Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1 Bardak Kola 1 Saatte Neler Yapıyor..

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

1 Bardak kola 1 saatte neler yapıyor..

1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan 'fosforik asittir'.

2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.

3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.

4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)

5. 60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.

6. Tekrar kolaya ve tatlılara saldırırsınız.

7. Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde leptin ve insülin direnci gelişir.

8. Şişmanlık hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.

(Ç)alıntıdır...

Sanırım şuan 25.dk dolaylarını yaşıyorum

:D

Ahmet A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu colada sigaradan beter bişey arkadaş. Üstünde sağlığa zararlıdır diyede yazmıyor. Bırakamıyorsunda.

Şu sıralar bizim hanımın en çok istediği şey cola. Bu hamilelik sürecinde mümkün mertebe içmemeye çalışıyor ama arada alıyor tek tük dayanamayıp :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnsan vücudu o kadar iyi ve herşeye dayanıklı ki, yaratana şükretmek lazım.. İnsan eli ile yapılan hiçbirşey insan vücudu kadar uzun ömürlü değil... O kadar kola içtim ama 100 kilo değilim...

Not : 92 kiloyum :kıhkıh:

(kemik + göbek ağırlıgım yüksek)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç satın almıyorum gazlı içecekleri. Ama arada içiyorum tabii ki.

Ben cappy alıyorum genelde :kıhkıh:

nektarlarda da bol miktarda şeker var, mümkünse %100 olandan al..

Zero'lar da şeker yok, ilk madde o olduğu için. Tez'i çürüttüm.

içmeye devam :kıhkıh:

onda da tatlandırıcı var, dolayısıyla aspartam da var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zero + diet ler normal kola dan çok daha tehlikeli, kesinlikle içmeyin bu haberi bir tanıdıgımın Cola fabrikasında çalışan bir muhendis akrabası verdi. Sonuçta şeker olmadan, şeker tadını yakalamak için ciddi kimyasal işlemler gerçekleşiyor, doktor arkadaslarımız çok daha iyi açıklarlar durumu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zero + diet ler normal kola dan çok daha tehlikeli, kesinlikle içmeyin bu haberi bir tanıdıgımın Cola fabrikasında çalışan bir muhendis akrabası verdi. Sonuçta şeker olmadan, şeker tadını yakalamak için ciddi kimyasal işlemler gerçekleşiyor, doktor arkadaslarımız çok daha iyi açıklarlar durumu..

Bilerek demişler onu :kıhkıh:

buarada ülkede ülkeye tatlar değişiyor araştırma abd içinde, onları kola leş gibi şekerli :):kıhkıh: onları zero'su bizim normal gibi..

araştırma yüksek ihtimal onlara göre yapılmıştır..yani rahat olun :kıhkıh: içmeye devam :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.