Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

B-Max Ve 1.0 Fox Motor (Taze Bilgi)

Kaan Yagizer

Önerilen Mesajlar

Yok çevreci bebeler falan illaki alırda konu o değildi.

Eski tospağaları üniversiteli kızlar falan lıyor genelde. Alternatifi corolla falandı zaten. Yeni tospağaları kim alır bilmem ama biraz daha ucuzlarsalar ben alabilirim bi tane.. Bana acayip sevimli geliyor o alet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

orda da benzin fiyatları arttı, onlar da motorları küçültmek gerektiğini biliyorlar..

Fakat orada 1.0Tyi sadece fiestada sunacaklar. Onun da toplam satışı 30000 falan yıllık. Onu da genelde bekar ve öğrenciler alıyor. Kaydadeğer bir müşteri prfili değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben amerikalıların tavrını çok merak ediyorum aslında. Adamların motosikletleri bile 1000 cc nin üzerinde.. :) Kız arabası sıfatına sokmaları büyük ihtimal bence (bettle da olduğu gibi)

amerikalıların tavrı (başlangıçta) şu şekilde ... OMG?! 1 litre'mi? Ulen benim kahve fincanım daha hacimli be ... (test ettikten sonra) OMG?! Ne güzel gidiyor bu be!!
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.jpg

bu arabada sevmediğim tek şey ... :) ... arka koltuk elektrik bağlantısı iğrenç olmuş.

Ben buna kısaca gene bir çuval inciri berbat etmişler diyorum.

Ticarilerde kayar kapı nasıl . Böyle bir elektirk bağlantısı yok onların camı açılmıyor değil mi.

Keşke bu kabloyu böyle geçireceklerine kapı sadece kapalı iken temas eden bişey yapsalardı. Kapı açıkken cam açılamazdı ama bu iğrençlik ortaya çıkmazdı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben buna kısaca gene bir çuval inciri berbat etmişler diyorum.

Ticarilerde kayar kapı nasıl . Böyle bir elektirk bağlantısı yok onların camı açılmıyor değil mi.

Keşke bu kabloyu böyle geçireceklerine kapı sadece kapalı iken temas eden bişey yapsalardı. Kapı açıkken cam açılamazdı ama bu iğrençlik ortaya çıkmazdı

öncelikle sana katılıyorum,yani +1,000 ... ticari'ye gitmene gerek yok,sonuçta grand c-max var ve arka kapı elektrik bağlantısı derli toplu şekilde plastik kaplamanın altından geçip gidiyor,ortalıkta göbek kordonu gibi bir şey yok.

ancak bir şeyi hatırlatmam lazım, size resimlerini gösterdiğim bu araç seri üretim imalatı değil. özel amaçlar ile (mesela demo,ya da crash test) imal edilmiş hat dışı bir araç. ayrıca neredeyse herkes bu konuda senin gibi düşünüyor. doğal olarak ben derim ki ekim ayında piyasaya çıkacak olan bmax'ta o göbek kordonu olmayacaktır.

dikkatinizi çekmemiş anlaşılan ama başka ufak tefek detaylar var, mesela ön emniyet kemeri mekanizmasında yükseklik ayarı yok. o konuya da dikkat çektik, uzun boylu biri sürücü ve/veya yolcu koltuğuna oturduğunda gergi mekanizması biraz aşağıda kalıyor bu da kaza sırasında köprücük kemiği incinmesine / yaralanmasına sebep olabilir.

anlayacağın hat dışı/elde üretilmiş aracın "mıncıklanmak" üzere önümüze atılmasının nedeni bu, biz bakalım ... sizler ile paylaşalım ve kafaya takılan şeyler tartışılsın,gözden kaçmış - düzeltilmesi gereken bir şey varsa "too late" olmadan önlem alınsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yine de Bmax şovruuma girmeden inanmam ben. Resmi ford sitesine göre kasım 2011de satışına başlanacaktı neredeyse 1 yıl attı.

Hükümet ve mafya ile sürekli sorunlar çıktığı söyleniyor yurt dışı forumlarda..

edit: yani romanyada..

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yandan çarpma testinden aldığı sonucu merak ediyorum, birde koltuk üstünde olan em. kemerinin 120 kg lık bir vatandaş otururken kaza anında koltuk ile beraber hareket edip etmeyeceğini?

Bir cok spor araç bu sekilde.

Çarpma testleri sitede mevcut

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bunu kaçırmışım.

Arabada B sütunu yok değil. Ford bunu özellikle vurgulamıştı. B sütunu kapı direklerine gizlenmiş durumda. Yani kapılar kapalıyken başka bir araçtan farkı yok.

Fakat kapılarınız tam açıkken tam yandan birşey çarparsa işte o zaman ne B sütunu ne kapı içi koruma barları yerlerinde olmadığından ayvayı yediniz demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu gün aklıma geldiği için ekleyeyim dedim. Bmax'te arka kapı'ya uzanan ve oldukça çirkin gözüken güç kablosu vardı ya, hani seri üretime geçildiğinde bir çaresine bakarlar demiştim. İşte size bir çare örneği (grand cmax'te o sorun nasıl halledilmiş?)

C-Max-KapGergisi.jpg

şekil 4b'de görüldüğü gibi ... isteyince oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

12.jpg

15" alaşım jant.

Kaan abi artık bu forumda yazmıyor arkasından konuşmak gibi olacak ama bence burada yanılıyor. Bu jant 15 olamaz Fordda böyle bir 15 yok. Bu eski focusun 16 jantı.....Zaten ingiltere sitesinden de kontrol ettim bu jant 16". Ayrıca ford.com.tr deki Bmax tanıtımında titaniumda bu jant yok . Daha çirkin başka bir jant var.

16.jpg

dijital klima

İngiltere sitesinde bu klima en alttan en üst donanıma kadar tüm modellerde var. Yani manüel klima yok galiba bu arabada

26.jpg

Bu resimde farın üst dış kısmında LED DRLler görülüyor :).

Türkiyeye gelecek modellerin tam donanımını şu an öğrenemeyiz değil mi :kıhkıh: (Yakup ?)

İngilterede bir en alt donanım var boşoğlu boş sadece 1.4 90 petrol ile satılıyor orta donanım zetec ve üst donanım titanium var. Biz de sanırım trend oradaki zetec e benzer.

1.0T 100 bg titanium acaba kaça alınabilir.

Bir de şimdi hatırlayamadım forumda hep deniz mavi konuşan bir arkadaş vardı. Bmaxe deniz mavi koymuşlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.