Jump to content
  • 0

Kuga 1.5 Ecoblue - Adblue Menzil Problemi

Serkan Z.
 Paylaş

Soru

Günaydınlar,

Sabah sabah adblue derdine düştük. Malum kız bizden daha çok km yapıyor ve adblue menzil uyarısı gelmiş yine. 10 litreye 3.500 km menzil mi olur arkadaş. Siteden bir komşu gördü, Golf için 10 bin km menzil var, diyor. İyice dellendim bunu duyunca. Sen fabrikadan çıkarken arabayı emisyona uydurama, sonra müşteri adblue peşinde koşsun. Bidonu açarken de parmağımı kestim üstüne tuzu biberi oldu. :ranting2:

• Beğen 2
  • Şaşırmış 2
  • Üzgün 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

10 litreye 3.500 km menzil

Bu ne beee.
Buradan bir arkadaş 208 almıştı, bakımdan bakıma değişiriz demişler. Geçen hafta da bakımı vardı, cidden o zaman değişmişler. Uyarı vermemiş. Km si de az değildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Serkan Z. hocam geçmiş olsun.  Ek olarak Yakuptaki Kugada'da ad blue ile alakalı bi sorun vardı ( akmışmıydı vs ) sonradan buldular. Sizinki öyledir diyememde @Yakup Çağatay ile bi fikir alışverişi yapın.  Normal değerler içindeyse yapacak bir şey yok tabi 🙂

Okan Ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Bu ne beee.
Buradan bir arkadaş 208 almıştı, bakımdan bakıma değişiriz demişler. Geçen hafta da bakımı vardı, cidden o zaman değişmişler. Uyarı vermemiş. Km si de az değildi.

Valla anlamadım ben de. Kızın arabası 5 bin km'de. 700 km menzil uyarısı vermiş. İkinci 10 litreyi ekledik bugün. Araba neredeyse mazotla değil adblue ile çalışıyor. Eziyet resmen. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Okan Ali yazdı:

Tünaydınlar, İstanbul an itibari ile güneşli ve yakıyor...

@Serkan Z. hocam geçmiş olsun.  Ek olarak Yakuptaki Kugada'da ad blue ile alakalı bi sorun vardı ( akmışmıydı vs ) sonradan buldular. Sizinki öyledir diyememde @Yakup Çağatay ile bi fikir alışverişi yapın.  Normal değerler içindeyse yapacak bir şey yok tabi 🙂

Akma vs. gibi bir sorun olduğunu sanmıyorum. Hem hiç damlama izi falan görmedik şimdiye kadar etrafta hem de bizim araba da aynı şekilde adblue menzil değerlerinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

@Serkan Z. sen yok pahasına sat abi onu. Valla elinde kalır 😈  (tamam dersen 15 dk. ya oradayım)

Aklından geçen bir rakam da vardır diye düşünüyorum. Bu yok pahası tam olarak kaç liraya denk geliyor? :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu bölüp, temizledim.

Kaç litre üre aldı peki depo? 

Benim kullandığım test aracından hortum yerinden çıkar gibi olmuştu sızdıra sızdıra hata vermesine sebep olmuştu. Depo aslında boş olmasa da bitiyor gözüküyordu. Daha sonra düzeltildi ve testte bahsetmedim menzil düşük diye.

Yoksa bu kadar düşük değil, daha önce kullanılan araçların ne kadar gittiğini de sormuştum. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Konuyu bölüp, temizledim.

Kaç litre üre aldı peki depo? 

Benim kullandığım test aracından hortum yerinden çıkar gibi olmuştu sızdıra sızdıra hata vermesine sebep olmuştu. Depo aslında boş olmasa da bitiyor gözüküyordu. Daha sonra düzeltildi ve testte bahsetmedim menzil düşük diye.

