Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Motor Servise Götürün Uyarısı

Bayram Tüzün
Çözüme git Yakup Çağatay tarafından çözüldü,

Soru

Bayram Tüzün

1.6 focus tdci aracımı çalıştırdım 1. Viteste kalkış yaptım ve araç gaz yemiyor hız ibresi adeta geriye gidiyor aracı geri vitese takıp tenha yere durdum boşa alıp gaza bastım be motor servise götürün yazdı böyle 1 km gittim ve aracı stop ettim tekrar çalıştırdım ve normale döndü sorun ne olabilir 

4BB1BA20-8A7E-41A6-8CA2-BA7F63B52EF6.jpeg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm
Yakup Çağatay

Servise götürüp baktıracaksınız diyor araba 🙂 Kullanım kılavuzunda bu uyarıyı verebilecek şeylerin listesi mevcuttur. Keyifli okumalar, ayrıca forumda da mevcut başlıklar bulunabilir belki biri sizin gibi sorun yaşayıp dönüp buymuş bendeki demiştir ama kesinlikle referans olamaz. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Mehmet Demir

en azından ( i ) sarı kırmızı değil..  geçmiş sanırım..  dpf olabilir mi? düşük vites  yüksek devir biraz dolaşın bakalım..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
İsmail Sefer

DPF demişken birşey sorayım. Benim araçta DPF temizliği yaparken uyarı vermiyor. Aracı durdurdum aşağı indim baktım fan çalışıyor yani DPF temizliyor. Bu esnada ne yapmak lazım? Aracı tekrar çalıştırayım mı yoksa bırakayım öyle kalsın mı?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Gürkan Çakıroğlu
2 dakika önce, İsmail Sefer yazdı:

DPF demişken birşey sorayım. Benim araçta DPF temizliği yaparken uyarı vermiyor. Aracı durdurdum aşağı indim baktım fan çalışıyor yani DPF temizliyor. Bu esnada ne yapmak lazım? Aracı tekrar çalıştırayım mı yoksa bırakayım öyle kalsın mı?

Öyle kalsın çünkü temizleme değerleri içerisindedir demek. Daha sonraki sürüşlerde kurum yakmasını sağlarsanız bir daha yapmaz (umalım)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
İsmail Sefer
2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Öyle kalsın çünkü temizleme değerleri içerisindedir demek. Daha sonraki sürüşlerde kurum yakmasını sağlarsanız bir daha yapmaz (umalım)

Teşekkür ederim Gürkan hocam cevap için. Günlük 10+10 20 km yapıyorum Isparta soğuğu araç ısınmadan kapatıyorum ve uzun yol ayda 1 defa yaptığım için tam temizlenmiyor sanırım. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Emre Ataş
      Yazan: Emre Ataş
      merhabalar aracım 2014 style tdci manuel focus 3 aracı yeni aldım otobanda kullanırken arac 120 km/h hızda 6.viteste  2900 devirde gidiyor cok yuksek diğer stleların hızlanmasını izlediğimde 2000 lerde o hızda gidiyor sorun sanzımanda mı motorda mı yardımcı olursanız sevinirim
    • Nesimi Kılıçaslan
      Yazan: Nesimi Kılıçaslan
      Arkadaşlar 2005 Model Ford fiesta dizel 1.4 TDCI motor aracım var. 185 000 Km. Aracım oldukça temiz motoruda iyi durumda aslında.Ancak 175000KM de bakım yaptırdığımda motor ustası trigerleri değiştirdiğinde bu aracı biraz daha kullan sonra sat gitsin motorunda ufak bir üfleme var zor hissediliyor ama var demişti. Bende aracımdan gayet memnunum. Yeni fiestalardan da kat kat güzel bence... Gerek hacim gerek tasarım olarak. Hafif bir Motor üflemesi yüzünden sizce aracı satmam mı gerek ?  Yeni araç alma imkanım var. 200 000 km devirmeli miyim ? 

• Muhammed E.
      Yazan: Muhammed E.
      Şu motor arıza lambası en nefret ettiğim sembol oldu ? kurtulamıyorum bir türlü... Sıfır aldığım 2016 Focus LPG Oto. aracıma 50.000km de subap değişimi, 60.000km de katalizör değişimi yapıldı. Şimdi 70.000km de ve bu sefer de oksijen sensörü (sanırım) hata kodları almaya başladım...

