakibi juke ama jukenin yanında biraz pısırık duruyor.. :)

Juke bu sınıf değil...Bunun rakibi Meriva, vb dir

Juke'a rekabeten Ecosport gelecek.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Juke bu sınıf değil...Bunun rakibi Meriva, vb dir

Juke'a rekabeten Ecosport gelecek.....

Ben biraz ondan hava sezdim.. E o zaman bu ix20'nin rakibi felan oluyor.. :)

O sınıfın 1. si caddy

Doblo neymiş yahu

Caddy mi! :) Caddy'nin hiçbir ticari yanı yok. O sınıfta adıyla satar anca.. :) O sınıfta işini gerektiği gibi yapan Transit Connect var. Bütün emniyet bundan kullanıyor, kontak kapatmıyorlar 24 saat açık hala dayanan onlar. :) Caddy felan adı geçmez.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Satış rakamı olarakmı 1. dedin kalite olarakmı önce onda anlaşalım

Satış rakamı olarak dersen tabiiki doblo :)

Ama kalite dersen caddy hatta hakkını yeme caddynin bence

Ben o sınıfta aklına gelebiecek hemen hemen her marka ve modeli kullandım işim gereği. Çok ağır yüklerde yükledim.

2006 caddy 1,9 TDI DSG ye 750 kg makine parÇasıyla boluya gittim geldim. Arkada o yükle 150+ hızlarda kendimi güvende bi o araÇta hissettim.

Şu an sıfır km 2011 model doblo var şirket arabası. Bora abinin gösterge değişimi zamanında düzceye gidip geliyordum arkada 250-300 kg kalıplar ile. Egzos manifoldunu patlattım Çok yüklenmekten ki araÇ 8000 km civarındaydı daha :)

Fiat fiorino 100 km hızı geÇince yolda seke seke gidiyor.

Opel combo daha oturaklı ama kuvvetsiz max hızı 150 km yüke dayanmıyor.

İlk Çıkan fiat doblo. Bence dobloların en sağlamı ve en iyisiydi yol tutuş olarakta daha becerikliydi.

2. nesil doblo. Tamamen fiyasko. Kelle koltukta gidersin. Ne freni tutar ne yol tutar. Kalas gibi bir araÇ

Transit connect. Yol tuutş becerisi güzel yolda gidişi istikrarlı ve güvenli. Ama motoru Çok yakıyor. özellikle yüklüyken aşırı yakıyor.

Pug partner ctr. berlingo Eskileri felaket 1,9 düz dizel 70 hp adamı kanser eder.

Yenileri eh işte idare eder doblonun 2 puan kötüsü.

Yeni caddy yi bilmem

Ama 1 eski caddy yol tutuş olarak +10 o sınıfta yolda otomobil gibi gitmeyi becerebilen birtek o var. ön koltukları rahat ve konforlu. donanımı güzel. Motor performansıda güzel Yükede dayanıyor. Yük altında sürüşte sınıfının en az yakanı (300 kg +).

O sınıfta kalite / performans / yol tutuş / yakıt tüketimi ni göz önünde bulunup bi sıralama yaparsak. Fiyat gözetmek sizin( benim kullandıklarımın iÇinde)

1. caddy

2. Transit connect

3. Doblo

4. fiorno / tepee / nemo

6. Berlingo / partner

7. Opel combo

Renault kangoo kullanmadım hiÇ

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiğim satışta birincilik.. :) Caddy kaliteli ama narin bence biraz.. :)

Caddy o sınıfının en kalitelisi; ama o kadar elektronik zararlı. Narin biraz öyle bin, kullan felan olmuyor.Babamlar emniyette hepsinden aldılar 24 saat kontak açık. Emniyete tek dayanan transit connectler. Hepsi 1 milyon kilometreyi geçti.. :) Caddy connect gibi bir yapıda olmadığından çok yüke de dayanmıyor. Transit Connect ile(dedemlerin aracı 2003 model 90lık lardan) 1 ton üstü( belki altıdır emin de değilim) yük attığımızı biliyorum. Transit Connect biraz fazla yakıyor. Hatta dedemdeki 2003 model transit connect 35 kr yakıyor.(Araç boş iken). Ama onun enjektörler iflasın eşiğinde ondan olduğunu düşünüyorum.. :) (49 binde iken enjektörler öldü. çıkma temiz enjektörler ile ucuz yollu birşey yapıldı.. :) Şu an 58 binde felan. Dedem hiç kullanmıyor.) Benim gözümde Transit 1. Caddy bana daha çok fazla yüklü aileler için geliyor. Transit connect biraz ticariye kaçıyor onun yanında.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla hasanım Yüke dayanmıyor narin deme :) Gayet hor kullandık 1 ton olmasada sürekli olarak 300 + yük yedi 450-500 civarını standar yiyordu zaten hemen hemen her allahın günü 2006 model arabayı 2008 de 260bin kmde 24bine sattık :) sıfır km fiorino aldık o fiorino şu an 100 bin kmde :)

Yakubum transit conncetin yol tutuşu güzel yolda gidişi kararlı. Sağa sola sekmiyor doblo gibi. Caddyden daha konforlu ise yeni modelleri caddynin yerine hemen connecti koyabilirm. Benim caddy 1. yapmamın tek sebebi transitten daha konforlu oluşu ve yüklüyken daha az yakması

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.