Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Koltuk Temizleme

Önerilen Mesajlar

Epey zamandır  arabamın koltuklarını temizlemek istiyordum. Oto temizlemeci 250 TL karşılığında yapabileceğini söyledi. Pahalı gelince az biraz araştırmayla şu ürünü buldum.

https://www.hepsiburada.com/turtle-wax-koltuk-ve-hali-temizleyici-400-ml-fg4474ml-p-OTM09G013?magaza=Doganershop

Bugün uygulama fırsatım oldu.

Kotuklar biraz pisti doğal olarak:

00.thumb.jpg.0c71d685dec8ad66c849e23df18994e3.jpg11.thumb.jpg.cca06a67fc1fe3d97dd6f8bfcb14cabb.jpg

İlk olarak koltukları elektrikli süpürge ile süpürmeli ve tozları çekmelisiniz. 11a.thumb.jpg.932c76113468b83aa8e10cd5ac2545c0.jpg

Daha sonra ürünü sallayıp uygulama bölgesine sıkıyorsunuz.

22.thumb.jpg.b79b6ac0f97028d1d073763d64f0b195.jpg

Bol köpüklü bir malzeme fışkırıyor.

Yaklaşık 5 dakika kurumasını bekliyoruz. Kirleri çekiyor dışarıya. Leke inatçı ise ürünün fırçası ile fırçalıyoruz.

44.thumb.jpg.7b980f32b2dc6a3efa600186f0852c55.jpg

Son olarak da nemli mikrofiber bez ile biraz bastırarak siliyoruz.

55.thumb.jpg.78fcb4a0f776c13888b01bccbb422170.jpg

Ben sonuçtan memnun kaldım. Biraz sabırlı olmak gerekiyor. Ben kurumasını çok beklemedim heyecandan. Ama yine de 80% başarılı buldum ürünü. Yaklaşık 200 TL cebimde kaldı. Uygulama süresi ise 45 dakika. 

Not: Oto yıkamacılar "daş" mı yesin? Evet böyle yapacaklarsa yesinler.

A.Coşar tarafından düzenlendi (düzenleme geçmişini gör)
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bir ay sonraki durumunu da paylaşır mısın

Ben de onu diyecektim. Bakalım sonra ne olacak diye? Ama mürekkepli kalem lekesini çıkardı ya...

rev.thumb.jpg.4f0978c3f877c07abdda5ee297b13fe7.jpgrev2.thumb.jpg.bd55c6200aad1246ed72587a8435bd7c.jpg Sanırım gerisi hikaye benim için.

A.Coşar tarafından düzenlendi (düzenleme geçmişini gör)
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Yakup Çağatay
Şimdi, A.Coşar yazdı:

Ben de onu diyecektim. Bakalım sonra ne olacak diye? Ama mürekkepli kalem lekesini çıkardı ya... Sanırım gerisi hikaye benim için.

Ben de çok denedim (2-3 kere 😛) ama sonra hep geri geldi bıktım artık silmiyorum, sonraki sahibi siler.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mehmet Demir

sonax çok amaçlı temizleyici ve aspirin fıs fıs yeterli oluyor..

https://www.hepsiburada.com/sonax-xtreme-arac-ici-temizleyici-500-ml-p-HBV0000068YU8

https://www.hepsiburada.com/nilem-aspirin-750-ml-p-HBV00000EPSGN

burada önemli olan iyi durulama yoksa kuruyunca sarı çizgi halinde su lekesi ortaya çıkıyor ki bu da koltuğun iyi temizlenmediğine işarettir

leke yok da genel temizlik isteniyorsa.. elde halı yıkama şampuanları var ya onlarda çok iyi.. köpürt, koltuğa ve taban halısına yay sonra makine ile çek

https://www.hepsiburada.com/vanish-kosla-hali-sampuani-ekstra-hijyen-elde-yikama-850-ml-p-ZYBENC244217

her yaz tatil dönüşü yapmaya çalışıyorum..

