Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Önerilen Mesajlar

- Egzoz muayenesini istasyonda da yapıyorlar ama bazen sistemleri çalışmayabiliyor. Bunu bilerek gitmenizde fayda var.

- İlk yardım çantasını bir kontrol edin. İçinde eksik olanlar varsa tamamlayın. Yangın tüpünün tarihini kontrol edin. Tarihi geçmişse dolum yaptırın.

- Yanmayan, çalışmayan ampul varsa bunlara önceden bir baktırın.

- Arka emniyet kemer tokalarını da kontrol edin. Genel itibariyle arkada emniyet kemeri kullanma alışkanlığımız olmadığından çalışıp çalışmadığından bile haberimiz olmayabiliyor.

- Plaka rakamlarını da bir kontrol edin. Boyası atan, silinen olursa bırakabiliyorlar. Harf veya rakamların üstünden, ortasından geçen vida olursa da bırakabiliyorlar. App plakanız varsa zaten kalıyorsunuz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
8 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

- İlk yardım çantasını bir kontrol edin. İçinde eksik olanlar varsa tamamlayın. Yangın tüpünün tarihini kontrol edin. Tarihi geçmişse dolum yaptırın.

ikisi de hafif kusur.

9 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

- Arka emniyet kemer tokalarını da kontrol edin. Genel itibariyle arkada emniyet kemeri kullanma alışkanlığımız olmadığından çalışıp çalışmadığından bile haberimiz olmayabiliyor.

hatta takılı bırakın, bazen istiyorlar istemeseler de kolaylarına geliyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
8 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

ikisi de hafif kusur.

Aslında onu bilerek yazdım çünkü muayene dışında ilk yardım çantası ve özellikle yangın tüplerinin tarihlerine pek dikkat etmediğimiz için farkındalık olsun diye üst sıralarda belirttim. Bakarsın kontrolüne vesile oluruz. 🙂 Bunları hafif kusur olarak maddelere koyanların ağır kusur işlediğini düşünenlerdenim.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Aslında onu bilerek yazdım çünkü muayene dışında ilk yardım çantası ve özellikle yangın tüplerinin tarihlerine pek dikkat etmediğimiz için farkındalık olsun diye üst sıralarda belirttim. Bakarsın kontrolüne vesile oluruz. 🙂 Hafif kusur olarak sayılmalarının ağır kusur olduğunu düşünenlerdenim.

orası öyle tabi, hatta piyasada 3 kuruşa satılanlardan değil kalitelisinden alıp yangın tüpünü de kolay erişilebilir bir yere koymak lazım. ben de konu muayene açısından olduğu için belirttim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

orası öyle tabi, hatta piyasada 3 kuruşa satılanlardan değil kalitelisinden alıp yangın tüpünü de kolay erişilebilir bir yere koymak lazım. ben de konu muayene açısından olduğu için belirttim.

Anladım hocam zaten çok teşekkürler. Kesinlikle katılıyorum. Yangın tüpü ciddi anlamda hayati bir konu. Şahsen hafif kusurlardan sayılmasına hiç bir şekilde anlam veremiyorum. Umarım zamanla düzeltilir.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu tüvtürk muayene aleminde hiç bi zaman tekden geçemedim :) Kaldığım şeyler hep abudik gubidik ıvır zıvırlardan yazayımda belki yardımcı olur 

Başlıca ;

- Lastik tekerlerimin yönü tersti, ağır kusur !!  Hemen düzelttirdim aynı gün bi daha girdim sıkıntı çıkmadı derken teknisyen geldi '' Abi Bakanlıktan denetçi var dedi günde 2 arabaya bakıyo dedi,senin aracı seçti sen tekrardan giriş kapısana gel'' çok şükür bi sıkıntı çıkmadı.. 3 kere kanaldan,kontrolden geçti araç.

-Plaka Ampülü led buz mavisi yanıyordu,ağır kusur !! Hiç yanmasa hafif kusurdu dedi :)

- Plakada harf ve rakamların dışarısında 1 tane vida izi vardı,ağır kusur !! itiraz ettim hiç bi şekilde harf ve rakamlara etki etmiyo dedim.. Şef geldi baktı kalemle harfi kare içine aldı..Karenin içinde kaldığı için ağır kusur dedi :) İsterse dedi plakanın ortasına vida at karenin dışında kalırsa geçersin dedi.

-Silecek suyu bitince iyi niyetli teknisyen silecek motorunun sesini dinliyo,motor çalışıyosa geçiyo

bu anlattığım olayların herbiri farklı tarihlerde,farklı araçlar ile.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes için örnek olmayacaktır ama ben de başıma gelen en saçma olayı anlatayım.

Şantiyede çalıştığım zamanlar, aracın muayenesi için dağdan inip direkt muayeneye gittim. Görevli arkadaş muayene sonucunda fren hortumlarının çatlak olduğunu söyleyen ağır kusur kağıdını elime tutuşturdu. Eğilip baktım, çatlağı bırak, çamurdan hortum bile görünmüyor. Kurumuş çamurları, çatlak olarak yorumlamış arkadaşlar. Neyse buna ikna olmadı tabi. Şehre dönüp aracı yıkatıp geri gitmiştim, geçti. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.