Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bagaj Kapağını Kapatırken Dikkat

özer aygül

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama focus 3 te uzaktan kumandanın bagaj açma düğmesine 2 kez basınca sadece bagaj kapağı açılıyor diğer kapılar açılmıyor. sonra bagajla işimiz bitince bagaj kapağını kapattığımızda otomatik olarak kendiliğinden tekrar kilitleniyor ya bu sırada aman dikkat anahtarı bagajın içinde unutmayın hatta kapağı kapatmadan önce anahtarın dışarda olduğundan emin olun çünki anahtar içerde de olsa kapağı kapattığınızda bagaj dahil heryer kilitleniyor ve tek çare yedek anahtarla aracı açmak

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada bir kız arkadaşım, anahtarını aracın içerisinde unutmuş, yedek anahtarı da olmayınca evdeki koca balyozu alıp camına darbeler indirmeye başlaması ve o esnada evin önünden geçen araçlar (polis aracı dahil) şaşkın gözlerle ona bakmasını hatırladım, tam yurdum insanı görüntüsü ama kimse resimlememiş :D

Bu arada polisler durup, sormamışlar bile ne yapıyorsun sen diye, o da ciddi bir şekilde ilginç!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F1, F2, F3 hepsinde durum böyleydi. Bagajı tek açardı kumandanın bagaj açma tuşuna basınca. Sonra bagaj kapanınca her yer kilitlenirdi doğal olarak.

Ben bir defa yaptım bahsi geçen olayı... F1 vardı o zamanlar, hem de şehir dışı pikniğe gittiğimizde. Sağolsun orada bulunan bir vatandaş durumu farketti, mazot parasına eve gittik yedek anahtarı aldım geri gittik. Sanırım şehrin 100km falan dışında bir yerdi. Zamanın parasıyla -2004 falandı- 20TL vermiştim. Halen hatırlarım...

Oluyor böyle şeyler, dikkatli olmak lazım, güvenlik adına yapılan bir uygulama olduğu için eleştirel yaklaşmıyorum hiçbir zaman...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Focus 2 ön kaput anahtarla açıldığından, anahtarı çıkarıp motor üstüne falan koyup kaputu kapatırsanız da araç açık ve anahtarsız kalabiliyorsunuz. Yedek anahtar kmlerce uzakta evinizde olabiliyor. (yaşanmış hadise :D )

Nihat Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Ben her aracımda yedek bir anahtarı aracın altında benim bulabileceğim gizli bir yerine mutlaka yedek anahtar saklarım.

Araç kaldırıldığında veya kanala girdiğinde alttan bakılınca bile görünmeyen bir yeri mutlaka var. Kablo bağı, tel gibi sağlam bir şeyle bağlanabilir veya  aşağıdaki üründen alınabilir. Ben bu kutuyu anahtarcıda da görmüştüm.

Amaç araç içinde anahtar unutmaya çözümse eğir immobilizersiz sadece kapıyı açacak bir anahtar yaptırmak veya anahtarsız çalıştırma olan araçlarda kumanda içindeki ucu saklamak yeterli olur.

http://tr.aliexpress.com/item/Car-Accessories-Powerful-magnet-clamshell-automobile-spare-emergency-key-boxes-W288/1901844101.html

Özer Öztürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.