Konunun doğru yere taşınması için teşekkür ederim kardeşim. Uğraştırdık seni. Adblue ile ilgili de son durum şöyle:

Sabah 700 km menzil göstermiş. 10 litre ekledim. 3.750 oldu menzil. Kabaca 10 litre ile 3.000 km falan yol yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

3.750 oldu menzil

Geçmiş olsun mu demeli bilemedim 🙂 

Ama menzil çok az zira ben yazın EU ya çıktım mı en az 7-8K km de dönüyorum, yurtdışında adblue ile uğraşmak istemem açıkcası...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Konunun doğru yere taşınması için teşekkür ederim kardeşim. Uğraştırdık seni. Adblue ile ilgili de son durum şöyle:

Sabah 700 km menzil göstermiş. 10 litre ekledim. 3.750 oldu menzil. Kabaca 10 litre ile 3.000 km falan yol yapıyor. 

Menzilin ne gösterdiği önemli değil çünkü kaçak varsa onu da gider olarak sayar. Bi kontrol edilmesinde fayda var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Geçmiş olsun mu demeli bilemedim 🙂 

Ama menzil çok az zira ben yazın EU ya çıktım mı en az 7-8K km de dönüyorum, yurtdışında adblue ile uğraşmak istemem açıkcası...

Benim araba da aynı, arkadaşın Kuga da. Ben açıkçası bir problem olduğunu düşünmemiştim sadece beni ne kadar bıktırdığını paylaşayım demiştim ama Okan Ali bir problem mi var deyince işkillendim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Benim araba da aynı, arkadaşın Kuga da. Ben açıkçası bir problem olduğunu düşünmemiştim sadece beni ne kadar bıktırdığını paylaşayım demiştim ama Okan Ali bir problem mi var deyince işkillendim.

Alışacaksınız artık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz dolum yapmamış olsanız hp tonerleri gibi bir durumda mı çıktı fabrikadan derdim ama dolum yaptığınız halde menzil az. Yakup'un dediği gibi kaçak varsa o da tüketim gibi katılıyordur menzil hesabına. Eğer herşey normal ve bu böyle ise çok fena. Arkadaşım Peugeot 308 aracına 12-13bin kmde bir ekleme yapıyor.

Kerem B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Menzilin ne gösterdiği önemli değil çünkü kaçak varsa onu da gider olarak sayar. Bi kontrol edilmesinde fayda var. 

Servis ile görüştüm şimdi, farklı markaların daha uzun menzile sahip olduğunu da söyledim. Bizimkilerin menzilini de paylaştım. Normal, dedi. 2 bine de düşebilir 4 bine de çıkabilir, diye ekledi. Tamamen kurum temizleme işlemine bağlı değişken bir tüketim sergiler, dedi. İki araba tamamen farklı koşullarda kullanılıyor. Mesela kızımın arabası %75 otobanda, bizimki %70 şehir içinde ama aynı adblue menziline sahipler. O yüzden bu son teorileri pek mantıklı gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Servis ile görüştüm şimdi, farklı markaların daha uzun menzile sahip olduğunu da söyledim. Bizimkilerin menzilini de paylaştım. Normal, dedi. 2 bine de düşebilir 4 bine de çıkabilir, diye ekledi. Tamamen kurum temizleme işlemine bağlı değişken bir tüketim sergiler, dedi. İki araba tamamen farklı koşullarda kullanılıyor. Mesela kızımın arabası %75 otobanda, bizimki %70 şehir içinde ama aynı adblue menziline sahipler. O yüzden bu son teorileri pek mantıklı gelmedi. 

Olabilir, benim kullandığımda çok düşüktü değerler korkutucu seviyede 😄 

Farklı marka ile kıyaslamak çok da doğru değil, tüketimleri aynı olan araçlara bakmak lazım ille de bakılacaksa. Benim arabam çok tüketiyor şuna göre demek gibi bir şey yoksa 🙂  Hepsinin emisyon değerleri de farklı malum, kompleks bir durum.  

Tek sorun şu bence, hafif araçların AdBlue tanklarına dolum yapmak için ya paket ürün almak lazım ya da özel pompalı yer bulmak lazım ağır ticariler gibi rahat dolum olabilseydi yakıt alırken şak diye pompacı doldururdu haliyle kullanıcı unuturdu bile zamanla. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.