Jump to content

Focus MK4 1.5 Ecoblue Dizel 30.000 Km Yetkili Servis Bakımları Fiyatlar

Tolga Bostancı

Önerilen Mesajlar

Kadir.Cetinkaya
20 saat önce, Fatih Gökdoğan yazdı:

Servisle görüştüm mazot filtresi dahil 3000 TL filtre hariç 2200 TL Bosch çar ile görüştüm 750 800 olur dedi garanti bozulmadan ne onerirsiniz

İZMİR BOSCH CAR servisiyle dün tekrar görüştüm ellerinde yağ olmadığını ve bakım yapamadığını yagıda temin edemediklerini soyledi sizin orda 0w20 ve ford normlarını karşılayan yag koycaklarsa bence kaçırmayın

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yanıt 48
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konuya En Çok Yazanlar

• Tuğra Yanık

8

• Kadir.Cetinkaya

7

• Gürkan Çakıroğlu

5

• Tuncay A.

4

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Mesajlar

Yani diyor ki tamam yasal olarak bakımı dışarıda yaptırtmak hakkınız. Ama hukuk departmanımız güçlü . Bakımı dışarıda ucuza maledip sonra garantilik bir şey çıktığında bizden garanti isterseniz burnun

ilk mesajda detaylı yazıyor.

Poleni yeni degistirdim o yuzden istemedim bide benim araba 3.9 litre yag aliyor 6.2 litre olunca dusunemiyorum bu fiyat 2480 den bu hale kadar dustu normal indirimli fiyat sanirim altin suyuna bandir

Yayınlanan Görseller

Valla bende Boscha gitmeyi düşünüyordum ama servise gittim. Polen filtresi hariç 2447 liraya yaptırdım polen tek başına 400₺ yapıyor zaten. Onu dışarıdan al biz değiştiririz dediler. Bi tanede piknik örtüsü hediye ediyorlar. 0-20 yağ kullanıyorlar. Bidondan olursa başka varilden olursa başka fiyat çıkıyor varil biraz daha uygun. Arabanın silecek suyu dolu olduğu halde ailecek suyu yazmışlar 15₺. Kasko parasına yağ değiştirdik kısacası. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
11 saat önce, Akın Keskin yazdı:

Ben Ford otosana mail attım periyodik bakımın özel serviste yapılmasıyla ilgili bana attıkları cevap bu

8D9FE6FB-F6FE-4FD8-9BD9-603EA8B77405.png

Yani diyor ki tamam yasal olarak bakımı dışarıda yaptırtmak hakkınız. Ama hukuk departmanımız güçlü . Bakımı dışarıda ucuza maledip sonra garantilik bir şey çıktığında bizden garanti isterseniz burnunuzdan getiririz.  

• Beğen 2
  • Haha 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 2 hafta sonra...

Dün otokoçta (ataşehir) yaptırdım. Bu başlığın ilk sayfasını keşke okusaymışım. Sağlam kazık yemişim..

30 bin 2. yıl bakımı 3600 TL dediler. @Gürkan Çakıroğlu üstad sanırım servis müdürü ile konuşmuş.  Focusclub a %15 indirim yapılacak bilgimiz var dediler. Ön fiyat olarak 3060 verdiler. Sonra akşam daha da uygun yaptık deyip 2800 aldılar ama ilk sayfadaki mesajlara bakınca 300-500 TL kazık yemişim. )0 liralık da piknik örtüsü hediye ettiler. 

Fiyatlar KDv hariç 

bakım işçiliği  350 TL 

3,95 litre yağ 493 TL

mazot filtresi 901 TL

polen filtresi 335 TL 

hava filtresi 208 TL 

yağ filtresi conta vs 190 TL 

İki nokta dikkatimi çekti. Çoğu Fordu 5 yıl kullandım hiç fren hidroliği değiştklerini görmemiştim. Bunda 2 yılda fren hidroliği değişmiş yarım litresi 103 TL. Biraz erken değil mi 20bindeki arabada fren hidrolik değişimi..

Hadi bunu anladım bir de fren sıvısı yenileme  diye bir kalem var (parentez içinde tekerlekler sökülmüş yazmış ve 100 TL almışlar. Bu fren hidrolik değişim işçiliği mi ? 

İlk sayfadaki mesajalara baktım da kimseden fren hidroliği değişmemiş. Bana kazık mı attı bunlar..

EDİT: Websitesinden bakım programını kontrol ettim. Çok net bir şekilde 2. bakımda ve her 2 yılda bir değiştirilimesi gerektiği yazıyor. Bence 2. bakımında fren hidroliği değiştirtmeyenler bakım programına uymamış oluyor.

Yeni focus bakım programı

H. Cenk tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Gürkan Çakıroğlu
35 dakika önce, H. Cenk yazdı:

değişim işçiliği mi ? 

Evet abi değişim işçiliği yazmışlar.

