Jump to content

Formula 1 2021 Sezonu

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Mertcan Çelik

Her sene Cem abiye açtırmayalım konuyu di mi :kıhkıh:

İşin aslı e-spor kısmı başlıyormuş 31 Ocak'ta ona ayrı konu açacaktım da sürücüler aynı olduğuna göre ikisini de tek konuda konuşabiliriz bence 🙂 

Yeni sezon Mart sonunda Bahreyn'de başlayacak:

image.png.b35055d23c44ba57e116413bdce430d6.png

https://www.instagram.com/p/CJ7_4pEDahV

https://www.formula1.com/en/latest/article.formula-1-announces-provisional-23-race-calendar-for-2021.2Dgw83ieWq48p0ZjmcGRnX.html

31 Ocak'ta da sürücülerin online olarak yarışacağı e-spor kısmı başlayacak.

2020'den bir an:

Twitch ve youtube gibi platformlardan canlı yayınlacak.

Detaylar:

https://www.formula1.com/en/latest/article.virtual-grands-prix-to-return-for-2021-after-record-breaking-year-for-f1.7mfMzjdd04QuxooV7aM60.html

Twitch F1 Kanalı:

Eski yayınları şuradan izleyebilirsiniz:

https://www.twitch.tv/formula1/videos

Araya konuyla ilgili tatsız bir haber de ekleyeyim. Leclerc korona olmuş, durumu iyiymiş izolasyondaymış:

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sainzin neler yapacağını, anlatıldığı kadarıyla biraz güçlenmiş ferraride leclerci, mercedes motoru kullanacak vetteli ve verstapen-perez çekişmesini merakla bekliyoruz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Cem Boneval

Hissiyatım bu senenin Covid-19 nedeniyle geçen seneye göre çok daha sıkıntılı geçeceği yönünde. 

Avrupa çok etkilendi. Takımlarda hastalar var. 

Ülkeler çok tedirgin. Gelecek hafta Monte Carlo Rallisi var, görevli gideceğim ama Fransa'ya girip giremeyeceğimi bilemiyorum. 

İşin komiği yetkililerden kimsenin bir şey bildiği yok.  

Özetle Avrupa'daki yarışlar çok sıkıntılı. 

İptaller gelebilir. 

Bizimkilerin ağzı yanmadıysa Istanbul tekrar bile olabilir. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Teoman S.
4 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Her sene Cem abiye açtırmayalım konuyu di mi :kıhkıh:

Konuyu ona açtırmasan ne; konu ona açık sen ne diyooonnnn. 😄

39 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Ülkeler çok tedirgin. Gelecek hafta Monte Carlo Rallisi var, görevli gideceğim ama Fransa'ya girip giremeyeceğimi bilemiyorum. 

İşin komiği yetkililerden kimsenin bir şey bildiği yok.  

Hocam sıkıntı yapma. Her türlü kabulsün; ayrıca ora bide Fransa, hiç dert olmaz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
34 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Kararı seçen vermiyor ne yazık ki..

Ekonomi veriyor tabii ki...

Tamam. Ekonomisi en "kararlı" olan ülke hangisi bu pandemide?

48 saatte 600 bin kişiyi hangi ülke aşıladı?

Seyircili bile olur!

Olur olur...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 2 ay sonra...
Cem Boneval

Her zamanki sıkıcılığında.

Hamilton'a yarışmak yasaklanmalı. 

Küçük Schumacher daha kırk fırın ekemek yemeli.

Ferrari'de gelişme yok.

Maclaren'ler rekabetçi olmaya başlamış.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verilen sezon arasının ardından F1 heyecanını özleyenler için güzel bir başlangıç oldu. Yarışın sonu heyecanlıydı. Merso ve Ham ikilisi ciddi bir kazanma alışkanlığına sahip, bu alışkanlık bugün de kazanmalarına imkan tanıdı. Şahsi fikrim; Max son pit öncesi 1-2 tur daha atıp orta hamuru deneyebilir mi diye düşündüm ama RB benim gibi düşünmedi. Tabi yarış sonrasında öğrendik ki Max pistin dışından Hamilton'u geçtiği için tekrar Hamilton'a  yer vermesi söylenmiş yarış yönetiminden, yine bana göre Max acele edip yanlış yerde geçiş denedi/yaptı, oysa ki arka düzlükteki 3. DRS bölgesinde geçiş yapsaydı sanki daha başarılı bir geçiş olurdu ve yerini kaybetmeyebilirdi.

