Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kişiye Özel Kampanyalar (CRM)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bu fiyatlarda bayilerin genel yaklaşımı da önemli. Yani F3 ilk çıktığında 60küsür bine satılan araçlar aynı zamanda 55-57 'ye alınıyorsa alan araştırmamış demektir. Ama eğer yanlış bilmiyorsam son dönemde fiyatları daha fazla satabilmek adına aşağı çektiler. Bu durumda birileri ilk başta yüksek kar ediyordu demektir. Ama ben Mart ayından itibaren takip ediyorum. İlk başlarda da alımlarda aynı farklar vardıysa !!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarttıkları güvensizlik ortamı için ne denilebilir ki....Kim hangi fiyata alırsa alsın acaba daha inerlermiydi.?...sorusunu yaratmalrı bence markaya vurdukları büyük bir darbe....Tamam 3-5 bir indirim marjına kimse birşey demez ama bu ne yaa.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarttıkları güvensizlik ortamı için ne denilebilir ki....Kim hangi fiyata alırsa alsın acaba daha inerlermiydi.?...sorusunu yaratmalrı bence markaya vurdukları büyük bir darbe....Tamam 3-5 bir indirim marjına kimse birşey demez ama bu ne yaa.....

bir ford klasiği..... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayilerin Satış anında kar ettikleri oran çok az yani 500 kar etseler takla atıyor danışmanlar,ha neden kazanıyor o sattığı araçtan prim veriliyor+kotayı tutturmak+servise yeni bir müşteri vs... ama şu zamanda inanın 0 karla satışlar oluyor hele ki satışların çok az olduğu bu dönemde...Benim eski çalıştığım yere patronun büyük oğlu gelmişti plazanın başına adam 1 ayda bıraktı ford u gitti gıdaya dediği aynen şu;Ben bu işten bi şey anlamadım aracı zararına satıyoruz ama kar ediyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertol Bey siz ve bu forumdaki bir iki kişi zaten otomotiv dünyasının duayenlerindensiniz... Bilip, paylaşamadıgınız çok şeyler olsa gerek ama yine de bazen tutamıyorsunuz kendinizi :nazar: Sizden öğrendiğimiz çok şey var burada.. :) Fakat parası olup 3-4 bayiden aynı fiyatı alan arkadaslar biraz daha kastırıp aramalı, Bir önceki mesajda "40-50 bin lira para vererek bir mal alacak olan insan zaten yeterince araştırmıyor ve alternatifleri tek tek irdelemiyorsa..." şeklindeki konuşmalarınız Ford oto alacak arkadaşlarımız için yeterince aydınlatıcı :nazar:

Abartmayın yahu ne duayeni.. Bizimki tecrübe (yenilen kazıların toplamı manasında :) )

Benim tanıdığım bu forumda otomotiv sektöründe ismi geçecek adam CemBo dur. Fordcuların arasında da (her ne kadar geçmişte tatsızlık yaşamış olsak ta :) ) Kaan Yağızer'dir. Bizimki hobi. Onlar ise elini taşın altına koyan insanlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu markaya vurulan darbe olayı gerçekten çoookk doğru. O darbeyi sadece Ford'a değil, kendilerine de vuruyorlar haberleri yok.

Ben Ekim ayında Titanium+X pack+park+sunroof ve beyaz tcdi sedan aracıma 67,500 tl ödüyorum. Aradan zaman geçiyor aynı aracı 63 bine alan var. Bu arada fiyatlara da zam geliyor. Bu terslik bende mi, yoksa ford da mı, ya da bayide mi? E ben şimdi bu kazığı yedikten sonra nasıl giderim o bayiye bir daha. E başka bayiden ford marka araç alacağım, acaba yine mi kazık yiyorum demem mi?

Bence Otosan'ın bu işe bir dur demesi lazım. Adam gibi arabayı verecekse 63 e versin. İnemiyoruz desin. Bknz VW adamlar yok satıyorlar, kimsede gıkını çıkartmıyor. İnsan psikolojisi gereği olsa gerek, aynı ürüne çok da verse kendisinden daha ucuza alanlar olmadığı sürece sıkıntı yok diyor. E ben şimdi hem benim aldığım araca zam geldikten sonra alan, hemde benden 2-3 bin ucuza alan insanlar tanıyorum. Bir müddet çok koymuştu, ama alıştım galiba. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MArkaya ya da kendilerine darbe falan vurdukları yok merak etmeyin. Ortada darbe yiyen sadece yüksek fiyatlı alım gerçekleştiren tüketici.. Türkiyede o kadar çok insan varki, siz almasanız başkası alır nasılsa.. Alıyorda.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.