Jump to content
  • 0

Focus Mk4 Davlumbazda Kar Buz Birikmesi ?

Hasan Kından

Soru

Hasan Kından

herkese merhabalar,  malumunuz artık kar kış mevsimi   ilk kış sezonumu bu araç ile geçireceğim  herşey güzel olacak diye ümit ederken  ciddi bir problem yaşadım.  karda  davlumbaz keçe olduğundan muhtemel  ciddi bir kar birikmesi  ve  buza dönüşmesi akabinde  bir müddet sonra  direksiyonu bile zor çeviriyorum,  yay süspansiyon bile  çalışmayıp araba kütük gibi oluyor. ciddi bir sürtme sesi ve dirençle karşılaşıyorum.  yol kenarında durup çekiçle temizlemek zorunda kaldım 3 sefer.   Bir arkadaşım  lastiktendir  dedi    ama pek inanasım gelmedi  lastik 2020  nokian  snowproof p,       böyle giderek kar birikmesi   davlumbazda içeri atma  patlama çatlama  birşey yapar mı endişe ediyorum.  okadar yol gittim kesinlikle  çekiçle müdahale hariç dökülmediler.  bilgi ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

6557e29f-1d84-4287-9811-b14f4bc8094a.jpg

60315243-74bb-462e-8bcd-bf46c560c4ab.jpg

c0bfbfe9-3fdf-4b29-8c5e-29e80393df7c.jpg

a3a22385-da9b-492d-a8bb-a39cc02c4811.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Kadir.Cetinkaya
52 dakika önce, Ercan Özgönül yazdı:

45 dakikalik sürüs sonrasi durum bu kadar vahim degil ama ufak bir birikme var. Cok anlamam ama pütür atmak mantikli olabilir belki.

IMG_20210118_204923.jpg

45 dakika bu ise uzun yolda baya baya sknti simdiden baya birikmis 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Yakup Çağatay
21 dakika önce, Kadir.Cetinkaya yazdı:

45 dakika bu ise uzun yolda baya baya sknti simdiden baya birikmis 

Nasıl birikmiş? Siz hiç karda araba görmediniz mi anlamadım kar zaten yapışır. 

Buradaki kilit nokta şu, ilk mesajdaki durumu yaşadığınız zaman çevrenizdeki araçlarda durum nasıldı göz ucuyla da olsa belki fark etmişsinizdir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Kadir.Cetinkaya
30 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Nasıl birikmiş? Siz hiç karda araba görmediniz mi anlamadım kar zaten yapışır. 

Buradaki kilit nokta şu, ilk mesajdaki durumu yaşadığınız zaman çevrenizdeki araçlarda durum nasıldı göz ucuyla da olsa belki fark etmişsinizdir.

Izmirde keske kar olsada denesem ki zten kar yagsa bile arabama binmem cunku kar lastigim yok😂

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Ümit Vaysaloğlu

@Hasan Kından belirttiğiniz güzergahta yoğun kar yağışı var bildiğim kadarıyla, yollar tamamen karla kaplı. Ancak yine de bu kadar sıkışması normal değil. MK3 ün arka davlumbazları da keçe, hiç bu kadar sıkıştığını görmedim. 
Keçe tek başına bu denli bir olumsuzluğa etken değildir zannımca. İlginç bir durum. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Sanırım sert hava koşulları ile daha alakalı bir durum. Benzer durumu araştırdığımda farklı markalarda da aynı sorunların yaşandığını gördüm. 

image.png.ca3640c99e53d864fcdea52bf4731fac.png

image.png.e6cbd43c3fdc4902de783b7c9d37dcbe.pngimage.png.b89374d4cd74200307cb0366db48eccc.png

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Mustafa Kızıltan

Ben bu durumu Ağrı da sürekli yaşıyordum 2018 Focus ile. Bizim önler plastik olduğu için çoğu zaman kendiliğinden düşüyordu. Düşmediği zamanlarda ile sürtme sesi çok yapıyordu. Arka keçe aynı şekilde doluyordu. Ve düşmüyordu kolay kolay. Aracı en son park ederken temizliyordum hep. Çünkü akşam o kar donunca ertesi gün taş gibi oluyor. Asıl zaman zarar veriyor. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Fatih Aktürk

Trend X 16 jantta bu kadar olmaz. Aracın kapısında da enteresan şekilde sadece tek ölçü verilmiş. 205-60-16 Titanyum serisi farklı araç mı? 17 Jant?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.