.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi (düzenleme geçmişini gör)
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi durulamamışım demek ki bugün lekelerin bazıları çok olmasa da çıkmış ortaya.Bir kez daha deneyeceğim. Eskisinden temiz ama 60% diyebilirim. 

Not:Oto yıkamacılar "daş" mı yesin? Eh biraz ekmek de yiyebilirler. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
suat coşkun

Koltuklarım deri, böyle sıkıntılarım yok.İmkanınız varsa deriye çevirin ve denizden çıktıktan sonra bile ıslak bir şekilde oturmanın keyfine bakın.Yılda bir kere çok amaçlı asprix ile temizleyip sonrasında normal el kremi ile besliyorum..bu kadar basit..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, suat coşkun yazdı:

Koltuklarım deri, böyle sıkıntılarım yok.İmkanınız varsa deriye çevirin ve denizden çıktıktan sonra bile ıslak bir şekilde oturmanın keyfine bakın.Yılda bir kere çok amaçlı asprix ile temizleyip sonrasında normal el kremi ile besliyorum..bu kadar basit..

Burada deri koltuk bozar bizi @suat coşkun

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
suat coşkun
4 dakika önce, A.Coşar yazdı:

Burada deri koltuk bozar biz

Sıcak diyorsan eğer birazcık cızbız oluyorsun, soğuk da ise bir süre titreme krizinden sonra atlatıyorsun.Fakat temizlik konusunda bu dezavantajlarına değer kesinlikle.Çocuklar araba da yeme içme yaparken gözün arkada olmuyor, bişi dökülse de silip geçiyorsun.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
13 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

sonax çok amaçlı temizleyici ve aspirin fıs fıs yeterli oluyor..

https://www.hepsiburada.com/sonax-xtreme-arac-ici-temizleyici-500-ml-p-HBV0000068YU8

https://www.hepsiburada.com/nilem-aspirin-750-ml-p-HBV00000EPSGN

burada önemli olan iyi durulama yoksa kuruyunca sarı çizgi halinde su lekesi ortaya çıkıyor ki bu da koltuğun iyi temizlenmediğine işarettir

leke yok da genel temizlik isteniyorsa.. elde halı yıkama şampuanları var ya onlarda çok iyi.. köpürt, koltuğa ve taban halısına yay sonra makine ile çek

https://www.hepsiburada.com/vanish-kosla-hali-sampuani-ekstra-hijyen-elde-yikama-850-ml-p-ZYBENC244217

her yaz tatil dönüşü yapmaya çalışıyorum..

.

koltuk iç süngerini nasıl kurutuyorsunuz Mehmet bey?

önceki kullandığım araçlarda bu ürünleri kullandım lekeleri de çıkardım ama bir kaç hafta sonra sünger kusup harita desenleri oluşturuyor. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mete Turfan
03.01.2021 - 16:49 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Daha sonra geri geliyor çoğunlukla

Eğer suyunu çekebilirsiniz lekeler (süngerde olan kirler ) geri gelmez. Eğer bunu yapamazsak çok iyi bir şekilde kurumasını beklemeliyiz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Yakup Çağatay
Şimdi, Mete Turfan yazdı:

Eğer suyunu çekebilirsiniz lekeler (süngerde olan kirler ) geri gelmez. Eğer bunu yapamazsak çok iyi bir şekilde kurumasını beklemeliyiz.

Bu yüzden yıkama makinası var, şıırrrrr önce ıslatıyor sonra hüüüüpppp diye çekiyor 😄 Ama bu elle yaptıklarımız, çok yüzeysel 😕

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mete Turfan
1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu yüzden yıkama makinası var, şıırrrrr önce ıslatıyor sonra hüüüüpppp diye çekiyor 😄 Ama bu elle yaptıklarımız, çok yüzeysel 😕

Aslında pek kulağa iyi gelmese de yoğun kirli koltuklarda yağ çözücü ve renkliler için çamaşır suyu kullanıldığını biliyorum. Ayrıca Alex tabancasıyla da son rütuş yapılıyor. Örnek olarak tavanda yapılan çalışma koltuk içinde yapılıyor benzeri

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.