Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

1.6 Tdci 2006 Focus 110 Bg Enjektör Yağ Kaçağı

Soru

IMG_0011.thumb.jpg.ea3b837e991fd85dbff50056a3cd9531.jpg

IMG_0009.thumb.jpg.340f7f40fef281a04bd65ea11c5755f5.jpg

2 gün önce şaşmaz oto sanayide usta (resimde görüldüğü gibi) 2006 model 1.6 tdci focus aracımıza enjektörde yağ kaçağı olduğunu söyledi ve yaklaşık olarak parçalar ve işçilikle beraber 1500 tl gibi bir fiyat çıkardı .Bende yüksek fiyat çıkınca araca hiçbirşey yaptırmadan geri döndüm.Böyle giderse ileride nasıl sıkıntılarla karşılaşırım?

İçimde pek rahat süremiyorum arabayı açıkçası böyle kaldığı için.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
22 dakika önce, Oğulcan Polat yazdı:

IMG_0011.thumb.jpg.ea3b837e991fd85dbff50056a3cd9531.jpg

IMG_0009.thumb.jpg.340f7f40fef281a04bd65ea11c5755f5.jpg

2 gün önce şaşmaz oto sanayide usta (resimde görüldüğü gibi) 2006 model 1.6 tdci focus aracımıza enjektörde yağ kaçağı olduğunu söyledi ve yaklaşık olarak parçalar ve işçilikle beraber 1500 tl gibi bir fiyat çıkardı .Bende yüksek fiyat çıkınca araca hiçbirşey yaptırmadan geri döndüm.Böyle giderse ileride nasıl sıkıntılarla karşılaşırım?

İçimde pek rahat süremiyorum arabayı açıkçası böyle kaldığı için.

değişecek malzeme oring 🙂 1500tl lik ne işi varmış? Dükkanın kira günü mü gelmiş.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

değerli arkadaşlar oring dediğiniz şey tam olarak nedir? Bide usta bana komple sökülecek bişeyler falan var dedi tam hatırlamıyorum isimlerini.

Böyle sürmeye devam etsem çok zararı olurmu?

ÇAĞLAR KAYA arkadaşımızın dediği gibiyse şayet 100 tl nerede 1500 nerede ?vay be benimi kazıkladılar o zaman?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Oring ya da yüksük.

Enjektorle kapak arasında bakır yuksukler var, oradan da kaçırıyor olabilir. 

Oring para degil, yan sanayisi bile var artık ama orijinalini alın. Biri kırmızı diğeri yeşil renkli.

Bence ihmal.etmeyin bir.an önce hallettirin. Kacak mazotsa motorun yanmasına kadar gidiyor o hikaye. (Fiziki yanma, beyyyle alevli falan)

Yanda kaputundan duman çıkan mondeo mk4 görürseniz ondandır. 😉

1500 lira falan vermeyin tabi :)))

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
6 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Polyanna modunda düşünürsek; acaba enjektörleri sökmüşken temizlik, kalibrasyon vb işlemler yapmayı da mı hesaba katıp fiyat verdiler..

Kerem bey bu dediğiniz işlemlerde yapılsa yukarıda arkadaşların dediği gibi oringde değiştirilse yani benim götürdüğüm usta bunların hepsini yapsa bu işlemler için malzeme+işçilik ne kadar isteyebilirki? kaldıki götürdüğüm ustaya arabayı yaklaşık on yıldan beri götürüyorum. O zaman usta beni kazıklamış.

Şimdi, Mertol Kip yazdı:

Oring ya da yüksük.

Enjektorle kapak arasında bakır yuksukler var, oradan da kaçırıyor olabilir. 

Oring para degil, yan sanayisi bile var artık ama orijinalini alın. Biri kırmızı diğeri yeşil renkli.

Bence ihmal.etmeyin bir.an önce hallettirin. Kacak mazotsa motorun yanmasına kadar gidiyor o hikaye. (Fiziki yanma, beyyyle alevli falan)

Yanda kaputundan duman çıkan mondeo mk4 görürseniz ondandır. 😉

1500 lira falan vermeyin tabi :)))

kaçak mazot değilde yağ olmalı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Enjektörün sağından giren metal boru, yüksek basınçlı mazot girişi. Tepesindeki plastiklerde geridonus. Enjektorle yağ girmez. Mazottur o. Ya da konu enjektör degildir.

Genelde geridonusteki o ring ten kaçak yapıyor. Benim volvo'da da yolculuk esnasında yapmıştı, pazar günü Hendek/Adapazarı civarında açık bir bisiklet tamircisi den bulup değiştirmiştim. Yüksük diye kastettigimse altta, enjektörün ucuna yakın. Enjektörü sokerseniz onu ve onun o ringini de değiştirin. Ama normalde bunlardan kaçırınca rolantide sacmalayabiliyor. 

4 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Tüm yakıtlar yağ tabanlı ya diyip ortalığı karıştırasım var 😄

Adapazarı çık aradan, zaten adama üzüm çekirdeği boyutundaki oring için 1500 lira itelemisler, acısını büyütme :)))

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

2007 focusta aynısı olmuştu.enjektor saplamalarini oringlerini degistirtip, ayarını yaptırmıştım.150 işçilik 50 tl.malzemesi tutmuştu.100 lirada tamirci almıştı.sonrasinda enjektörcuyle sohbet ettim.kendisininde söktüğünü tekrar taktığını söyledi.size tavsiyem enjektör ayarı yapan yeri bulun konuşun kendisi söküp taksın.parcalarini da orjinal alın.cok daha ucuza halledersiniz.sanayide enjektör ayarı ve tamiri yapan kisileri bulun..yalniz dikkat edin pompacı ya gitmeyin onlarda bu işi pahalı yapıyor.eski aracımı bu şekilde bende 1 yıl kullandım bişey olmadı.sonra yaptırdım.1500 lira çok yarı fiyatına her türlü yapılır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.