Jump to content
  • 0

Focus Mk3 1.6 Tdci Eksantrik Koruma Plastiği Kırılması

Emre Akbs
Çözüme git Emre Akbs tarafından çözüldü,

Soru

Herkese iyi forumlar, bugün sabahtan işe gidip akşam evin önüne geldiğimde, eve 300-400 mt kala aracımın sağ ön tarafından sürtünme sesinden ziyade sanki tekerden çamurluğa birşeyler sıçrıyormuş gibi ses duydum. Yol kenarlarında tuz vs olduğundan pek önemsemedim haliyle. Aracımı park ettiğimde sesin hala devam ettiğini görünce kaputu açtım ve malum durumu görmüş oldum. Parçanın eksantrik dişlisi olduğunu tahmin ediyorum. Dışındaki koruma plastiği görsellerdeki gibi aşınmış, ince şerit şeklinde ayrılmış kısmı dişliye sürtüyor ve ses yapıyordu. Sorun hakkında fikri olan var mı? Yarın sabah ustam arabaya bakmaya gelecek. İnşallah durum göründüğünden daha vahim değildir.

WhatsApp Image 2021-02-22 at 18.19.13 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-22 at 18.19.13.jpeg

WhatsApp Video 2021-02-22 at 18.19.13.mp4
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm

Selamlar tekrardan, güncelleme geçeyim. Ustam aradı az önce. Yol boyunca hırıltı gibi bir ses duyup duymadığımı sordu fakat duymadım haliyle müzik çaldığı için. Devirdaim içerisindeki bilya dağılmış, bundan ötürü kayış yalpalayıp eksantrik kısmında hem motor tarafa hemde dış tarafa kayarak triger kapağını 2 taraflı kesmiş. Çok şükür ki kayışı koparıp motoru almamışım kucağa. Sonuç; triger kayışı ve triger kapağı set olarak değiştirilecek.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Az önce ustamız geldi, kontrol etti. Dediğin gibi Serkan abi triger kayışı aşındırmış plastik kısmı. Bu haliyle yürütmemiz uygun olmadığından çekiciyle servise götüreceğiz

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Serkan Karakoca
Şimdi, Emre Akbs yazdı:

Az önce ustamız geldi, kontrol etti. Dediğin gibi Serkan abi triger kayışı aşındırmış plastik kısmı. Bu haliyle yürütmemiz uygun olmadığından çekiciyle servise götüreceğiz

arabayı çalıştırma bile :9 koparsa yarım motor yapmak zorunda kalırsınız... geçmiş olsun devirdaimide değiştir oralar sökülmüşken mutlaka...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
58 dakika önce, Emre Akbs yazdı:

triger kayışı aşındırmış

Araç kaç km'de acaba? Ben de bu yıl triger, devirdaim ve v kayışı değiştirme konusunda kararsızım. Referans olsun km bilgisi bize.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
22 dakika önce, Kerem B. yazdı:

Araç kaç km'de acaba? Ben de bu yıl triger, devirdaim ve v kayışı değiştirme konusunda kararsızım. Referans olsun km bilgisi bize.

Hocam şuan 178K de fakat 158K kmde triger değişimi dahil ağır bakım yapmıştık.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
3 dakika önce, Emre Akbs yazdı:

Hocam şuan 178K de fakat 158K kmde triger değişimi dahil ağır bakım yapmıştık.

O zaman değişim işçiliği ya da malzemenin kendisiyle ilgili bir sıkıntı var senin durumunda. Geçmiş olsun bu arada. Kopma ve büyük masraflar olmadan müdahale edilecek en azından.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Şimdi, Kerem B. yazdı:

O zaman değişim işçiliği ya da malzemenin kendisiyle ilgili bir sıkıntı var senin durumunda. Geçmiş olsun bu arada. Kopma ve büyük masraflar olmadan müdahale edilecek en azından.

Çok teşekkür ederim. Aynen öyle hocam şükür ki kopma durumu olmadan farkedebildik. Aracı şimdi çekiciyle götürüyoruz, gelişmeleri buraya yazarım referans olması adına

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Gürkan Çakıroğlu
14 dakika önce, Emre Akbs yazdı:

Çok şükür

Şansın varmış, sen de akıllı davranmışsın ve ucuz atlatmışsın, geçmiş olsun. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
55 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Şansın varmış, sen de akıllı davranmışsın ve ucuz atlatmışsın, geçmiş olsun. 

Aynen öyle Gürkan abi, çok teşekkür ederim

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
18 dakika önce, Kerem B. yazdı:

@Emre Akbs teiger değişirken devirdaim değişmiş miydi?

Evet değişmişti, fakat sonrasında hararet yüzünden üst kapak açtırdık. Üst kapak açtırdığımız zaman devirdaim değişimi yapmamıştık, keşke değiştirseymişiz diyoruz şimdi.. Sadece alt ve üst plastik kapak fomoco marka 450 liraya patladı bize. Tabi bunla beraber devirdaim ve trigeride değişicez.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.