Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Zamanın Efendileri....

Tevfik

Önerilen Mesajlar

16 saat önce, Alperen G. yazdı:

Hamilton’un replikasını ne duydum ne gördüm.. 

http://www.watchescosy.com/hamilton/hamilton-jazzmaster-h32716553-mens.html

http://www.watchescosy.com/hamilton/hamilton-jazzmaster-h32716839-mens.html

Canınızı sıkmak istemem ama, yine de bilmenizde yarar var. 

Fosforlu boyaya gelince, ne kadar çok kullanılmışsa o kadar parlak ve göreceli uzun ömürlü oluyor, bu açıdan dalgıç saatleri en başarılılar. Hepsi zamanla oksitlenerek özelliğini kaybediyor, bu süre saat ne kadar pahalı ise o kadar uzun. 

İyi bir otomatik saati kurmaya gerek yok. 24 saat hareketli bilekte kalması yeter. Yaşlılarda zorlanabiliyor :)

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

http://www.watchescosy.com/hamilton/hamilton-jazzmaster-h32716553-mens.html

http://www.watchescosy.com/hamilton/hamilton-jazzmaster-h32716839-mens.html

Fosforlu boyaya gelince, ne kadar çok kullanılmışsa o kadar parlak ve göreceli uzun ömürlü oluyor, bu açıdan dalgıç saatleri en başarılılar. Hepsi zamanla oksitlenerek özelliğini kaybediyor, bu süre saat ne kadar pahalı ise o kadar uzun. 

İyi bir otomatik saati kurmaya gerek yok. 24 saat hareketli bilekte kalması yeter. Yaşlılarda zorlanabiliyor :)

o zaman tekrar sorayım abi, anlamanın yolu var mı? Toka internette gördüklerimden baya farklı mesela (kayış zaten orj değil). Bendeki bu:

uha8yhag.jpg

Senin ilk linktekine benziyor ancak farklı.

Arkadaki yazılarda da farklıklar var, internette baktıklarımda valjoux 7750 yazanda var yazmayanda.

IMG_1264.thumb.JPG.b350db6ed5d3b4c3ace955d99cdde261.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Abi Türkiye için konuşuyorum. Yoksa adamlar casio’ların da replikasını yapıyor. Ama Türkiye’de piyasası yok o replikaların.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Alperen G. yazdı:

Abi Türkiye için konuşuyorum.

Ben de... 

Jazzmaster serisi replikaların hem internette hem de Antalya'da tanıdığım üç saatçide satışı var. 

14 saat önce, Ozan Kar yazdı:

o zaman tekrar sorayım abi, anlamanın yolu var mı?

İyi bir replika ise orijinal saati tanıyan bir saatçi dışında ayırt etmesi kolay olmaz.

İpuçları olur mu?

Mesela otomatik kurmanın yeteriz kalması, ya da güç rezervinin düşük olması. 

Günlük değişken sapmalar göstermesi. Valjoux 7750 bu bakımdan kaliteli saatlerde kullanılan iyi bir makinadır, Hamilton'un ürün gamında da var, ayrıca ondan türetilen H31 serisi var. Bunlar sapma yapmaz genelde.

Kasa çelik kalitesinin doyurucu olmaması ya da farklı işçilik kusurları.

Ama dediğim gibi iyi replikaları, ki onlar da ciddi pahalı tanımak kolay değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Roma rakamlı, beyaz zeminli, böyle yeni moda kocaman olmayan, deri kayışlı, sade ama kalitesini de belli edecek bir saat bakıyorum. Görürseniz ekleyin buraya :)

şunu daha önce listeme eklemiştim frederique constant

https://frederiqueconstant.com/watch-finder/classics/classics-auto-moonphase-fc-330mc4p6/

image.png.85f78924af9765557b61f25261ca531e.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

https://frederiqueconstant.com/watch-finder/classics/classics-auto-moonphase-fc-330mc4p6/

Tam istediğim gibi, tek kusuru var ay takvimi çok sırıtmış.

--12 dakika sonra eklendi--
22 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

aynı markanın şu saatini beğendim, fakat fiyatını görünce kapattım hemen :)

http://www.kosovalisaat.com/urun/frederique-constant-fc350mc5b6/?gclid=CjwKCAiApJnRBRBlEiwAPTgmxH0im2dBQXORQ3i8VN6TqZ3UlDraZCckwmkVJ60Qil21_DfVOhQQpRoCEpEQAvD_BwE

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Aydın Baran yazdı:

Roma rakamlı, beyaz zeminli, böyle yeni moda kocaman olmayan, deri kayışlı, sade ama kalitesini de belli edecek bir saat bakıyorum. Görürseniz ekleyin buraya :)

https://www.modasaat.com/longines-l49104112-erkek-kol-saati

image.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Mesela otomatik kurmanın yeteriz kalması, ya da güç rezervinin düşük olması. 

Günlük değişken sapmalar göstermesi. Valjoux 7750 bu bakımdan kaliteli saatlerde kullanılan iyi bir makinadır, Hamilton'un ürün gamında da var, ayrıca ondan türetilen H31 serisi var. Bunlar sapma yapmaz genelde.

Kasa çelik kalitesinin doyurucu olmaması ya da farklı işçilik kusurları.

