Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ecoboost Chip Tuning Ve Sprintbooster

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Cok bir beklentiye girmeyin bence... tepkiyi hizlandiriyor, buna suphe yok fakat aracta tepkiye karsilik verecek bir performans altyapisi yok, anlatabildim mi? Ne yaparsaniz yapin, turbo olmadan bu aractan keyif almak zor (beklenti performans ise). Ben bir sure kullandim ve sattim. Paranizi bosa harcamayin derim ben...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhabalar .Bir araba hastası olarak sonunda focuscluba üye oldum.

Bundan önce 2013 tdci 115 hp vardı...Önce racechip ultimate aldım...Ayar tutturamadık bir türlü ...İleri ayarda kullanınca araba canavar oluyordu...Ama motor arıza uyarısı vermesi çok sürmüyordu. ayarları düşürünce de güç artışı olmuyordu...Sürekli bir çileden çıkaran vuruntu sesi vardı motorda...En son uzun yolda otobanda 140la giderken motor uyarısı verdikten sonra motor stop etti!!!..zar zor kenara cekebildim aracı...Bu da son kullanışım oldu...sanırım bu emisyon ayarları box işinin önündeki en büyük engel

Sonra pedal chip aldım racechip sitesinden ...box'a on basar!!!..çok fark etti...inanılmazdı...sonra motor arıza uyarıları ardı ardına gelince o da rafa kalktı...vale modunda bile 200 metre gitmeden motor uyarısı veriyordu.

performans çözümü ise ecoboost oldu. aracımı 4 ay önce aldım...roket!!2. viteste 100 ,4. viteste 200! muazzam bir performansı var.performansını beğenmeyen arkadaşlara şaşırdım doğrusu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Haydar*Ocal yazdı:

Sonra pedal chip aldım racechip sitesinden ...box'a on basar!!!..çok fark etti...inanılmazdı...sonra motor arıza uyarıları ardı ardına gelince o da rafa kalktı...vale modunda bile 200 metre gitmeden motor uyarısı veriyordu.

performans çözümü ise ecoboost oldu. aracımı 4 ay önce aldım...roket!!2. viteste 100 ,4. viteste 200! muazzam bir performansı var.performansını beğenmeyen arkadaşlara şaşırdım doğrusu

Ne desem bilemedim. Öncelikle hayırlı olsun.

Antalyalı doktor bir ağabeyimiz var, kendisiyle tanışın bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Uzun süredir aracımı K&N hava filtresiyle kullanıyordum. Yaklaşık 2 ay kadar önce, yabancı forumlardan yaptığım araştırmalar ve Sayın @Cem Boneval'ın Superchips hakkındaki görüşleri doğrultusunda, Superchips'in web sayfasından Bluefin sipariş ettim. Üç gün sonra elime ulaştı. Bluefin vasıtasıyla Superchips'in 1.6 EB için hazırladığı yazılımı aynı akşam araca yükledim. Toplamda 15 dk. gibi bir süre aldı. Genel olarak aracın tepkilerini beğendimi söyleyebilirim. Ancak harcayacak bir miktar daha param vardı ve benim için kalan tek eksik Sprint Booster görünüyordu :)

Bluefin'den 1 hafta sonra Sprint Booster da satın aldım. Haftasonu montajını yapıp, Kemer yolunda test ettim. Hava filtresi, Yazılım ve Gaz tepkime cihazı birbirini tamamlayan işlemler olsa da kişisel görüşüm sürüş zevkine en çok etki eden, Sprint Booster oldu.

Yapılan hiçbir işlem aracın yakıt tüketimini farkedilir düzeyde arttırmadı. Kısacası 1.6 EB kullanıpta aracını fazla hırpalamadan daha keyifli hale getirmek isteyen herkese bu üçlüyü tavsiye ederim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Aracımın konusu olmadığı için buraya yazayım. Dün btg maslak ta superchips in 1.0 ecoboost için olan yazılımını aracıma yüklettim. İlk başta çok kararsız kaldım. Doğan abiyi arayıp son bi fikrini aldım. Sonrasında yüklettim. Yazılımla birlikte deneme amaçlı sprint booster da takıldı. 31 beygir ve 47 nm tork artış öngörüyor yazılım. Zaten superchipsin kendi sitesinde de beygir ve tork eğrisi mevcut.

