Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ecoboost Chip Tuning Ve Sprintbooster

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Yazılımla ilgili bir iki ufak sorun yaşadım. Yarın btg maslak ile tekrar görüşeceğim. Şu an giresunda olduğum için soruna çare bulabilir miyiz bilmiyorum ama çözemezsek standart yazılıma geri dönmeyi düşünüyorum. 

İlk yüklendiğinde bazı devirlerde kesiklik yaşanıyordu. Onu superchipsin ingilteredeki merkeziyle görüşerek ek yazılımla giderdiler. İstanbuldan dönerken 5 ve 6. viteslerde gaza fazla bastığımda titreme olduğunu farkettim. 4.viteste dipgaz da yapsam herhangi bir titreme yok ancak sadece 5 ve 6 da özellikle dipgaz da yoğun titreme oldu. Tüketim ve çekiş çok iyi ancak bu titreme canımı sıktı. Bakalım gelişmeleri tekrar yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Yaşadığım titreşim 4,5 ve 6.viteslerde 3 bin devirin altında dipgaz yapıldığında oluyor. Video çekip btg maslak yetkililerine gönderdim. Onlarda ingilteredeki superchips yetkililerine durumu anlatmışlar. Açıklamaları ise turbo bir aracın alt devirlerden itibaren dipgazla devirlendirilmesinin zaten yanlış olduğu, araç otomatik olsaydı 1 veya 2 vites düşürerek hızlanacak olması nedeniyle bu şekilde kullanılmaması gerektiği şeklinde oldu. Söyledikleri mantıklı olsa da yine de bu titreşimin olmaması gerekiyordu. Ben istediğim devirde dipgaz yaparım. Trafiğin durumuna göre keyfiyet dışında da dipgaz yapmak gerekebilir. 

Neyse istanbula gidemediğim için btg maslak yetkilileri problemimi uzaktan çözemediler haklı olarak. Şu an titreşime sokmadan aracı kullanıyorum. Bu arada yaşanan bu tireşimin adı 'torque vibration' olarak adlandırılıyormuş. Türkçe yeteri kadar bilgi bulamadım konuyla ilgili. Neden yapar neresi yapar kimse tam olarak bilemiyor. Limdilik bu şekilde kullanıyorum ama bundan sonra hiçbir aracıma yazılım yaptırmam sanırım. Basit ve tak kullan bir şey değilmiş. Ki benim yaptırdığım superchipsin defalarca denenmiş bir yazılımı olmasına rağmen. Şunu da belirteyim yazılım öncesi aracımda en ufak bir problem de bulunmuyordu.

--6 dakika sonra eklendi--

Yazılımlı benzinli araçlara iridyum buji önerenlerde var araştırdığım kadarıyla ama 1.0 ecoboost için tr de satan yok. Vibrasyonu keseceğini sanmıyorum ama yararı veya zararı ne olur sizce.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

--6 dakika sonra eklendi-- Yazılımlı benzinli araçlara iridyum buji önerenlerde var araştırdığım kadarıyla ama 1.0 ecoboost için tr de satan yok. Vibrasyonu keseceğini sanmıyorum ama yararı veya zararı ne olur sizce.

Yararı daha iyi yanma , daha uzun değişim aralıkları olur. Vibrasyona etkisi olmaz .
Zararını da duymadım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
08.05.2017 - 18:04 tarihinde, Furkan Tö. yazdı:

Uzun süredir aracımı K&N hava filtresiyle kullanıyordum. Yaklaşık 2 ay kadar önce, yabancı forumlardan yaptığım araştırmalar ve Sayın @Cem Boneval'ın Superchips hakkındaki görüşleri doğrultusunda, Superchips'in web sayfasından Bluefin sipariş ettim. Üç gün sonra elime ulaştı. Bluefin vasıtasıyla Superchips'in 1.6 EB için hazırladığı yazılımı aynı akşam araca yükledim. Toplamda 15 dk. gibi bir süre aldı. Genel olarak aracın tepkilerini beğendimi söyleyebilirim. Ancak harcayacak bir miktar daha param vardı ve benim için kalan tek eksik Sprint Booster görünüyordu :)

Bluefin'den 1 hafta sonra Sprint Booster da satın aldım. Haftasonu montajını yapıp, Kemer yolunda test ettim. Hava filtresi, Yazılım ve Gaz tepkime cihazı birbirini tamamlayan işlemler olsa da kişisel görüşüm sürüş zevkine en çok etki eden, Sprint Booster oldu.

