Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Hararet Göstergesi Doğru Değer Göstermiyor

Ertuğ Ö.
Çözüme git Ertuğ Ö. tarafından çözüldü,

Soru

Arkadaşlar iyi günler bugün karşılaştığım bir olay var aracı çalıştırdığımda ortalama iki dakikada 90 dereceyi(hararet ibresinde) görüyor ama aracın beynine bağlanarak sıcaklığa baktığımda ise 38 derece gösteriyor nedeni ne olabilir

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
  • Çözüm
1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben anlamadım ne konuda bilgimiz olacağını. 

Lpg regülatörü değiştirildiğinde farklı bir marka regülatör kullanıldığında regülatör üzerindeki ısı müşürü direnç değerleri farklı üretilmiş. lpg geçiş ısısı 35 e ayarlı olsa bile direnç değerinden erken  yada direnç değerine göre geç gaza geçme oluyor örnek olursa atikerde kullanılan direnç değeri:10k

zavolide kullanılan:4.7k 

Dirence göre ayar yapılması lazım yapılmazsa erken yada geç devreye girebilir 

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben anlamadım ne konuda bilgimiz olacağını. 

Umarım anlatabilmişimdir 😀😀

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Arkadaşım mantıken gösterge yanlış gösteriyor.kisin ortasında 2 dakikada 90 gelmemesi lazım.hararet müşiri arızalı olabilir.doğru ölçmüyordur.yada göstergede bir arıza olabilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Teşekkür ederim abi verdiğin bilgiler için İhtimaller arasın da dediklerin var daha servise gösteremedim ve 1 hafta önce gaz regülatörü değiştirdiydim ve tanıdığım bir ustaya telefonla sordum regülatör değiştiği için soğutma suyu hava yapmıştır o yüzden öyle gösteriyordur dedi ve başına böyle olay gelen olduysa bilgilendirirse sevinirim

Bir saat önce, Alpay K. yazdı:

Arkadaşım mantıken gösterge yanlış gösteriyor.kisin ortasında 2 dakikada 90 gelmemesi lazım.hararet müşiri arızalı olabilir.doğru ölçmüyordur.yada göstergede bir arıza olabilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Gürkan Çakıroğlu
45 dakika önce, Ertuğ Ö. yazdı:

gaz regülatörü değiştirdiydim

Ertuğ bize eksik bilgi vermişsin, araç bilgilerin de eksik, lpg olduğunu son yazından anlıyoruz, ne kadar çok detay verirsen yardım etme ihtimalimiz o derece artar. Termostata da baktır derim, usta onu da değerlendirir mutlaka...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Doğru söylüyorsun abi yeni  ve acemi olmamdan kaynaklanıyor yavaş yavaş alışıyorum hava olma olasılığı mantığıma yattı gibi çünkü regülatör den de su akışı var değişim yaparken hava oluştuğunu düşünüyorum yarın ilk havasını alıcam düzelmezse termostat ve müşüre baktıracağım verdiğin bilgi içinde teşekkür ederim 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Bir saat önce, Ertuğ Ö. yazdı:

Teşekkür ederim abi verdiğin bilgiler için İhtimaller arasın da dediklerin var daha servise gösteremedim ve 1 hafta önce gaz regülatörü değiştirdiydim ve tanıdığım bir ustaya telefonla sordum regülatör değiştiği için soğutma suyu hava yapmıştır o yüzden öyle gösteriyordur dedi ve başına böyle olay gelen olduysa bilgilendirirse sevinirim

Usta doğru söylüyor olabilir.aracta hava kaldıysa yapar.daha öncebir forumda benzer bir yazı okumuştum.bastan regülatörü değiştirdiğini yazsaydın yazardım.yalniz dikkat edin araçta hava kaldıysa sorun yaratır.ford araçların havasını her usta alamaz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
1 dakika önce, Alpay K. yazdı:

Usta doğru söylüyor olabilir.aracta hava kaldıysa yapar.daha öncebir forumda benzer bir yazı okumuştum.bastan regülatörü değiştirdiğini yazsaydın yazardım.yalniz dikkat edin araçta hava kaldıysa sorun yaratır.ford araçların havasını her usta alamaz.

Doğru abi sağolasın baya bir araştırma fırsatım oldu bu konuyu zor alınıyormuş havası 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
3 dakika önce, Ertuğ Ö. yazdı:

Doğru abi sağolasın baya bir araştırma fırsatım oldu bu konuyu zor alınıyormuş havası 

Bu araçlarda benim gördüğüm yedek deponun kapağını açıp rolantide çalıştırıp fan açınca hava alınmıyor.iyi bir ustaysa bilir zaten

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 dakika önce, Alpay K. yazdı:

Bu araçlarda benim gördüğüm yedek deponun kapağını açıp rolantide çalıştırıp fan açınca hava alınmıyor.iyi bir ustaysa bilir zaten

Nasıl alındığı ile ilgili bir bilgin varmı abi 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Arkadaşlar ve abilerim hayırlı akşamlar hala  sorunuma çözüm getiremediğim bir problem var. Aracım ford focus (2,5) 1.6 benzin lpg sabahları aracı çalıştırdığımda hararet ibresi 4 dakika sonra 90 dereceyi gösteriyor fakat kaloriferi açtığımda ılık üflüyor ama daha sonra motor ısındıktan sonra sıcak üflemeye başlıyor yani gösterge hızlı bir şekilde kademeli kademeli atlayarak 90 a ulaşıyor bu durum normalmi yoksa anormalmi (89)u geçmiyor ortada sabitliyor kendisini 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Normal bı sorun yok.nedeni termostat önce kapalı konumda motor bloğunundaki suyun ısınmasını bekleyip sonrasında açıyor kaloriferde en uzak noktada olduğu için daha geç ısınıyor.buna ek olarak  aracınız LPG li olduğu için regülatör de kalorifere giden suyun sıcaklığını düşürüyor.bu yüzden kalorifer en son ısınıyor.aracinizi güle güle kullanın.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Abi benim asıl sorum neden ibre okadar sürede yukarıda oluyor yol bilgisayarında baktığımda sıcaklık 40c gösteriyor sanki yanılmıyorsam gazada erken geçiyor ortalama 1,5 -2 dakikada  regületör sıcaklığıda 40 dereceye ayarlattırrdım bilmiyorum ya ben çok sorun ediyorum yada ortada normal olmayan bir durum var 

9 dakika önce, Alpay K. yazdı:

Normal bı sorun yok.nedeni termostat önce kapalı konumda motor bloğunundaki suyun ısınmasını bekleyip sonrasında açıyor kaloriferde en uzak noktada olduğu için daha geç ısınıyor.buna ek olarak  aracınız LPG li olduğu için regülatör de kalorifere giden suyun sıcaklığını düşürüyor.bu yüzden kalorifer en son ısınıyor.aracinizi güle güle kullanın.

Bu yol bilgisayarındaki test menüsündeki engine temp su sıcaklığını gösteriyor ise anolpg gösterge ile beyindeki bilgi uyuşmuyor 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
4.01.2021 - 23:56 tarihinde, Alpay K. yazdı:

Var ama uzun daha önce benzer bir konuda forumda yazmıştım

Paylaştığınız yazıyı nasıl bulabiliriz ? 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.