Sonuç mükemmel. Ben bu kadar etkileyici performans artışı beklemiyordum açıkcası. Aslında aracın performansından memnundum. Sadece 4 bin devirden sonraki devirlenmenin durağanlığı biraz daha canlansın istiyordum. Alt devirler bariz canlandı ama özellikle üst devirlerde araba yolu tırmalar hale geldi. Hatta motora zarar verirmiyim korkusuyla gaza basmaya çekinmeye başladım.

Firma yetkilisi arkadaşlara cem beyin selamını ilettim. Cem bey aklımıza soktu falan dedim :) sağolsun ilgi gösterdiler.

Sprinboosterı almadım. Yazılım bana yeterli geldi fazlasıyla. Aslında çok bariz bi etkisini hissedemedim sprintboosterin. Etkisi var muhakkak ancak bana göre parasını hakedecek kadar değil. Şu haliyle araba çok keyifli hale geldi. K&N filtre zaten vardı aracımda. Şimdilik bu kadar yeter. İnşallah motora bir zarar ziyan vermeyiz. Şanzıman tork dayanım üst sınırı 1.0 ecoboost ta 285 torka kadardı yanlış hatırlamıyorsam. Bir sorun olmayacağını ümit ediyorum. Zaten sürekli performanslı kullanmıyorum. Arada bir ayağımın altında gücün olduğunu bilmek ve kullanmak güzel olacak. 

Tüketimle ilgili bir yorum şimdilik yok. Buradan giresuna oradan da van a giderken ve van da her zaman ki güzergahımda kullandıktan sonra yorumlarımı eklerim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08.05.2017 - 18:04 tarihinde, Furkan Tö. yazdı:

Uzun süredir aracımı K&N hava filtresiyle kullanıyordum. Yaklaşık 2 ay kadar önce, yabancı forumlardan yaptığım araştırmalar ve Sayın @Cem Boneval'ın Superchips hakkındaki görüşleri doğrultusunda, Superchips'in web sayfasından Bluefin sipariş ettim. Üç gün sonra elime ulaştı. Bluefin vasıtasıyla Superchips'in 1.6 EB için hazırladığı yazılımı aynı akşam araca yükledim. Toplamda 15 dk. gibi bir süre aldı. Genel olarak aracın tepkilerini beğendimi söyleyebilirim. Ancak harcayacak bir miktar daha param vardı ve benim için kalan tek eksik Sprint Booster görünüyordu :)

Bluefin'den 1 hafta sonra Sprint Booster da satın aldım. Haftasonu montajını yapıp, Kemer yolunda test ettim. Hava filtresi, Yazılım ve Gaz tepkime cihazı birbirini tamamlayan işlemler olsa da kişisel görüşüm sürüş zevkine en çok etki eden, Sprint Booster oldu.

Yapılan hiçbir işlem aracın yakıt tüketimini farkedilir düzeyde arttırmadı. Kısacası 1.6 EB kullanıpta aracını fazla hırpalamadan daha keyifli hale getirmek isteyen herkese bu üçlüyü tavsiye ederim.

Merhaba, bu Bluefin cihazın tam olarak fonksiyonu siz firmaya gitmeden yazılımı kendiniz yükleyebilmeniz midir? Yani istediğiniz anda orjinala dönüp , istediğiniz anda yazılımı tekrar atabiliyor musunuz? Birde ilk aşamada  cihazı alırken aracın bir kontrolü, haritası felan okunmuyor mu? Yani yazılımı tam araca uygun nasıl adapte ediyorlar?  Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Turhan Onat yazdı:

Merhaba, bu Bluefin cihazın tam olarak fonksiyonu siz firmaya gitmeden yazılımı kendiniz yükleyebilmeniz midir? Yani istediğiniz anda orjinala dönüp , istediğiniz anda yazılımı tekrar atabiliyor musunuz? Birde ilk aşamada  cihazı alırken aracın bir kontrolü, haritası felan okunmuyor mu? Yani yazılımı tam araca uygun nasıl adapte ediyorlar?  Teşekkürler

Merhaba;

• İlk aşamada Bluefin araca bağlanıyor ve aracın orijinal yazılımı Bluefin'e aktarılıyor.
  • Bluefin bir bilgisayarın USB girişine bağlanıyor ve Superchips'in masaüstü yazılımı vasıtasıyla aracın orijinal yazılımı Superchips'e gönderiliyor.
  • Superchips bir E-mail ile yazılımın download edilebileceğini bildiriyor (Bana orijinal yazılımı gönderdikten sonra, 1 dk. içinde E-mail geldi).
  • Superchips'in önceden araca özel hazırlamış olduğu yazılımı, masaüstü yazılımı vasıtasıyla bilgisayara indirilip Bluefin'e aktarılıyor.
  • Bluefin araca bağlanıyor ve Superchips yazılımı araca yükleniyor.