Yapılan hiçbir işlem aracın yakıt tüketimini farkedilir düzeyde arttırmadı. Kısacası 1.6 EB kullanıpta aracını fazla hırpalamadan daha keyifli hale getirmek isteyen herkese bu üçlüyü tavsiye ederim.

hocam merhaba,

bu blufin siparişini ben de vermiştim ama gümrükten ticari ürün diyerek geçişine izin vermediler. acaba siz gümrükten çekerken ürün tanımını nasıl yaptınızda elinize ulaştı.

cevabınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.12.2017 - 13:08 tarihinde, Hakan Çavdar yazdı:

hocam merhaba,

bu blufin siparişini ben de vermiştim ama gümrükten ticari ürün diyerek geçişine izin vermediler. acaba siz gümrükten çekerken ürün tanımını nasıl yaptınızda elinize ulaştı.

cevabınız için teşekkür ederim.

Merhaba;

Ürünü sipariş verirken adres haricinde hiçbir şey belirtmedim. Siparişi TNT kargo ile gönderdiler ve gümrük işlerini, TNT'nin partneri olan Turuncu Gümrük Müşavirliği yaptı. Şansım çok yaver gitti ki siparişten 3 gün sonra sadece kapıda gümrük vergisini ödeyerek kargoyu teslim aldım.

Fakat daha sonra Amerika'dan motor alt takozu sipariş ettim ve UPS kargoyla gönderdiler. Onlar da Ünsped Gümrük Müşavirliği adıyla işlemleri yapıyor. Bu siparişi teslim alana kadar çok uğraştım. Siparişten 15-20 gün sonra kendim arayarak kargo durumunu sorduğumda, gümrükte beklediğini söylediler ve ticari gönderi olmadığını ispatlamam için bazı belgeler istediler. Ruhsat fotokopisi, beyan vs. gönderdim.

İki kargoda da içerik olarak "Car Parts" yazıyordu fakat motor alt takozunda ayrıca açıklama olarak "Focus ST Motor Mount" yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Furkan Tö. yazdı:

UPS kargoyla

ne yazıkki bizde çalışıyoruz bu firma ile. genel problemleri hergün bikaç problem yaşıyoruz. yüksek hacimli çalışmamıza rağmen biz bile bazen muhatap bulamıyoruz. ünsped TRdeki ups zaten gümrüklemeleri kendi içinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 minutes ago, Olcay Sert said:

ne yazıkki bizde çalışıyoruz bu firma ile. genel problemleri hergün bikaç problem yaşıyoruz. yüksek hacimli çalışmamıza rağmen biz bile bazen muhatap bulamıyoruz. ünsped TRdeki ups zaten gümrüklemeleri kendi içinde.

DHL Rocks!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Ozan Kar yazdı:

peşin peşin alıyorlar

ooooo buda iyiymiş. amazon depozit alıyor eğer customs isterse diye baktı custom bişi yapmıyor salıyor depozitoyu. birde her gelen paket gümrüğe girmiyor posta ile söylendiğinde. güney amerikaya için express kargo hizmetleri pahalı geldiğinden ordaki müşterilere posta ile yolluyoruz, geri dönüşlerinde faiş gümrük paraları verdiğimiz gibi bazende hiç vermiyoruz.

özet olarak posta ile gelecekse baştan gümrük almaması yada gelen postada gümrük masrafı yazmıyor ise alınan paranın iade edilmesi gerekir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.