Jump to content

Camda Taş İzlerini Giderme (ss'li)

Önerilen Mesajlar

Serdar Eryürekli
04.02.2021 - 18:27 tarihinde, A.Coşar yazdı:

Çok iyi anlatmışsınız. Ancak ben pek beceremem sanırım. Bu nedenle arada  bir tam kasko sürem bitecekken yetkili serviste ön cam değiştiriyorum. Daha temiz oluyor. Sıfır orijinal cam.

Milli servet. Hiç beklemezdim hocam. 

Maalesef var böyleleri. Madem para ödüyorum kaskoya ücretsiz değiştireyim diyen. Kaskoya göre senede 1-2 değişim serbest. Hasarsızlık devam eder. Ama sizin yaptığınız baya baya olmamış. Camcıları tercih edin. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 saat önce, Ferit Gür yazdı:

Bendeki poliçede “cam hasarlarında herhangi bir muafiyet uygulanmayacaktır” denmiş yani kırılsa bile cebimden mi karşılıycam

hayır tam tersi, tamamını kasko karşılayacak ancak anlaşmalı cam servisi için geçerli olabilir.

9 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Şöyle oluyor genellikle.Poliçelerde "anlaşmalı cam servislerinde yılda bir adet cam değişimi yazar".Bu değişim ücretsizdir,kasko indirimini bozmaz ve tramere işlemez.Ama takılan cam yan sanayi cam olur.Eğer yetkili serviste orjinal cam taktırırsan,o zaman muafiyetli değişim yapılır.Cam parasının bir kısmı araç sahibinden alınır,tramere işler ve hasarsızlık indirimide bozulur.

6 saat önce, A.Coşar yazdı:

Hayır Mehmet ,değişen iki cam da orijinal olarak yetkili serviste değiştirildi. Hasarsızlığım bozulmadı, tramere işlemedi. Hatta son değişimde 40 gün Almanya'dan cam bekledik. 2020 Yaz başlangıcıydı. 

şirkete hatta poliçeye göre değişir, yetkili serviste değişimi kapsayanlar da var. poliçeye bakmak lazım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
14 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

hayır tam tersi, tamamını kasko karşılayacak ancak anlaşmalı cam servisi için geçerli olabilir.

Peki kasko delinir mi ya da tramere işler mi bilginiz var mı?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
4 saat önce, Ferit Gür yazdı:

Bendeki poliçede “cam hasarlarında herhangi bir muafiyet uygulanmayacaktır” denmiş yani kırılsa bile cebimden mi karşılıycam

fark ödemeden istediğin yerde istediğin camı taktırabilirsin diyor. İyi bir şey

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
52 dakika önce, Ferit Gür yazdı:

Peki kasko delinir mi ya da tramere işler mi bilginiz var mı?

genellikle hayır ancak kesin cevap için poliçenizi okuyun, gerekirse sigortacınız ile görüşün.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
57 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

genellikle hayır ancak kesin cevap için poliçenizi okuyun, gerekirse sigortacınız ile görüşün.

Şimdilik camla ilgili problemim yok ama olursa da kafamda soru olmadan gidip değiştirebilirim.. teşekkür ederim, sırada kapı fitilleriyle ilgili çalışmam olacak. Bizim 2006 fiestalarda sadece kapıda fitil var karoserde plastik bi şey kullanmışlar hem çok ses alıyor hem de gacır gucur ses yapıyor. Başka bir yerde gördüm clio symbol 2 fitilleri bize uyuyormuş kullananların çoğu sonuçtan memnun kısmetse ben alıp deniycem ve hem kapıda hem karoserde fitil olacak

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
12 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Milli servet. Hiç beklemezdim hocam. 

Maalesef var böyleleri. Madem para ödüyorum kaskoya ücretsiz değiştireyim diyen. Kaskoya göre senede 1-2 değişim serbest. Hasarsızlık devam eder. Ama sizin yaptığınız baya baya olmamış. Camcıları tercih edin. 

Eryürekli, keyfime değiştirmiyorum yahu. İkisinde de taş geldi çatladı. Sadece bitmeye yakın kısmını seçiyorum. Aynı kaskoda bir kez daha başıma gelir diye. Milli servetle ilgisi yok. Cam çatlak gezmek istemeyiz sanırım hiç birimiz. 

Ek: Arabamın sürekli kurcalanmasını sevmem ama hep başıma gelir. İlk çatlaklarda hep tamir yolu aradım. Ama camcılar tamir etmek yerine yan sanayi cam takmaya zorladılar. Geçen yıl Auto King bile çatlak küçücükken tamir etmek istemedi. Ben de çatlak 1o cm olana kadar bekledim. Ama ilerleyince iş tehlikeli şekle büründü. Öyle manyak gibi yılda 2, 3 cam değiştirmiyorum. 

A.Coşar tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mehmet Çallı
05.02.2021 - 17:12 tarihinde, A.Coşar yazdı:

Hayır Mehmet ,değişen iki cam da orijinal olarak yetkili serviste değiştirildi. Hasarsızlığım bozulmadı, tramere işlemedi. Hatta son değişimde 40 gün Almanya'dan cam bekledik. 2020 Yaz başlangıcıydı. 

Poliçeniz tüm cam değişimlerini kapsıyormuş demek ki hocam.

05.02.2021 - 23:33 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

şirkete hatta poliçeye göre değişir, yetkili serviste değişimi kapsayanlar da var. poliçeye bakmak lazım.

06.02.2021 - 00:42 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Bende genellikle diye yazmıştım bu yüzden.Poliçelerin büyük çoğunluğu anlaşmalı cam servislerini kapsıyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 3 ay sonra...
4.02.2021 - 18:27 tarihinde, A.Coşar yazdı:

Çok iyi anlatmışsınız. Ancak ben pek beceremem sanırım. Bu nedenle arada  bir tam kasko sürem bitecekken yetkili serviste ön cam değiştiriyorum. Daha temiz oluyor. Sıfır orijinal cam.

Hocam öncelikle geçmiş olsun ama bende de ön cam çatlağı oluştu kaskodan yetkili serviste değiştirmek istiyorum Ankara’da yaşıyorum daha önceki tecrübelerinize dayanarak tavsiye ettiğiniz servis var mı ? 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.