Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

B-Max Ve 1.0 Fox Motor (Taze Bilgi)

Kaan Yagizer

Önerilen Mesajlar

Efendim, öncelikle iyi akşamlar. Biraz uzun olacak ama fırından taaze çıkmış bilgileri paylaşayım dedim.

Öncelikle her sorulan 1.0 Fox motor hakkında biraz bilgi.

Fox motor F3'te Haziran, B-Max ve abisi C-Max'ta Ekim ve Fiesta'da Ocak ayında (ağır makyajlı kasa ile birlikte) satışa çıkıyor. 1.0lt ve 125ps'lik versiyonun katalog ve test değerleri şu şekilde.

Şehir İçi: 6.4lt/100km (katalog) 6.5lt/100km (test)

Şehirler Arası: 4.4lt/100km (katalog) 4.5lt (test)

(test) olarak belirttiğim değerler Türkiye karayollarında yapılan uzun testlerin sonucu.

Trend model'in başlangıç fiyatı 40k olacakmış, trend versiyon dediğime bakmayın ... kuzu boş değil. 15" alaşım jantlar, A/C, ESP - TCS - Yokuş Kalkış Desteği vs. bu rakam'a dahil. (Başlangıçta otomatik seçeneği yok, yılın son çeyreğine otomatiği yetiştirmeye çalışıyorlar.)

... bu arada unutmadan ... f3 için Sony müzik tesisatı opsiyonu satışa sunuluyor. Smart Paket ve Tekno Paket alan f3 sahipleri artık araçlarının keyfini Sony ile sürecek.

Resimlere bakalım.

11.jpg

ön görünüş.

12.jpg

15" alaşım jant.

14.jpg

sürücü ve yolcu emniyet kemeri mekanizması (araçta B sütunu olmadığı için mekanizma koltuk sırtlığında)

15-1.jpg

ön göğüs (genel ) ve evet :) Sony var kuzu'da.

(...devam edecek)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

(...azimle devam eder)

26.jpg

bilin bakalım bu ne :)

24.jpg

1.0EB Fox motor .. tanıştırayım :D

23.jpg

motor bu kadar ufak (el benim değil, motorun boyutlarını kafanızda canlandırın diye bir arkadaştan rica ettim ... elini koydu)

22.jpg

Fox motor (detay) kuzu normalde motor kaplaması ile gelecek ama bu araç Job1 olduğu için (elde imal edilmiş,montaj hattı ürünü değil) motor üzerinde kaplama yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan abi teşekkürler bilgiler icin rica etsem f3 ile alakalı kısmı bu başlığa da yazabilir misin?

http://www.focusclubtr.com/index.php?/topic/2142-Yeni-Focus'a-Donanım-Ekleniyor-ve-Opsiyonlar-Değişiyor-(Mayıs-Üretimleri)

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan abi teşekkürler bilgiler icin rica etsem f3 ile alakalı kısmı bu başlığa da yazabilir misin?

http://www.focusclub...ayıs-Üretimleri)

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

rica ederim .. f3 ile alakalı bilgiyi söylediğin başlığa ekledim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Of ya Style plus dizel almasam mı beklesemmi 1.0 acaba sony de varmış,iyice şaşırdım şimdi,Teşekkürler bilgi için Kaan Abi.

rica ederim,amacım kafa karıştırmak değildi ama görünen o ki istemeden fenalık yaptım. srry :)

edit:bu arada bir ek bilgi. normalde 3 - 5 silindir motorlarda alıştığımız vuruntu/vibrasyon yok.motor oldukça sessiz ve sakin,bir şey var ki o özellikle hoşuma gitti. resmen sıfırdan devreye giren turbo'nun o hafif/agresif ıslık sesi camlar açıksa gayet iyi duyuluyor ve çok hoş bir ses. açık konuşmak gerekirse müzik yerine turbonun ıslığını dinlemeyi tercih ederim.

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

rica ederim,amacım kafa karıştırmak değildi ama görünen o ki istemeden fenalık yaptım. srry :P

edit:bu arada bir ek bilgi. normalde 3 - 5 silindir motorlarda alıştığımız vuruntu/vibrasyon yok.motor oldukça sessiz ve sakin,bir şey var ki o özellikle hoşuma gitti. resmen sıfırdan devreye giren turbo'nun o hafif/agresif ıslık sesi camlar açıksa gayet iyi duyuluyor ve çok hoş bir ses. açık konuşmak gerekirse müzik yerine turbonun ıslığını dinlemeyi tercih ederim.

Ne demek Abi bilgiler için gerçekten Teşekkürler,senin kişisel fikrini almak isterim şu anda benim eski çalıştığım bayide eski girişli dizel plus paket var tam kesin karar vermiş değilim ama pazartesiye netlik kazanacak açıkcası 1.0 motor ve sony i görünce haziranı mı beklesem diyorum sen olsan hangisini alırdın? :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

resimdeki araç kaç lira olcak :( bide o jant 15" mi :D kayar kapı olmasa iyiydi :P

B-Max lansmanı ekim ayında,doğal olarak bir takım değişiklikler yaşanabilir. Bu gün için planlanan Trend modelinin 40k civarı (bu rakam'ı aşağı çekme adına kulis çalışması başlatıldı bile) olması. Ya da (en azından) lansman için "özel" fiyat uygulanmasını talep ettik. Jant konusuna gelince yanılmıyorsam öyle,evet. Kesin olan B-Max'ın piyasaya 15"alaşım jant ile çıkacağı.

Resimdeki araç'a gelince o bir Job1,yani yol testleri,ince ayarlar ve çarpışma testleri için elde üretilen bir deneme modeli. Yukarıda yazdığım gibi montaj hattı ürünü değil. (mesela resimdeki bu araç yol testleri bittikten sonra daha detaylı testler ve çalışma için parçalanacak)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 motor ve sony i görünce haziranı mı beklesem diyorum sen olsan hangisini alırdın? :(

Fox motorlu f3'ü (Mayıs üretimi/Haziran'da gelecek) bekleyip beklememek sizin tercihiniz ama kesin olan şey ben müzik tesisatı için araba almam/seçimimi değiştirmem (ama motor konusu ayrı...) sonuçta bu para - zevk ve kişisel istek meselesi,en iyisini siz bilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.