Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Kış Geldi Plastik Pencereleriniz Sağlıklı Mı?

Yakup Çağatay

Önerilen Mesajlar

Adem Kazıl

akşam bütün pencerelere ayar yaptım ama beninkinin ayarlık işi kalmamış fitiller sizlere ömür bazı pencerelerdede mekanizmanın geçtiği yerler çatlamış kırılacak gibi, 50 metre fitil işimi çözer, çatlak olan kilit mekanizmalarıda değiştirdimmi tamamdır hafta sonuna iş çıktı🙂

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Cem Boneval
39 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Ya bu ayarlamanın amacı kış yaz felan değil aslında. Kapı ya da camın arasıdaki fitil zamanla arabalarınki gibi şeklini kaybediyor. Dolayısıyla camı kapatınca izolasyon tam sağlanmıyor. Bu ayarla daha sıkı kapanıp izolasyonu sağlamak. 

Son sözü söylemiş. Aynen budur.

Ya da Rehau alacaksın, kapılarda açma kolunu yukarı doğru çevirince sıkıştırıyor, pencerelerde de kademeli kapama var. Yaz veya kış, ev nefes alsın istiyorsan normal kapatacaksın, tam izolasyon istiyorsan sıkıştıracaksın. Çok işlevsel. Oniki senedir kullanıyoruz, hiçbir sıkıntı yok (bknz bir reklam).

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mehmet Demir
11 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

akşam bütün pencerelere ayar yaptım ama beninkinin ayarlık işi kalmamış fitiller sizlere ömür bazı pencerelerdede mekanizmanın geçtiği yerler çatlamış kırılacak gibi, 50 metre fitil işimi çözer, çatlak olan kilit mekanizmalarıda değiştirdimmi tamamdır hafta sonuna iş çıktı🙂

ben buradan almıştım..3.90 dı 4.6 olmuş.. kalitesi güzel daha iyi birşey alamıyacaksanız

https://urun.n11.com/kapi-ve-pencere-bantlari/pvc-pimapen-kapi-pencere-kasa-kanat-contasi-fitili-pak-05-siyah-P309930435

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Adem Kazıl
2 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

ben buradan almıştım..3.90 dı 4.6 olmuş.. kalitesi güzel daha iyi birşey alamıyacaksanız

https://urun.n11.com/kapi-ve-pencere-bantlari/pvc-pimapen-kapi-pencere-kasa-kanat-contasi-fitili-pak-05-siyah-P309930435

Fitiller standart mı oluyor, yarın yapı marketlerde bakacaktım fiyatına bakar olmadı buradan alırım abi çok teşekkürler 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mehmet Demir
24 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Fitiller standart mı oluyor, yarın yapı marketlerde bakacaktım fiyatına bakar olmadı buradan alırım abi çok teşekkürler 

standart belki kauçuk kalitesi etkilidir ömrü veya sertleşmesi için. genelde herkes aynı üreticilerden temin ediyordur. kalkıpta fıratpen in egepen in fitil ürettiğini sanmıyorum. fitilleri değiştirmemin asıl sebebi kanattaki boşluktu. değiştirdim yine aynı. o ayar yerini çevirip durdum bilinçsizce. yakup un bahsettiği çentikler hiç gözüme takılmamıştı. dün hemen alyanla ayar yaptım. sıkı kapanı gevşettim, gevşeği sıkılaştırdım daha doğrusu her ikisinde de o çentikleri neredeyse içeri bakacak şekilde çevirdim. şu anda ideal şekilde hafif sıkı kapanıyorlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
13.01.2021 - 23:27 tarihinde, Mertcan Çelik yazdı:

Termal kameram olsa 7/24 açık durabilir, alakalı alakasız her şeyi çekerim sanırsam :kop:

Ama katılıyorum biraz fazla elini araya sokmuş 

Düşünsene şehir meydanında yürürken afedersin yelleniyorsun, akşam youtube'a videonu koymuşlar termal kamerada yürürken kırmızı kırmızı salıyorsun hahah

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.