Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Ye Geri Vites Kamerası

Önerilen Mesajlar

Zamanım olmadığı için hafta sonuna bırakmıştım kamera işini.Bugün bayağı zamanımı aldı fakat başarıyla bitirdim.Söz verdiğim gibi resimli anlatımla montaj aşaması karşınızda.

Kullanacağım,Monde'dan çıkma geri vites kamerası.

31371870.jpg

Kameranın kapak arasından su girme ihtimaline karşı silikonlanıp tekrar kapatılması gerekiyordu.

25015696.jpg

Plaka aydınlatması için yaptığım parçayı çıkartıp,ortasını boşaltarak kamerayı bunun üzerine monte etim.

75464559.jpg

Monde'dan çıkma kamera olduğu için bu parçayı kullanmak zorunda kaldım.

38524432.jpg

Bagaj kapağı içindeki kaplamayı sökmek için alttaki plastik vidaların tümünü çıkartıyoruz.

22375620.jpg

Bagaj çıtasını sökmek ve kabloları geçirmek için bagaj kapağı karşımızda.

97103415.jpg

Çıtayı çıkartmak için sökmemiz gereken 4 adet somun

45938724.jpg

Bagaj çıtası çıktı.Bagaj açma düğmesinin ve aydınlatmaların kablo soketlerini çıkartıyoruz.

27049535.jpg

Kameranın yuvaya tam oturması için kenarları biraz eğeledim.

51423918.jpg

Su almaması için lastik conta kestim.

67592081.jpg

65908868.jpg

23312781.jpg

Kapak silikonlandı.

90727723.jpg

Kameranın silikonlanmış hali,resmi gördükten sonra silikonları biraz daha düzelttim.

31571879.jpg

Kameranın çıtaya monteli hali.

63217581.jpg

Çıtanın yerine montajı.

30564119.jpg

Ve sonunda bitti.

39763912.jpg

Bagaj kapağının içinden geçen kabloların bagaj içine girmesi için altta görünen lastik körüğün içinden geçmesi gerekiyor.

52717884.jpg

Geri vitese takınca kameranın çalışması için gereken besleme geri vites lambasına ait kablolardan alındı.Siyah ve yanındaki yeşil kablo.Yeşil +12V

42749937.jpg

İş bitti hava karardı,son görüntüsü de bu şekilde.

86185627.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vay vay vayy süper olmuş fotolar anlatım vs. Ürünü pazarlayan,satan olsa bu kadar detaylı güzel yapmazdı helal olsun emeğinize.Birde ekrana giden kabloları nerelerden geçirdiğizi fotolayıp anlatırsanız mükemmel olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vay vay vayy süper olmuş fotolar anlatım vs. Ürünü pazarlayan,satan olsa bu kadar detaylı güzel yapmazdı helal olsun emeğinize.Birde ekrana giden kabloları nerelerden geçirdiğizi fotolayıp anlatırsanız mükemmel olur.

Onu daha önce anfi kablosu çekerken çekmiştim.biraz uğraştırmıştı.Kablolar orta konsolun altından geçiyor.Bunun için orta konsol ve arka koltukları sökmüştüm.Orta konsolun arka tarafa doğru bitim yeriyle arka koltuk başlangıç yeri kabloyu geçirmesi en zor olan kısımdı,kıvrımlı olduğu için taban kaplamasını kaldırmakta çok zorlandım.Arka koltukların altından geçtikten sonra bagaja ulaşıyor kablolar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimiside bagajdan içeri geçirdikten sonra arka direkten çıkıp tavan döşemesinden geçirip emniyet kemerlerinin olduğu duvardan aşağı indirip tabandan öylece konsola kadar getiriyor.. en zor kısmı bu olsa gerek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.