RB bu sene siyah arabaları ciddi olarak zorlayacak gibi. Perez' in yarış içindeki yükselişi sezonun devamında kendi standardının üzerine aracın artısını da eklemesi halinde Alman takımının önceki sezonlar gibi rahat şampiyonluk yarışı götüremeyeceği sinyali verdi. Bottas zaten kaldığı yerden yancılığa devam edecek gibi, Perez ortaya koyacağı iyi bir performansla takımlar şampiyonasında işleri kızıştırır. Kırmızılar yarış temposunda McLaren' in gerisinde görünüyor ancak geçen sezonki kadar da dökülmeyecekler sanki, Tifosiler şampiyonluk değil ancak üçüncülük için umutlanabilirler gibi. Aston Martin beklenenin çok altında başladı geçen sezonun sonlarındaki ivme kayıpları bu seneye de sirayet etmiş, Vettel bu sezon da başladığı gibi devam ederse işi zor, tabi birkaç yarış daha beklemek gerek, araca alışması için süre gerekecek gibi görünüyor ki kötü bir antrenman dönemi geçirdi, kesin değerlendirme için acele edilmemeli. Alonso da iyi başladı ancak talihsiz bir arıza yaşadı, orta gurubun hareketli ismi olacağa benziyor. En sevindiğim gelişmelerden birisi F1 oyununda da kariyer takımım olan AlphaTauri' nin performansı oldu, bu ivmeyle devam ederlerse sezonun flaş takımı olmaya en büyük aday onlar bence. Küçük Msc gridin en gerideki takımında baskıdan uzak bir çaylak sezonunu geçirecek, bu rahatlığı avantajına kullanıp gerekli tecrübeyi ve F1 araçlarına adaptasyonu sağlarsa ilerisi için daha rekabetçi fırsatlar yakalayabilir. Bakalım hepsi yapılabilirse F1 tarihinin en çok yarış içeren sezonu neler gösterecek bizlere...

Ahmet Kara tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2021 de kurallar bayağı değişti biliyorsunuz budget cap geldi özellikle araştırma geliştirme kısmında. Geçen senenin kazananı Mercedes en az geliştirme bütçesine sahip . Bu sene araçların yere basma kuvveti düşürüldü. Dolayısıyla aslında en fazla araştırma geliştirme bütçesi ve test gereken yıldı ama buna izin verilmedi. Bütün takımlar geçen seneki performnslarından 1,5-2 sn daha yavaştı (En çok mercedes etkilendi 2 sn den fazla yavaşladılar).  Bir tek ferrari hariç , onlar sadece 0,5 saniye daha yavaş.. Hııı hııı ben ikna oldum. Eminim bu mafiosiler her zamanki gibi çok dürüst yarışıyor hiç bir üçkaat yapmamıştır. Yapsalar da zaten FIA kamuoyu ile paylaşılmayan anlaşmalarla onları affediyor sorun değil. 

Birini tutmadan F1 izlemek zor oluyormuş. Biraz Ricciardonun sevimliliğine sempatim var. O da patates ..

Tüm F1 de en kıl olduğum iki pilot gerçek gıcıklar Verstappen ve Perez aynı takımda buluştu. En uyuz olduğum takımın ya 1 ya 2. olacak olması benim için sinir bozucu. 

Vettel tamamen bitmiş. Taşam koçu değişmeli bence

Baba parası/ünü  ile yarışanlar içinde en iyisi Stroll gibi tamamen F1 pilotu olmayı hakediyor. Mazepin tüm hafta sonu o kadar çok spin attı ki kendisine MazeSPIN lakabını takmışlar. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.