Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İnternet Şirketleri Hakkında Bilgileriniz ?

Önerilen Mesajlar

Kablonetten ben genelde memnunum, en kötü yanı ayrı düzgün bir docsis 3.0 modem bulmak zor, modeme çok fazla kablosuz cihaz bağlanınca sapıtabiliyor. Onun dışında bir sıkıntım yok, aktif online oyun da oynuyorum arada bir modemi aç kapa yapma gereği dışında rahat. Sınırsız 10 mbit kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

yan caddede fiber var ama bizim sokağa getirmemişler. uydu net yok malesef. komşularda muzdarip daha önce dilekçe vermişler sallayan olmamış

O zaman alışmaya bakın :) son alternatif pahalı olur ama LTE. turkcell 30 gb 150 tl olması lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Ozan Kar yazdı:

O zaman alışmaya bakın :) son alternatif pahalı olur ama LTE. turkcell 30 gb 150 tl olması lazım. 

Benim aklıma da vınn geldi ama pahalı.hadi 30gb idare ederiz desek bile cihaz parası yeni hat parası vs daha da artar fiyat sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Farklı firmanın adsl hizmetine geçmek internet hızını arttıramayacak

Eski evimde Superonline üstünden ADSL hizmeti alıyordum. Alt yapı Türk Telekomdu.

Geceleri çok kopma yaşanıyordu. Abartmıyorum 50 kez görüşmüşüzdür Superonline ile bu konu hakkında. Bina içindeki tesisata suç atıyorlardı.

Tesisatı yeniledik, sorun düzelmedi. Fakat yinede tesisat kaynaklı olduğunu söylüyorlardı, telefon direğine kadar sorun görülmediğini belirtiyorlardı.

Türk Telekom direğinin üstündeki kutunun içinde her binaya giden kabloların ekleri var. Ek parçaları komple oksitlenmişti. 

Telefon direğine çıkıp onları düzeltmek bizim işimiz değil fakat çektiğimiz sıkıntıdan dolayı değiştirdik klemensleri, bunu da superonline'a mail attım fotoğraflarla ve videolarla.

Kopma  zamanlarında internet hizmeti alamadığım için fatura iadesi, direğe çıkan ustanın işçilik bedellerini, malzeme bedellerini faturalarla istedik. Tesisat bize ait değil, Türk Telekom'un alt yapısını kullanıyoruz  dediler.

Ödemediler tabiki, bende sözleşmem bittiği gün iptal ettirdim, TTnet'e geçiş yaptım.

Türk Telekom teknik ekibi geldi bağlantı için. Superonline ile olan sorunu anlattım.

Bu sorunun defalarca kendilerine geldiğini fakat hak edişleri düşük ödendiğinden dolayı kendilerinin yapmadıklarını söyledi pişkin pişkin.

Ulan kendi aranızdaki sorun, müşterinin ne suçu var fakat Türkiye'de sistem böyle lanet olsun ki.

O günden beri alt yapıyı kim sağlıyorsa o firmadan hizmet almaya karar verdim. 

Türk Telekom çok mu iyi ?

-Değil...

2 yıllık sözleşme yapana modem hediye dediler, kabul ettik. Ayın 3'ünde bu görüşme oldu.

Aynı ayın 20'si gibi modem ulaştı, baktık modem bozuk, geldiği gün Türk Telekom'a başvurduk adreslerine gidip.

''Siz ayın 3'ünde almışsınız, bugün 20'si. 15 gün içinde birebir değişim olabiliyor, süre aştığı için teknik servise gidin'' diyor.

Durumu anlattım, daha bugün teslim aldığımı gösterdim, anlamıyor kadın, 10 defa aynı şeyi tekrar ediyoruz birbirimize.

Şu kadar basit olayı çözmek için bina içindeki 5-6 farklı kişiyle görüştüm, yinede çözemediler. 

En güzeli 4G :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

Benim aklıma da vınn geldi ama pahalı.hadi 30gb idare ederiz desek bile cihaz parası yeni hat parası vs daha da artar fiyat sanırım. 

telefondan paylaşabilirsiniz. kardeşim ve halam öyle kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Eski evimde Superonline üstünden ADSL hizmeti alıyordum. Alt yapı Türk Telekomdu.

Geceleri çok kopma yaşanıyordu. Abartmıyorum 50 kez görüşmüşüzdür Superonline ile bu konu hakkında. Bina içindeki tesisata suç atıyorlardı.

Tesisatı yeniledik, sorun düzelmedi. Fakat yinede tesisat kaynaklı olduğunu söylüyorlardı, telefon direğine kadar sorun görülmediğini belirtiyorlardı.

Türk Telekom direğinin üstündeki kutunun içinde her binaya giden kabloların ekleri var. Ek parçaları komple oksitlenmişti. 

