Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Önerilen Mesajlar

Geçtiğimiz aylarda tanıtmışlardı, geçtiğimiz günlerde ürünleri gösterdiler. Şimdi de reklamcılarına ürünlerini yollamaya başladılar. Tabi biz ne söylediklerine değil de ürünün ne yaptığına bakacağız.

Şimdi M1 ile birlikte mobildeki (arm) deneyimin bilgisayara geliyor. Özellikle PRO serisi ile işlemci aynı olmasına rağmen soğutma sistemiyle birlikte aletler felaket olmuş. Fiyatlar da bunlara oranlar arttı tek dezavantajı. 

M1 çipte bulunan 8 çekirdekli CPU şimdiye kadar tasarladıkları en yüksek performanslı CPU. Üstelik açık ara farkla. Dört adet performans çekirdeği ve dört adet verimlilik çekirdeği büyük güç gerektiren birden fazla iş parçacıklı görevleri yerine getirmek için birlikte çalışıyor. Çok daha az güçle çok daha yüksek performans elde edilirken pil ömrü de önemli ölçüde artıyor.

Fazla tantanaya gerek yok meraklısı bakmıştır zaten. Hatta benchmark'lara bile bakmaya gerek yok çok ciddi iyileşme var.

Direkt uygulama bakalım.

Müzik için örnek: [BU bilgisayarda FAN yok]

Burada video işleme örneği mevcut: 10 bit 4k video. [BU bilgisayarda FAN yok]

Bu da aynı videonun PRO'daki hali

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yakup Çağatay, başlığı Apple M1 Çip Deneyimi olarak değiştirdi
  • Yakup Çağatay, başlığı Apple M1 ÇIp Deneyimi olarak değiştirdi
4 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Big Sur update'i de bu chip için çıktı. Kendi laptopuma yapmak zorunda kalacağım sanırım.

Aynen abi ben de yaptım güncellemeyi. Bir enayilik görmedim henüz, zaten insanlar görmedik dedi diye geçtim ben de, yoksa 3-4 güncelleme bekliyordum genelde.

Bazı deneyimler güzel olmuş, BT kontrolleri falan.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yakup Çağatay, başlığı Apple M1 Çip Deneyimi olarak değiştirdi
1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Aynen abi ben de yaptım güncellemeyi. Bir enayilik görmedim henüz, zaten insanlar görmedik dedi diye geçtim ben de, yoksa 3-4 güncelleme bekliyordum genelde.

Bazı deneyimler güzel olmuş, BT kontrolleri falan.

2018 var bende, 2019 olanla değiştireceğim, ofiste varmış açılmamış bir kutu. 

Sebebi de ESC tuşunun bendekinde dokunmatik olması, büyük saçmalık.

Migrate ederken birebir aynı versiyon istiyor, bu demek oluyor ki ikisinide update etmem lazım. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

2018 var bende, 2019 olanla değiştireceğim, ofiste varmış açılmamış bir kutu. 

Sebebi de ESC tuşunun bendekinde dokunmatik olması, büyük saçmalık.

Migrate ederken birebir aynı versiyon istiyor, bu demek oluyor ki ikisinide update etmem lazım. 

Aynı olay telefon yedeklerini aktarmada da vardı. 

😄 😄 Şimdi de klavye aydınlatma ayar düğmeleri kalkmış yerine beni rahatsız etme düğmesi gelmiş 😄 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir tane M1 Pro (16 çikolaytlı) siparişi geçiyoruz 😄 Bir abim dürtüyordu beni ne alayım ne alayım diye ben de ağırdan alıyordum yenisi tanıtılsın bakarız diye, ikna ettim ve başarılı oldum :zha: 15.5K Eğitim fiyatı ancak teslimat bir ay, bakalım ne zaman gelecek. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.