Yukarıda bahsettiğim süreçler hiçbir uzmanlık gerektirmiyor. Bluefin'in ve masaüstü yazılımının kullanımı oldukça basit.

İstenildiği takdirde Bluefin tekrar araca bağlanıp orijinal versiyona geçiş yapılabilir. Ayrıca Bluefin cihazınızın uyumlu olduğu başka bir araç satın aldığınızda, eski araçtaki yazılımın silinmesi şartıyla yeni araca yükleme yapabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim. 

Cihazın olası çökme durumuna karşı  içindeki orj ve mod.lu yazılımı bilgisayara kopyalıyabiliyor musunuz?  Daha doğrusu çökme gibi bir olasılık var mıdır? Şirket cihaz için bir garanti veriyor mu?  Ben 1,5 eb Kuga aracım için düşünüyorum. Sizin yukarıda görüşlerinizi okudum Gayet memnunsunuz. Son olarak yazılım maliyeti ve cihaz maliyetini kıyaslamam açısından paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Turhan Onat yazdı:

cihaz maliyetini kıyaslamam açısından paylaşırsanız sevinirim.

http://www.superchips.co.uk/search?make=9&fueltype=3&model=450&variant=3434

Şu anda Bluefin Türkiye'ye indirimli gönderiliyor ve 322 Sterlin.

BTG Maslak herhalde 1750 TL civarındadır diye düşünüyorum.

Sorun, belki İzmir'de uygulamacıları vardır: http://www.btgmaslak.com/iletisim/

Ayrıca Redline Tuning @Servet Ö. unutmayalım, mutlaka teklifini öğrenin.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Malesef bilgisayarda saklanan herhangi bir dosya olmuyor. Yazılımlar Superchips'in serverlarında saklanıyor. Herhangi bir olumsuzluk karşısında firmayla iletişime geçmeniz gerekebilir. Ben birkaç yazışma yaptım firmayla. Müşteri hizmetleri ilgili diyebilirim. İngiltere'den gönderilecek cihaz için kargo dahil 322 Sterlin yanında 200 TL civarı bir gümrük vergisi ödemeniz gerekecektir.

Bilindiği gibi Focus 1.6 EB'ta kullanılan 6MTT250 model şanzımanın max. tork dayanımı neredeyse sınırda. Dolayısıyla şanzımana herhangi bir zarar vermemek için yurtiçi birkaç firmayla görüştükten sonra vazgeçip, Superchips'te karar kıldım. Fakat Kuga için böyle bir problem yoksa farklı firmaları da tercih edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Cem Boneval yazdı:

http://www.superchips.co.uk/search?make=9&fueltype=3&model=450&variant=3434

Şu anda Bluefin Türkiye'ye indirimli gönderiliyor ve 322 Sterlin.

BTG Maslak herhalde 1750 TL civarındadır diye düşünüyorum.

Sorun, belki İzmir'de uygulamacıları vardır: http://www.btgmaslak.com/iletisim/

Ayrıca Redline Tuning @Servet Ö. unutmayalım, mutlaka teklifini öğrenin.  

Servet Beyle önceden görüşmüştüm. Fiyatıda gayet makul ancak Onun İzmire gelmesi sorun yaratıyor. Servise giderken orjinalin yüklenmesi, sonra yenilenmesi durumlarında. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Turhan Onat yazdı:

Servet Beyle önceden görüşmüştüm. Fiyatıda gayet makul ancak Onun İzmire gelmesi sorun yaratıyor. Servise giderken orjinalin yüklenmesi, sonra yenilenmesi durumlarında. 

Her servise giderken orjinalini yükletmeyi mi planlıyorsunuz yoksa yazılım güncellemesinden sonra yeniden yüklemeyi mi kasıt ettiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garanti bitene kadar servise girerken orjinal yazılımla gitmek. Garanti sonrası zaten bağlayıcı değil. Tabiki servis sonrası mod. yazılım yeniden yüklenecek.

Turhan Onat tarafından düzenlendi
ek bilgi.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç gerek yok. Servisin normal bakımlarda yazılımı fark wtmesi mümkün değil. Kaldı ki öyle bir amaçları da olmaz.  Arıza halinde ancak ihtilafa düşerseniz yazılım sorun olabilir. O zaman orjinali geri yükleseniz dahi ECU kayıtlarından yazılım varlığı anlaşılabilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.