Aldığım arıza kodları şunlar:

P0030 P0031 P0036 P0037 P0050 P0051 P0056 P0057

İnternette bulduğum açıklamaları ise şöyle:
      P0030 HO2S BANK 1 SENSOR 1 ISITICI DEVRE
      P0031 HO2S BANK 1 SENSOR 1ISITICI DEVRE DUSUK
      P0036 HO2S BANK 1 SENSOR 2 ISITICI DEVRE
      P0037 HO2S BANK 1 SENSOR 2 ISITICI DEVRE DUSUK
      P0050 HO2S BANK 2 SENSOR 1 ISITICI DEVRE
      P0051 HO2S BANK 2 SENSOR 1 ISITICI DEVRE DUSUK
      P0056 HO2S BANK 2 SENSOR 2 ISITICI DEVRE
      P0057 HO2S BANK 2 SENSOR 2 ISITICI DEVRE DUSUK

Dün bir ustaya gösterdim bağladı OBD cihazına tamam oksijen sensöründe sıkıntı var ama Enjektörlerde sıkıntı var diyor bilgisayar dedi, LPG olduğu için "tüpçüye götür enjektörleri kontrol etsinler" dedi en son. Açıkçası yukarıdaki kodları araştırdığımda doğrudan oksijen sensörü değişmesi gerekir gibi gelldi bana ama bilemedim.

OBD cihazım olduğu için Oksijen sensörlerindeki voltajları görebiliyorum ve araç hareket halindeyken bir video çektim, konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar izleyip yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Benim daha önce hiçbir bilgim olmadığını belirtip zannımca O2 2x2 dediği 2. sensörde voltajda anormal dalgalanmalar oluyor gibi sanki...

video_2020-07-14_22-10-07.mp4

• Muhammed E.
      Yazan: Muhammed E.
      2016 model Focus 3 Trend-X Benzinli Otomatik aracım son 4 ayda illallah ettirdi... Artık LANET OLSUN da dedim bu markaya!!!

? 4 ay önce 50.000km de araç Subap yaktı, değiştirdim, bu km de zor dediler ama sorun ondan çıktı, 2000TL gitti neyse bu olacak dedik.

? Subap değişiminden 1 ay sonra Katalizör hatası aldım, katalizörü de değiştirdik... Hadi bitti dedik, ama...

? Son 2 haftadır da motordan gelen seslerden sonra dün götürdüğüm bir usta "Motor Yatak Sarmış" dedi ve kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. 3 yaşında, 57000km de aracın motoru nasıl yatar sarar!!!??? Şöyleydi böyleydi derken çekici ile başka bir özel servise götürdüm şu an tamirde!!! Ne kadar masraf çıkar belli değil ama şu Ford'a çok sinirliyim!!! Millet 20-30 yaşında arabaya biniyor sorunsuz, ben gidip sıfır aldığım araçta yaşadıklarıma bak!

Garanti konusunu da anlatayım, aracın ilk sahibi benim ve şu an 3 yıl 2 aylık. Yani 2 ay ile garanti bitti ama zaten aldıktan sonra LPG taktırdığım için Ford Yetkili servisi garanti bitmese bile yapmazdık LPG var sizin aracınızda dedi. Yatak sarmanın LPG ile ne alakası var desem de kabul etmiyorlarmış zaten.

Gelelim bu işin maddi çıkarına, Yetkili Servis kesin olmamakla birlikte 15.000-20.000 TL arası bişey çıkar ama görmeden bişey diyemeyiz, bakmak için de 400TL nizi alırız dediler, yuh dedim kapattım o kapıyı. Özelde ise 7000TL - 15000TL arasında fiyat verenler var. Şu an motor açılıyor bakalım ne masraf çıkacak belli olacak.

Peki yatak neden sarar? Yağsızlıktan vs diye biliyorum. Araç full servis bakımlı ve hep km sinde zamanında serviste yağ değişimini yaptırdım, hiçbir yağ eksilmesi veya yağ lambası uyarısı yanmadı... Anlam veremiyorum!!!

• Süleyman Altın
      Yazan: Süleyman Altın
      Herkese Merhabalar

Az önce 150 km lik bir yol yaptım ve geri dönüşte arabanın egzozu patlak gibi bir ses gelmeye başladı.Gaza hafif basınca değişik bir ses geliyor (hava kaçağı gibi tıslama sesi videoda mevcut). Pazar günü heryer kapalı olacak video çektim sizce sorun ne olabilir arabamda garip bir ses ve hafif bir titreme var.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.