Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Emniyet Kemeri Ikazı

özer aygül

Önerilen Mesajlar

Ben de o sesten rahatsız olduğumdan yalancı kemer tokaları alıp sesten kurtulmuştum. Sonrasında uzun yola giderken tokaları çıkardığımda ikaz ışığının yandığını yanlız her hangi bir uyarı sesi gelmediğini fark ettim. Bu durum işime geldiğinden de serviste böyle bir durum olduğundan bahsetmedim. Artık emniyet kemeri tokasınada ihtiyaç kalmadı. Sessiz sakin yolculuk yapıyorum aracımla. Sanırım o sesten kökten kurtuldum ben :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer airbag kemersiz kullanır vaziyette açılırsa sizin hayatını kurtarmaz aksine ölüm'e kadar yolu var çünkü sistem doğru sistem şöyle işler,

Airbag açılır ve siz yastığa yaslanırsınız; kemer olmazsa siz öne gideceğiniz için eğer yüzünüzde patlar ; bu minimum yüz yanmasına maksimum boyun kırıklığına yol açarki bu da ölümlü kaza demek..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

1. kontağı aç (motor kapalı)

2. göstergedeki tüm ışıklar sönsün

3. kemeri 3 kere tak-çıkart

4. far park ışıklarını aç-kapat

5. kemeri 3 kere tak-çıkart. kemer ikaz 3sn yanacak.

6. 7sn içinde ışık sönecek. kemeri 1 kez tak-çıkart

7. kemer ikaz sistemi aktif olacaktır (zaten aktif ise pasif olur)

sistemin aktif oluğunda: kemer ikaz lambası 3sn içinde 4 kere yanıp söner, 3sn sönük kalır, 3sn içinde tekrar 4 kere yanıp söner

sistemin pasif oluğunda: kemer ikaz lambası 3sn içinde 4 kere yanıp söner

denedim oldu forum un c max bölümünde gördüm focus a uyguladım oldu ihtiyacı olanlar için kullanılabilir

Aracımda ikaz sesi gelmiyordu, denedim düzeldi. Teşekkürler. :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Kısa mesafe kullanırken çok sinir bozucu olabiliyor. Takmayı her zaman tercih ederim normal sınırlar dahilinde. Ancak yolcu olarak binenler için bazen "ötsün dursun bişey olmaz" gibi sözler duyup, arabanın ağır tahriklerine direnenlere de illet olduğum için pasifize etmeyi düşünebilirim. Ben zaten kendim ve sevdiklerim için ön-arka farketmez zorunlu kılıyorum normal suratler için...

"Ötsün, dursun" diyen de iyiymiş ya! Ben daha rast gelmedim ama muhtemelen "arkaya geç o zaman" derim; arka doluysa da "kemer takacak olanla değişin" diyebilirim...

O sese ekstra gıcık oluyorum ama kemersiz de kullanmamak lazım; o sebeple uyarı sesi başarılı bir yaptırım; benim ve yolcularım için... :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

1. kontağı aç (motor kapalı)

2. göstergedeki tüm ışıklar sönsün

3. kemeri 3 kere tak-çıkart

4. far park ışıklarını aç-kapat

5. kemeri 3 kere tak-çıkart. kemer ikaz 3sn yanacak.

6. 7sn içinde ışık sönecek. kemeri 1 kez tak-çıkart

7. kemer ikaz sistemi aktif olacaktır (zaten aktif ise pasif olur)

sistemin aktif oluğunda: kemer ikaz lambası 3sn içinde 4 kere yanıp söner, 3sn sönük kalır, 3sn içinde tekrar 4 kere yanıp söner

sistemin pasif oluğunda: kemer ikaz lambası 3sn içinde 4 kere yanıp söner

denedim oldu forum un c max bölümünde gördüm focus a uyguladım oldu ihtiyacı olanlar için kullanılabilir

altı kere çıkartıp takınca oldu ne dörtlü ikazlara gerek var nede yarım kontağa yolda giderken altı kere takıp çıkardım ikaz iptal oldu sonra tekrarladım etkinleşti

yalnız start stop sistemi de devreye girmiyor bunu yapınca

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten motoru çalıştırıp hareket etmeden üç kere basınca da o sürüş için iptal ediyor uyarıyı. Ayrıca uyarıyı tamamen kapatınca da hareket halindeyken yolcu ya da sürücü kemeri çıkarınca ayar iptal oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey'e kesinlikle katılıyorum. Benim alışkanlığım kontak ışıkları sönünceye kadar emniyet kemerini takarım, kontağı çeviririm. Yolcu varsa kemer takmadan arabanın tekerinin dönmediğini hatırlatırım. Kaza durumunda yolcunun dahi emniyet kemeri takmamasını sizden bilirler. Mogadişu trafik kurallarına adapte olmayın, AB standartları gereği arka koltuğa da kemer zorunluluğu çok yakın zamanda ülkemize de gelecek. Altınızdaki araba kemer taktığınızda, sizi öldürmeyecek şekilde dizayn edildi.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehirler arası yolculuklarda, arkada oturan yolculara da kemer taktırıyorum; takmak istemeyenleri de " perde hava yastıkları, kemer takmazsan senin için tehlike oluşturuyor " diye korkutup, kandırmaya çalışıyorum ama genellikle "güvenlik" diye başlayan uzun bir monologdan sonra daha fazla konuşmamam için beni susturup, takıyorlar... :kıhkıh:

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bir ara açık ve net şekilde araba savrulursa ve sonrasında diyelimki kimseye kafa atmadın, ezmedin, herhangi bir airbag 220 km ile açılırsa airbag geliştirildiği zamanlarda yaşanan kazalarda olduğu gibi kafan gövdenden ayrılabilir diyip itiraz edenlere izlemeleri gereken belgesellerin adını sayıyordum da bıktım artık bu devirde bile "bir şey olmaz" yalanına inananlar, kemersiz kaza yapsalar bile kemer takmamaya devam edenler vs kendileri bilirler.

Ben çoğunlukla kendimden çok 90 kilo üzerindeki kütlemin vereceği zararı hesap ederek direksiyonda değilken takıyorum da zorla güvenlik de olmuyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.