Ama dediğim gibi iyi replikaları, ki onlar da ciddi pahalı tanımak kolay değil. 

kıllanmaya başladım. bunun yetkili servisi neresi emin olamadım.

rezervi kontrol etme amaçlı tam güçte olduğundan nasıl emin olabilirim?

günlük değişken sapma var sanki. yani önceki gün bir sapma yoktu ama bugün 5 saniye sapmıştı :( 

kalite sorunu yada kusur olarak görebildiğim bir şey yok ama anladığım bir şey değil.

Bu toka bu modelde yok gibi, hiç örnek bulamadım yani, umarım kordon değişirken değişmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Ozan Kar yazdı:

kıllanmaya başladım. bunun yetkili servisi neresi emin olamadım.

Kaıllanmaya gerek yok.

Ben sadece kaynağı belirsiz ürünlerde dikkatli olunmaı gerektiğini hatırlatmak istedim.

Senin saatine özel bir yaklaşımda değilim.

Zaten fotoğraflarda da iyi görünüyor.

İnternet görsellerindeki farklar fazla anlam taşımıyor, çünkü aynı saat değişik zamanlarda ya da değişik bölgelerde farklı tasarım detayları ile gelebiliyor. 

Hamilton'u Saat&Saat ithal ediyor idi, ancak bildiğim kadarı ile bıraktılar. Ancak yine de yetkili servis konusunda bilgileri vardır diye düşünüyorum.

Bence paranoyayı boş ver, tak keyifle kullan. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Kaıllanmaya gerek yok.

Ben sadece kaynağı belirsiz ürünlerde dikkatli olunmaı gerektiğini hatırlatmak istedim.

Senin saatine özel bir yaklaşımda değilim.

Zaten fotoğraflarda da iyi görünüyor.

İnternet görsellerindeki farklar fazla anlam taşımıyor, çünkü aynı saat değişik zamanlarda ya da değişik bölgelerde farklı tasarım detayları ile gelebiliyor. 

Hamilton'u Saat&Saat ithal ediyor idi, ancak bildiğim kadarı ile bıraktılar. Ancak yine de yetkili servis konusunda bilgileri vardır diye düşünüyorum.

Bence paranoyayı boş ver, tak keyifle kullan. 

farkındayım ama ihtimalleri silip kafamın rahatlaması derdindeyim, birde eğer replika olduğu sonucu çıkacaksa biran önce çıkartıp aldığım kişi ile konuşup gerekirse kavga dövüş geri vermeyi planlıyorum.

Hamiltonwatch.com üzerinden iletişime geçip fotoğraflardan anlaşılması mümkün mü diyerek bir kaç fotoğraf göndermiştim. Bugün Hamilton Türkiyeden cevap yazmışlar, fotoğraflardan gerçek duruyor ama elimizde olması lazım diye. Yalnız saatin bu diye yazdığı numara saatin arkasında yazandan farklı :) Bende, bu numara farkını ve getirsem olur mu nereye getirmeliyim diye cevap yazdım.

Dün gece 1:27 itibariyle çıkartıp koydum, şuan sapmasız devam ediyor.

Mailde rezerv güç 48 saat yazmışlar.

--52 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Yalnız saatin bu diye yazdığı numara saatin arkasında yazandan farklı :) Bende, bu numara farkını ve getirsem olur mu nereye getirmeliyim diye cevap yazdım.

Cevap olarak bunu dediler:

"Kasa arkası kalibre numarası ile saatin referans numarası farklı bilgiler içerir.

Kalibre numarasının ilk dört hanesi saatin bağlı bulunduğu aileyi verir.

Aynı kasaya ait saat farklı kalibrelerle üretildiğinde son iki rakam farklı olur.

Sizin saatiniz şu anda üretimde kullanmadığımız eski kalibrededir. Artık Hamilton olarak otomatik kronograflarda 60 saat rezervli H-21 kalibre kullanıyoruz."

@Cem Boneval , @Alperen G. son soru bu konuda daha fazla kafa ütülemicem :)

Saatin replika olmadığına ikna oldum diyelim, bildiğim kadarıyla otomatik saatlerin bakım ihtiyacı var, doğru mu? Bu yüzden servise götürüp bir bakım yaptırayım mı? Böylece orijinalliği konusunda da daha kesin bir bilgi alabilirim diye düşünüyorum ama bakıma gerek yok derseniz götürmeyeceğim gibi duruyor. Son olarak bu bakım yaklaşık ne tutar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ozan Kar estağfurullah ne kafa ütülemesi. Tam aksine biraz da kendimi sorumlu hissettim. Bence saatin orjinal. Ama biraz eski olması sebebiyle bir bakım ihtyacı olabilir. En azından dışına biraz polisaj filan cillop gibi olur. Serviste mis gibi söğüşlerler onu söyleyeyim. Ancak İstanbul’a yokun düşerse, özellikle otomatik saatlerde usta, hatta bu işin sanatkarı bir ustaya yönlendirebilirim. Son derece işinin ehli ve güvenilirdir. Saati komple bi elden geçirir, tertemiz yapar. Ama saatte şuan belirgin bir aksama yoksa bu bakımı yakın zamanda yaptırmana da gerek yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.