Jump to content

Focus 2 Ayna Altı Aydınlatma Sistemi Montaj ve Aktivasyonu

Huseyin Yaman Ayla
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ayna altı aydınlatma sistemi montaj ve aktivasyonu nasıl yapıldığından bahsettim.

Videoda , bahsettiğim GEM modülünden ayna kablosu soketine kadar gelen tesisat ayna içerisine gitmiyor, sokette sonlanıyor.Bir diğer deyişle geçici ledi bağladığım sokete kadar geliyor . O soketten ayna içine ek olarak iki adet kablo tesisatı çekmeniz gerekmekte. Ya da şöyle yapılabilir 6. pinin (negatif hat)devamı ayna içine gidiyor . Sadece 8.pin (pozitif hat ) ayna içine gitmiyor. Tek kablo çekerek de işlemi yapabilirsiniz. Artık o size kalmış nasıl yaparsınız ya da yaptırırsınız.

Aşağıda ikinci bir videoda tesisatı olmayan araçlar için kendi aracımda  fark ettiğim bir durumu anlattım. Yapılabilir mi bilmiyorum denemek lazım  o videoya da bakabilir bir fikir edinebilirsiniz . 

Arkadaşlar bu anlattığım işlemleri dikkatli bir şekilde yaparsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yine de yapmak ya da yapmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Gösterdiğim yerler dışında herhangi bir değeri değistirmeyiniz. Ne yaptığınızdan emin değilseniz işleme devam etmeyiniz. Bu riski göze alabilirim diyerek işleme başlıyorsanız sorumluluk size aittir .

2011 Focus Collection ayna altı aydınlatma ( 360 X 640 ).mp4 20210128_145218_1_1_1.mp4 Huseyin Yaman Ayla tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Epoksi yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz . Kirden tozdan nemden uzak tutarken . Şeffaf olmasıyla da önemli avantaj

VideoCapture_20210130-233730.jpg

VideoCapture_20210130-233747.jpg

VideoCapture_20210130-233804.jpg

VideoCapture_20210130-233810.jpg

VideoCapture_20210130-233824.jpg

VideoCapture_20210130-233908.jpg

Kurumaya bırakıyoruz.  Yaklaşık 8 saatte tam kuruma gerçekleşir . Kuruma işlemi bittikten sonra ledlerin girdiği delikten su girmez ancak arka taraftan su girme ihtimaline karşı  ledin üzerinde silikon çekeceğiz. 

20210130_234619_1.mp4

Ve test aşaması. Şuan 12 volt ile besledim Araç üzerinde motor çalışıyorken 14.6 volt geliyor. 12 volta düşürmek için DC -DC konverter kullanacağım . Onun montajını da yapacağım . 

Regülatör kullanmasak olur mu diyen arkadaşlar için söylüyorum .  ? ledledlere yüksek voltaj geldiği zaman bir süre sonra pır pır edip bozuluyor.  Bunun önüne geçmek için takacağız . 

20210130_235616_1.mp4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Ellerinize sağlık. Ben de 2006  ghia paket aracımın ayna soketini inceledim. Maalesef giriş hatları yoktu. Modül kısmında ve yazılım üzerinde bu özelliğin olup olmadığını bilmiyorum. Olsaydı kısadan yapılabilirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.