2 yıl bence de erken ama şartnameye gerekli yazılması etken olmuş gibi görünüyor. 

Bu arada benim yağ kapasitesi 6.2 lt, bakalım ne fiyat çıkar...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
27 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Maaşı bırakıp çıkmalık olur. Neyse ki ilk bakımım Otosan dan, 2.yıla da kader kısmet. 

Maaş mı? Anahtar ruhsat diye duymuştum ben 😄 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Hüseyin Zincirel
14 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Maaş mı? Anahtar ruhsat diye duymuştum ben 😄 

Çok pahalı .

Yılda bir kasko sigorta düşünürken en az onun kadar da bakim giriyor isin içine 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Adem Kazıl
21 saat önce, H. Cenk yazdı:

Dün otokoçta (ataşehir) yaptırdım. Bu başlığın ilk sayfasını keşke okusaymışım. Sağlam kazık yemişim..

30 bin 2. yıl bakımı 3600 TL dediler. @Gürkan Çakıroğlu üstad sanırım servis müdürü ile konuşmuş.  Focusclub a %15 indirim yapılacak bilgimiz var dediler. Ön fiyat olarak 3060 verdiler. Sonra akşam daha da uygun yaptık deyip 2800 aldılar ama ilk sayfadaki mesajlara bakınca 300-500 TL kazık yemişim. )0 liralık da piknik örtüsü hediye ettiler. 

Fiyatlar KDv hariç 

bakım işçiliği  350 TL 

3,95 litre yağ 493 TL

mazot filtresi 901 TL

polen filtresi 335 TL 

hava filtresi 208 TL 

yağ filtresi conta vs 190 TL 

İki nokta dikkatimi çekti. Çoğu Fordu 5 yıl kullandım hiç fren hidroliği değiştklerini görmemiştim. Bunda 2 yılda fren hidroliği değişmiş yarım litresi 103 TL. Biraz erken değil mi 20bindeki arabada fren hidrolik değişimi..

Hadi bunu anladım bir de fren sıvısı yenileme  diye bir kalem var (parentez içinde tekerlekler sökülmüş yazmış ve 100 TL almışlar. Bu fren hidrolik değişim işçiliği mi ? 

İlk sayfadaki mesajalara baktım da kimseden fren hidroliği değişmemiş. Bana kazık mı attı bunlar..

EDİT: Websitesinden bakım programını kontrol ettim. Çok net bir şekilde 2. bakımda ve her 2 yılda bir değiştirilimesi gerektiği yazıyor. Bence 2. bakımında fren hidroliği değiştirtmeyenler bakım programına uymamış oluyor.

Yeni focus bakım programı

Mazot filtresinin fiyatı fenaymış, geçen hafta benimde bakım vardı 2 yılda bi fren hidroliğinin değişmesi gerek dediler değiştirdik.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Özgür Yıldız
23 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Evet abi değişim işçiliği yazmışlar.

2 yıl bence de erken ama şartnameye gerekli yazılması etken olmuş gibi görünüyor. 

Bu arada benim yağ kapasitesi 6.2 lt, bakalım ne fiyat çıkar...

benim aracım 2012 f3 bütün bakımlar yetkili serviste yapıldı 2 farklı servis kullandım şimdiye kadar hiç biri fren hidroliği değiştirilmeli demedi.

Sonradan öğrendim ki 2 yılda bir değişmesi gerekiyormuş, çok performanslı kullanmıyorsak ve çok nemli ortamlarda kullanmıyorsak bunu biraz esnetebiliriz bence ama en kötü ihtimalle 4 yılda bir değişmeli bence.

fabrikanın koyduğu hidroliği 9 sene sonra disk ve balata değişiminde kendim yapacağım malzemeleri aldım bagajda duruyor fırsat bulup halledemedim 🙂

birde sizin araç 1.5 dizel görünüyor imza da 6.2lt kısmını anlayamadım?

araç raptor falan mı?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Yakup Ç. A.
2 dakika önce, Özgür Yıldız yazdı:

birde sizin araç 1.5 dizel görünüyor imza da 6.2lt kısmını anlayamadım?

araç raptor falan mı?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Özgür Yıldız

Birde yağ serviste çok uçuk fiyatlarda oluyor, garanti kapsamındaki araçlarda dışardan uygun şartnamede yağ getirip bakım sırasından koyduran oldu mu? garantiyi etkiler mi acaba? liqui moly mobil castrol vs aynı şartları karşılayan. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Hakan Terzioğlu
41 dakika önce, Yakup Ç. A. yazdı:

Yağ Filtresi dahil 3,95 L 29.07.2019'a kadar) - (Yağ Filtresi dahil 6,2 L 29.07.2019'dan sonra)

29.07.2019' dan sonra yağ kapasitesi yaklaşık olarak 3 L artmış.

Aynı motor değil mi? şaşırdım açıkçası 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.