Jump to content

Focus MK4 1.5 Ecoblue Dizel 30.000 Km Yetkili Servis Bakımları Fiyatlar

Tolga Bostancı

Önerilen Mesajlar

41 dakika önce, Özgür Yıldız yazdı:

Birde yağ serviste çok uçuk fiyatlarda oluyor, garanti kapsamındaki araçlarda dışardan uygun şartnamede yağ getirip bakım sırasından koyduran oldu mu? garantiyi etkiler mi acaba? liqui moly mobil castrol vs aynı şartları karşılayan. 

Ben yaptım . Ford o zaman 1.5 tdci ye uygun specli yağ getirmiyordu. Piyasada da pek yoktu. Ben N11 de buldum aldım, bakımda götürdüm. Siz doğru yağ kullanmıyorsunuz doğru yağ bu alın kullanın dedim. Kullandılar . Sonra o bayiinin lisansı iptal edildi 🤣 

Fakat başka bayillerde sormuşlar , bazıları kabul etmemiş 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yanıt 48
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konuya En Çok Yazanlar

• Tuğra Yanık

8

• Kadir.Cetinkaya

7

• Gürkan Çakıroğlu

5

• Tuncay A.

4

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Mesajlar

Yani diyor ki tamam yasal olarak bakımı dışarıda yaptırtmak hakkınız. Ama hukuk departmanımız güçlü . Bakımı dışarıda ucuza maledip sonra garantilik bir şey çıktığında bizden garanti isterseniz burnun

ilk mesajda detaylı yazıyor.

Poleni yeni degistirdim o yuzden istemedim bide benim araba 3.9 litre yag aliyor 6.2 litre olunca dusunemiyorum bu fiyat 2480 den bu hale kadar dustu normal indirimli fiyat sanirim altin suyuna bandir

Yayınlanan Görseller

Özgür Yıldız
14 dakika önce, Hakan Terzioğlu yazdı:

Yağ Filtresi dahil 3,95 L 29.07.2019'a kadar) - (Yağ Filtresi dahil 6,2 L 29.07.2019'dan sonra)

29.07.2019' dan sonra yağ kapasitesi yaklaşık olarak 3 L artmış.

Aynı motor değil mi? şaşırdım açıkçası 

58 dakika önce, Yakup Ç. A. yazdı:

ilk mesajda detaylı yazıyor.

"1.5 EcoBlue (Motor bölümündeki etiketi yine de kontrol ediniz, değişmiş olabilir)
Motor Yağı: 0W-20 - Şartname WSS-M2C952-A1 eğer buna uygun yağ bulunamazsa ACEA C2 ile tanımlanmış olan SAE 0W-30 kullanabilirsiniz. Kapasite: (Yağ Filtresi dahil 3,95 L 29.07.2019'a kadar) - (Yağ Filtresi dahil 6,2 L 29.07.2019'dan sonra)"

Öncelikle teşekkürler laf sokma diye  🙂 yağ konusunu nisan 2019a kadar geriye doğru inceledim ama sebebi yazılmamış

2019 7 ay sonrasında motorda değişikliğe mi gidildi?

yada filtre değişiminde yağ ile durulama gibi bişey mi yapılıyor bilginiz var mı?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Gürkan Çakıroğlu
24 dakika önce, Özgür Yıldız yazdı:

2019 7 ay sonrasında motorda değişikliğe mi gidildi

Evet. 

3.95 lt olan bir çok aracın karter haznesinde yağ ile ilgili sıkıntılar çıkmıştı, garantiden çok sayıda değişim yapılarak sorun çözüldü. Sonrasında 6.2 ye yükselterek sorunu giderdiler...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 2 hafta sonra...
10.06.2021 - 11:22 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Evet. 

3.95 lt olan bir çok aracın karter haznesinde yağ ile ilgili sıkıntılar çıkmıştı, garantiden çok sayıda değişim yapılarak sorun çözüldü. Sonrasında 6.2 ye yükselterek sorunu giderdiler...

Benim arabamında yag haznesi 3.95lt. nasıl sıkıntılar ortaya cıktı acaba ona gore dikkat edelim şimdilik benim arabada sorun yok şükür

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.