Telefon direğine çıkıp onları düzeltmek bizim işimiz değil fakat çektiğimiz sıkıntıdan dolayı değiştirdik klemensleri, bunu da superonline'a mail attım fotoğraflarla ve videolarla.

Kopma  zamanlarında internet hizmeti alamadığım için fatura iadesi, direğe çıkan ustanın işçilik bedellerini, malzeme bedellerini faturalarla istedik. Tesisat bize ait değil, Türk Telekom'un alt yapısını kullanıyoruz  dediler.

Ödemediler tabiki, bende sözleşmem bittiği gün iptal ettirdim, TTnet'e geçiş yaptım.

Türk Telekom teknik ekibi geldi bağlantı için. Superonline ile olan sorunu anlattım.

Bu sorunun defalarca kendilerine geldiğini fakat hak edişleri düşük ödendiğinden dolayı kendilerinin yapmadıklarını söyledi pişkin pişkin.

Ulan kendi aranızdaki sorun, müşterinin ne suçu var fakat Türkiye'de sistem böyle lanet olsun ki.

O günden beri alt yapıyı kim sağlıyorsa o firmadan hizmet almaya karar verdim. 

Türk Telekom çok mu iyi ?

-Değil...

2 yıllık sözleşme yapana modem hediye dediler, kabul ettik. Ayın 3'ünde bu görüşme oldu.

Aynı ayın 20'si gibi modem ulaştı, baktık modem bozuk, geldiği gün Türk Telekom'a başvurduk adreslerine gidip.

''Siz ayın 3'ünde almışsınız, bugün 20'si. 15 gün içinde birebir değişim olabiliyor, süre aştığı için teknik servise gidin'' diyor.

Durumu anlattım, daha bugün teslim aldığımı gösterdim, anlamıyor kadın, 10 defa aynı şeyi tekrar ediyoruz birbirimize.

Şu kadar basit olayı çözmek için bina içindeki 5-6 farklı kişiyle görüştüm, yinede çözemediler. 

En güzeli 4G :)

Telefon direğinde gelecekte çıkacak arıza ve sorunlardan sizi sorumlu tutmazlar mı?

Başka alternatif olmamasına rağmen bence büyük cesaret

Son olay saçmalığın daniskası olmuş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Telefon direğinde gelecekte çıkacak arıza ve sorunlardan sizi sorumlu tutmazlar mı?

Başka alternatif olmamasına rağmen bence büyük cesaret

Son olay saçmalığın daniskası olmuş

Yapacak birşey yoktu maalesef,internetin sürekli kopması inanki çok can sıkıcı oluyor, hemde 2 ay boyunca sürekli bu olay sürünce ve hiçbir müdahale olmayınca çıldırıyor insan.

Defalarca görüştüm superonline ile, her sefer iç tesisat hatası deyip deyip durdu.Onlara da bilgiyi Türk Telekom yetkilileri veriyormuş.

İyiki de çıkmışız direğe, sorun devam edip duracaktı.

Zaten o direğe gelen ana kablodan toplamda 4 ayrı binaya dağılım var,  4 bina dediğim 4 ayrı hane yani, müstakil evler.

20-30 daireli binaya bağlı bir direk olsaydı uğraşmazdık elimize yüzümüze bulaştırırız diye :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Yapacak birşey yoktu maalesef,internetin sürekli kopması inanki çok can sıkıcı oluyor, hemde 2 ay boyunca sürekli bu olay sürünce ve hiçbir müdahale olmayınca çıldırıyor insan.

Defalarca görüştüm superonline ile, her sefer iç tesisat hatası deyip deyip durdu.Onlara da bilgiyi Türk Telekom yetkilileri veriyormuş.

İyiki de çıkmışız direğe, sorun devam edip duracaktı.

Zaten o direğe gelen ana kablodan toplamda 4 ayrı binaya dağılım var,  4 bina dediğim 4 ayrı hane yani, müstakil evler.

20-30 daireli binaya bağlı bir direk olsaydı uğraşmazdık elimize yüzümüze bulaştırırız diye :) 

Şimdi oldu :D

Ben google'a klemens yazınca mavi uzun plastik bir zımbırtı çıktı, bir an apartmanların ortasındaki bir şey zımbırtı diye hayal ettim. Müstakil evlerse ben de aynısını yapardım muhtemelen :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Geçen ay Turkcell aradı şöyle yapalım böyle yapalım, yok dedim beğenmedim bu paketleri, son günlerde ben sizi ararım diye kapattım. Zam gelmiş ? 55'den 70'e, haşırtdıbilekbort.

Bunu seçtim ben de ilk 3 ay 100 mpbs sonra 24 mpbs 12 aylık 69.90

Hız da bu şimdi hemen arttı.

Screen Shot 2018-10-20 at 13.30.00.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.