Jump to content
  • 0

C-Max Mk1 Marş Motor Sesi

Hüseyin B.

Soru

Merhabalar

4-5  gün önce özellikle sabah, kontagı çevirdiğimde tık sesiyle birlikte araç çalışmadı, ilk akla gelen  araçt açık unutulan bir şeyden dolayı akü boşalmış olabilecegı

Neyse akü taksiyesi yaptık o gün sıkıntısız geçti

Ertesi gün sabah yine aynı sorun yine takviye ile çalıştırdık elektirikçiye çekip akünün arızalı olduğunu söyleyip  aküyü değiştiler ( akü 2 yıllık)  o gün yine sıkıntısız geçti, ertesi sabah yine aynı sorun olunca sorunun aküden olmadıgı aşikar meydana çıktı 

Bu seferde Marş dinamosunda bir vida gevşemiş dediler onu sıktılar benim eski akümü taktılar 2 gün yine sıkıntısız geçti. Dün yine aynı sıkıntı oldu yaklasık 10 kere marşa basmamla anca çalıştı

Başka elektirikçiye gittim, sorun marş otomatiği oldugunu ve bununla beraber kömürlerinide degişmesinin iyi olacaği soylendi  ( sökülünce marş dişlisi sanırım yagsiz kalmis o yaglandi ) sonuç : şuan sıkıntısız çalışıyor .

Tek sorun tabir edicegim şudur. Marş,tan çıkan sesi tarif edebildiğim kadarı ile araç arıza yapmadan tek marş,ta tırttt diye çalışırdı. parçalar degişincemi soğuktanmıdır bilemedim, şimdi ise yine tek marşta çalışıyor ama marşa başınca önce tıs tıs ses geliyor ve çalışıyor bu bahsi geçen olay 2-3 saniye içinde olan olay

Bu bir sorunmudur, yeni parça olduğu içinmi,soğuktanmı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 0 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

Bu soru henüz cevaplanmamış

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.